Kniha přežití (2010)

Solidní atmoška, ale jinak celkem nic spešl. Líbila se mi akce. A mohlo ji tak klidně být i víc. Myšlenka byla zajímavá, ale ne příliš dotažená. Jednu věc jsem ale objevil. Denzelovi sluší mačeta. B)

Nelítostný souboj (1995)

Kvalitně řemeslně provedené dílko o lupičích a policajtech. Obsazení a výkony aktérů jsou též prvotřídní. Úroveň napětí je solidní, a soundtrack je namístě. Ale i přes všechno tohle na mě působil film zdlouhavějším dojmem. Nic proti tomu, ale krapet mě to otravovalo, jen krapet. Líbila se mi práce s kamerou. Všechny ty vymazlené záběry byly opravdu fajn. Craynevé záběry se příjemně prolínaly se záběry ze steadycamu. A několik akčních FPS záběrů sedlo přesně na své místo. Líbilo se mi to. Občas jsem se ztrácel v architektuře, která je v L.A. prostě všude podobná. Jinak kdo by mohl mít cokoliv proti sexy vilám nad městem, či přímo u mořského břehu? Jak říkám, je to kvalitně řemeslně odvedená práce a ve svém žánru klasika.

Collateral (2004)

Zajímavě postavený thriller. Taxikář a profesionální vrah nás provázejí tímto řetězcem událostí. Te to opravdu dobře napínavé a má své kouzlo. Líbily se mi rozhovory v taxíku a zakončení bylo fajn.

Veřejní nepřátelé (2009)

Velice pěkná noir atmosféra. Herci a výkony byly fajn. Něco málo mi tam chybělo, ale jinak se snímek, myslím si, velice vydařil. Johny jako mafián je cool a jeho noční můra Bale také.

Americké psycho (2000)

Nevím, co k tomuto filmu napsat, abych vyjádřil svoje emoce a dojmy. Snad jen, že: "To mě fakt dostalo! :D"

Pan Nikdo (2009)

Myslím, že jsem neviděl sentimentálnější film pro trochu náročnější diváky. Ale způsob, jakým je tento příběh vyprávěn má své jedinečné kouzlo a toho si cením. Práce kamery a střihu je bombastická. Líbilo se mi, že brutální většina záběrů byla brána na "padesátku", dokonce i tam, kde by běžná kamera použila jiný objektiv. Celý film má tak svoje "snové" kouzlo. Musím také pochválit nejen herce, ale především výběr dětských herců. Nádech sci-fi byl zcela na místě a mile mě potěšil. A poetika tohoto snímku je velice sentimentální a velice fajn.

Agent bez minulosti (2002)

První a nejlepší film ze série agenta Bourna. Ostatní díly mají sice také našlapanou akci a neuvěřitelný spád a napětí, ale tento první film má tu nejhustější atmosféru! Vynikající herci, vynikající akce a choreografie. Svižný střih skvělý soundtrack. Evropské prostředí dodává též k atmosféře svůj podíl. Agent bez minulosti nebude nikdy minulostí. Je to prostě pecka.

Provaz (1948)

Dost mě to bavilo. Na těch asi 10 (nepřiznaných) záběrů natočit celý film. Hmm... Je to trochu divadýlko, a to je v pořádku. Hitchcock byl prostě borec. A herce si uměl vybírat stejně dobře jako v tomto případě kameramana. :D

96 hodin (2008)

Peckovej thriller s brutální realistickou akcí! Výborný Liam se zdá být v nejlepší kondici.