Nezvratný osud (2000)

Dobrá komedie, i když mám pocit, že se o to vůbec nesnaží.

Deník Bridget Jonesové (2001)

Tu snad každý musí milovat. Když je nejhůř, zachumlat se do peřin a čekat... až vás Bridgitte z té šlamastiky dostane. Má na to ;)

Králova řeč (2010)

Držela sem mu palce, aby to zvládl. Tolik si to, chudák, zasloužil.

Alenka v říši divů (2010)

Ze samotného celku nezbylo nic, Burton se schoval za množství počítačových přeplácaností, žádná moudra se nekonaly a Alenka to vážně nezachránila.

Vlkodlak (2010)

Herecké výkony, výprava, samotný příběh, režisér, hudba, nikde snad není chybička. Jen to vrávorání a samotný film, který je plochý a černobílý stejně jako Emily Blunt. A může se snažit jak chce. Ani by mě nenapadlo se modlit, aby se jí krutý vlkodlak nezmocnil. Ono na tom ani tak nezáleželo.

21 gramů (2003)

Kousky jsem zdárně poslepovala a skládanku dokončila, ohromení z celku se však nekonalo. Něco málo tam chybělo. Možná těch 21 gramů.

Tajemná řeka (2003)

Jimmy, se kterým se mohlo stát všechno na světě, Sean a Dave, chudák Dave. Nepopírám že je film kvalitně zpracován i když kniha se mi líbila o moc víc. Možná jsem si všechno představovala jen trochu jinak. To ale neznamená, že Clint Eastwood není výborný režisér. Ono to nakonec všechno dá smysl. Jimmy. Sean. A Dave. Chudák Dave.

Výměna (2008)

Film, který vás donutí milovat Christine, nenávidět losangelskou policii roku 1928 a modlit se za to, aby se našel pravý Walter. A stejně pořád doufat...

Malá princezna (1995)

Líbí se mi soundtrack. A taky to, že nakonec všechny jsme... malé princezny. Teda... dokud to neskončí :D

Schindlerův seznam (1993)

"Kdo zachrání jeden život, zahraní celý svět". Víte, ono tomu dost přidává fakt, že je to opravdové. Černobílé provedení se mi líbilo a moc. Bylo to všechno tak reálné, až se mi tomu nechtělo věřit. Oskar a jeho doutníky. Vybraná společnost. Dým ohně. A holčička v červeném. Jako celek vynikající film s vynikajícím režisérem. Vlastně když to shrnu... Židi měli Schindlera. A Schidlerův list měl zase Spielberga.