Would You Rather (2012)

,,A VEČER ZAKONČÍME TAKOVOU HROU. O VÍTĚZE BUDE POSTARÁNO. ÚČTY, ŠKOLA, DŮM.....VŠECHNO“...... /// Přesně tak. Když už vás nebaví nechat se vořezávat Pilou, (ani Vile už vám nepřipadá moc ftipný…) nastal čas na další level, zvanej zvrácená hra. Vosum zoufalců s nadějí života jako v pohádce, ve hře plný oken do povahy člověka a rozhodnutích pod tlakem. Psycho ve skupině a sadomasochistický žně – prostě taková píčovina, kde si lidi (dobrovolně) ubližujou. Abych pravdu řek – všeho je tu tak napůl a to s těma překvapeníma má u mě furt navrch. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Páč Sjambok v akci viděti, celý den dobrou náladu míti. 2.) Kvůli větě ,,MÁME VÍTĚZE“ bych i vraždil. 3.) Thx za titule ,,Carl“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **

The Promise (2011) (seriál)

,,JE TO NAŠE ZEMĚ“ (pravil Abu-Hassan Mohammed) …..,,JE TO NAŠE ZEMĚ” (pravil Leo Rosenbaum)...... /// Britka Erin má kliku. Její kámoška si vyráží do Izraele odkroutit ZVS (základní vojenskou službu, to je …. ale to máš jedno…) a bere jí sebou na plnou penzi k rodičům. Erin si balí svejch pět švestek, kartáček, pastu…. a - dědův deník! Děda totiž…flashback – rok 1945….. Přesně tak. Mé vnitřnosti bažící po informacích mají orgie. Omlouvám se, ale já nic s podobnou tématikou neviděl. Politika. Nenásilná, ale vlastně jen a jen politika. Tam je totiž život celkem komplikovanej. Dvě strany, dva úhly pohledu. Nejdřív se mně zdá, že to bude jen takový rozumně neutrální, s tím, že úsudek si dodělejte doma (myslíš jako třeba TADY? A nebo spíš TADY?…), ale postupně….no vlastně si úsudek můžu udělat taky, ale vzhledem k historickejm souvislostem, se těm Židům nedivím, že maj trochu kecy. Ale vona je tam ta situace tak složitá, a když si člověk přečte, jak poctivě se snažil Peter Kosminsky shánět informace a skládat fakta…. takže radši zpět k seriálu. Má to spád, je to zajímavý a jestli má něco vypadat jako drama, tak by se to mohlo učit vod tohodle. Politika bez politiků – 6 hodin historie, která vzbudila v celým světě velkou vlnu diskusí. Nejen vyobrazením Židů, ale i chováním Erin, u který si (hlavně v posledním dílu) musím furt opakovat, že to dělá z mladický nerozvážnosti a kvůli zajímavosti příběhu (páč jinak bych ji nazval píčou a proklel do třetího kolena…). Když už jsme u posledního dílu – připravte se na scénáristickej patos. Přes to všechno dávám 4*, čímž přiznávám, že mě to DOST bavilo! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Dokážu si užít vejlet do Nábulusu, Abu Dis, Hebronu či Gazy. 2.) Chystám se uhasit Požáry a vydat se na cestu do Ráje (hned teď). 3.) Doma posloucháme jedině ,,Kol Tsion HaLokhemet“ (hovno black metal…. i když dokázali udělat pěknej rámus….). 4.) Thx za titule ,,KenoL“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **

The Scapegoat (2012)

,,…KAŽDÝ MÁ NĚKDE NA SVĚTĚ DVOJČE. JDE JEN O TO HO NAJÍT.“...... /// Výměna chudej dobrák za bohatýho zhýralce – nejde o žádnou velkou filmařinu…. spíš takový televizní divadýlko, ke kterýmu můžete přistoupit jako ke krávovině, která selhává v detailech, nepřináší nic světobornýho a drámo v závěrečný části je spíš naivní, nebo se nechat pobavit nenáročným filmem, kterej neprudí a většinu času dejchá optimistickou náladou. Ono to zřejmě může (má?) působit i ,,pohádkově“. Proč jinak by byl příběh zasazen do období mezi smrtí krále ,,kokty“ Jiřího VI. a nástupem Alžběty II. Něco ve smyslu – v tomhle čase (střídání králů) je možný všechno. A člověk s dobrým srdcem dokáže zázraky… No nedívejte se na to v týhle zkurvený době! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 1957 napsala Daphne Du Maurier jsem nečetl. 2.) Potkal jsem osobu, co má stejnej ksicht (a vlastně úplně všechno) jako já. Mám ho sejmout?. 3.) Thx za titule ,,Velkotlamka“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *

Betonová zahrada (1993)

,,NEMYSLÍTE, ŽE BYSME TO MĚLI NĚKOMU ŘÍCT?“...... /// Film plnej puberťácký erotiky a úpadku morálních zásad, kterej mě BOHUŽEL nešokoval. Ne snad obsahem…. spíš předvedenou formou. Nevím jak kniha, za kterou byl autor nazýván "básníkem perverze“, ale film je nuda. Je z něj cejtit jistý ,,psychologický pozadí“, ale bez znalosti drobných nuancí z knihy, na mně nedejchl tou pravou silou. Působil spíš jako surealistický dílo, podivnej příběh, kterýmu chyběj emoce a při jehož sledování se nemůžu dočkat konce. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 1978 napsal Ian McEwan jsem nečetl (možná by bylo lepší, kdybys jí četl…). 2.) Když ,,Péčko“, tak incest (možná taky trochu ,,transky“…). 3.) Thx za titule ,,McLane“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

Lidožrout vegetarián (2012)

,,JEŠTĚ O MNĚ USLYŠÍŠ TY ČERVE!“...... /// Film o lidský mrdce a provázanosti ,,úspěšnejch“ (mocnejch) hajzlů, tak jak to známe i z našich končin. Někteří (Chorvati) by mohli ztratit důvěru ve zdravotnictví (předpokládám, že k policajtům ji už nemaj). Sledovat ,,machra“ při práci je pro silnější nátury. Snad i proto je celej ten příběh o životě v ,,tekutýmu písku“, ve kterým nemá smysl sebou házet, páč se jen propadáte níž a níž uvěřitelnej a tím i zajímavej. Takovej současnej film ze současnosti a věci, který se můžou(?) dít i u nás. Vlastně ne, my máme dr. Sovu! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu ,,Ljudozder vegetarijanac“, kterou napsal Ivo Balenovic číst nebudu. 2.) Mám rád svině lidi, psí zápasy a komplikovaný porody. 3.) Thx za titule ,,bzucak“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

Himizu (2011)

,,JE 7.KVĚTNA, PRVNÍ DEN ZBYTKU MÉHO ŽIVOTA. I KDYŽ MÁ MŮJ ŽIVOT MENŠÍ CENU NEŽ SMÍTKO ŠPÍNY, CHCI HO UŽÍVAT. PRO DOBRO SPOLEČNOSTI“...... /// Fukušima, zemětřesení a tsunami jako ,,Memento mori!“ současnýho Japonska. Tak z tohodle mi fakt málem praskl čurák! Složitě vyprávěná uchylárna o rodičovský NElásce a lidech, který rozbrečí jejich vlastní sny o lepší budoucnosti, vzbuzující emoce…. takový ty, že přejete spoustě lidí, aby chcípli. Víc nic. Slabším povahám by mohlo hrábnout. Jako třeba ze Seidla (ale na rozdíl vod něj, si tohle troufnu vohodnotit!). Sonovi herci jsou opět Pod vlivem lásky, ale tohle je náročnější dílo, který směřuje spíš k tragédii, než ke světlým zítřkům. PSYCHO, kterýmu trvá dlouho, než dostane celistvější tvar a ani pak to není na vytažení piksly s popcornem. Jestli má tohle vypovídat o stavu japonský společnosti, tak potěš klobás. Nejsem necita, film se postupně vrejvá pod kůži, ale tak nějak divně. A zatímco předseda klubu náročnýho diváka má v hodnocení jasno, já se nedivím, že to někdo může nazvat sračkou. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem závislej na ,,パチンコ“. 2.) Vyrábíme (s přítelem) pro moji holčičku v pokojíčku šibenici (šibeničku?). 3.) Zajímá mě, kde maj lidi svůj bod zlomu. 4.) Thx za titule ,,hanik.n“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

La tía Alejandra (1979)

,,VZALA SIS PENÍZE Z MÉHO POKOJE? V POŘÁDKU, NA TO PENÍZE JSOU. NEBYLA BYCH JE SCHOPNA UTRATIT ANI ZA 1000 LET. KDYŽ ZEMŘU, VŠECHNY PENÍZE BUDOU TVÉ. POKUD NEZEMŘEŠ PRVNÍ .....“ /// Tož tetička je tady! Je jí prej litr let (si divná ne?) a po smrti babičky (kecám, neumřela, prej se stala židlí) bude bydlet s námi (s něma!). Stará filmařina se ,,strašlivejma“ zvukama (jak to znám vod Argenta), ale bez napětí. Příběh z jednoho baráku a s pár lidma, mě nejen neděsil, ale ani extra nebavil. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Baví mě příběhy, kde je voko za voko a zub za chrup. 2.) Nevím, jak se zbavit tý starý čarodějnice (odvar z kořena? Či snad kolečkový brusle?). 3.) Thx za titule ,,hladass“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

Gambit (2012)

,,JEDNODUCHÁ OTÁZKA ZNÍ, JAK CHCETE VYDĚLAT PŮL MILIONU LIBER? JÁ MÁM MALÝ PLÁN“...... /// Velkolepá loupež (nebo chcete-li zlodějina) má působit uvolněně, komicky, svižně …. kurva to je nuda! Furt klábosej a dějou se věci, který v drtivý většině případů nemůžou pobavit ani puberťáky. Nebaví plán, kterej má jistý (nepředvídatelný?) trhliny, ale jen několik (dvě?) hotelových eskapád. Možná by ke štěstí mohlo stačit vidět role užívající si C.Firtha a snad i A.Rickmana. V tom filmu prostě vo víc, než o důkaz, že i Angličan může mít velký koule nejde. Ale jestli vám ke štěstí stačí, že svět příležitostí je nevyčerpatelnej, tak si klidně ty 3* flákněte. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Toužím po Kupkách sena (od Moneta vole, jdi s těma vidlemi do prdele!). 2.) Je fajn, když v americkým filmu hrajou hlavní role Angláni a o zábavu se staraj Japonci (jakože maj ty kanály pro mladý, kde se chlastá blije…). 3.) Thx za titule ,,Kryštof4“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne

Eden (2012)

,,EDEN JE HEBREJSKÉ SLOVO, ZNAMENÁ "ROZKOŠ". MYSLÍŠ, ŽE SE TO K TOBĚ HODÍ? MOŽNÁ SE HODÍŠ TY K TOMU JMÉNU“...... /// Myslím, že i Hyun – Jae je jasný, že vodjezd z rande v kufru auta nevěští světlý zítřky. Obchod s masem (lidským) v americký podobě. Nahlídnutí do organizace a cesta za zkušenostmi – aneb ze šlápoty parťákem. Ani ne tak drsný (záleží na tom, co všechno si dokážete představit), spíš zajímavý, páč je to kurva ze života. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Čumím jen na filmy podle skutečnejch událostí. 2.) Jsem rád, když se ve filmech dbá na hygienu. 3.) Chcu prodávat maso, ale nechcu řešit s koninou. 4.) Thx za titule ,,Kooha“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

Říše slunce (1987)

,,ČÍNA NENÍ NAŠE VÁLKA“...... /// řekl taťka Brit (jako Anglán vole…) a za chvíli zdrhal tak, že v Číně nechal kluka. Příběh o anglickým smradovi (přiznejme si to - potřeboval dostat nějakou životní lekci, jen to nemusela bejt zrovna válka…) vzbuzuje emoce i válečnou poetiku. Davový scény (Čína vole…), parádní kamera, ale hlavně režie a Ch. Bale, kterej si za čtyřiadvacet let svoji čínskou misi zopakoval. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou napsal dle vlastních zážitků v roce 1984 James Graham Ballard, číst nebudu. 2.) Pamatuju ty časy, kdy z nebe padalo jídlo a bílý světlo na obloze neznamenalo, že Bůh fotografuje. 3.) Thx za titule ,,kl4x0n“ a ,,fridatom“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *