Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Musím uznat, že toto epické pokračování mě konečně vtáhlo dovnitř. Totálně mě pohltily scenérie, dokonalé kulisy a kostýmy, spojení reálných filmových záběrů s animacemi. Bomba! Akce byla nařvaná a odsýpalo to svižným tempem. Bilbo je mi sympatičtější, než jeho pozdější příbuzný Frodo. Také má víc kuráže a důvtipu. Co mě ještě nadchlo, bylo provedení ve 3D! Od Avatara jsem nezažil lepší "třidéčko". No prostě mě to fakt nabudilo a těším se na vyvrcholení tohoto dobrodružství.

Gorila: Příběh opičí (2005) (amatérský film)

Na to jak je to šíleně super-amatérské, tak tam bylo pár solidních fórů. Epická výprava za posvátnou kadiboudou!! :D

Kámoš k pohledání (2009)

Pohodová komedie o kamarádství a o tom jak je osamělé být dokonalým. Je to sice plné klišé, je to jasná sentimentální žánrovka s trochou té přiteplenosti, ale vcelku překousnutelná. V pohodě.

Amazing Spider-Man (2012)

Už mě fakt nebaví remaky, které se remakují znovu a znovu každý rok. A navíc ne nijak excelentně. Chápu, že se udělá remake nějakého filmu z 60. let, ale proč proboha remakovat Spider-Mana hned po skvělé trilogii Sama Raimiho? World's getting mad! Or I don't know...

Chi bi xia: Jue zhan tian xia (2009)

Zaujalo mě to ještě více než první díl. Epické zakončení války jednou velkolepou bitvou. Brilantní strategie a poetika čínských stratégů. "Prasátko" byla taky super i se svým dojemným "hňupem fotbalistou." Velkolepá podívaná!

Krvavé pobřeží (2009)

Krásný válečný, historický film. Čínští "bohatýři", stratégové a krásné nezkrotné lučišnice. Poetika východu, čest a krásné přírodní scenérie. Komparz, kterému není vidět konce. Fakt solidní movie. A velkolepá výprava. Ale......... Hrdinům Johna Woo stejně nejvíc sluší dvě pětačtyřicítky a nebo brokovnice.

Mezi vlky (2011)

Mě se to hodně líbilo. Líbili se mi dialogy i monology, i to obsazení nebylo nejhorší. Ale to "vyvrcholení"? Nevím, necítil jsem v tom asi takovou hloubku jakou autor zamýšlel. A sbírání peněženek, aby si z nich Liam mohl na konci postavit mohylku? Dafaq? Natočený to taky nebylo špatně, tak v čem je kruci háček... Asi by to chtělo více zápletky. Možná víc ženskejch. Jediný, co jsem si z tohohle filmu odnesl, byla kratičká básnička, o čtyřech řádcích, která se vlastně ani moc nerýmovala. :D Ale fajn.

Hunger Games (2012)

Ne, že by se mi to úplně nelíbilo. Naopak. I like that shit. Ale rozhodně to nemá takový koule jako Battle Royale! Příliš rozvláčné a málo akční na to jaký je to žánr. A nejvtipnější je lukostřelkyně, co umí děsně přesně střílet a přitom neumí s lukem mířit. LOL! :D

Lars a jeho vážná známost (2007)

Zajímavý nápad, výborní herci. Tahle tragikomedie mě bavila od začátku až do konce. Každou chvíli jsem vybouchl smíchy. Takový trollolloollooo filmeček k pohledání. :D