Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Moc pěkná audio-vizuální podívaná. Líbila se mi akčně nasnímaná bitka na meče dvou králů. Pěkné záběry, barvičky... Postava prince Kaspiána je až trochu moc klišovitá, asi to patří k pohádkovějšímu žánru. Za mě tak 3 1/2 *.

Dostaň ho tam (2010)

Jonah Hill je ten typ herce co se přesně hodí na dlouhé sentimentální pohledy doplněné o kamerové švenky a zoomy. Russell Brand je a vždy bude rockovou hvězdou, a co se týče jeho neměnného stylu... No, takhle, skusil bych toho Jeffriho. ;)

Velkej biják (2007)

Celej film jsem jenom koukal, hubu dokořán a říkal si WTF?! Dvě hvězdy za nejtrapnější komedii ever mad a za Carmen! XD

Robot Jox - Zápas robotů (1989)

Sen každého kluka! Bojoví roboti! Plno technických vychytávek na zneškodnění nepřítele, na létání, na řezání, na ježdění a střílení! Robot Jox je nadupaná old-school sci-fi záležitost, kterou stojí za to znát.

Tron (1982)

Na tomhle filmu jsem vyrůstal. Tron a Robot Jox! To byly moje oblíbené filmy, když mi bylo tak 8. A pořád jsou tyhle old-school sci-fi o sto procent lepší než všechny nejnovější remaky.

New Police Story (2004)

Tak tohle Police story už není komedií, jako předchozí díly. Je to celkem dramatická a krutá situace. Jackie je starší a vede policisty z inspektorské pozice. A na místo super akrobatických triků a megalomanských, neustávajících bitek se věnuje něčemu, čemu se říká herectví. Jackieho obličej je sice komický už sám od sebe, ale v tomto filmu mě přesvědčil, že umí i smutnit, a to celkem solidně. Jo, je pravda, že mu v tom pomáhala ta malá "čtyřicetiprocentní" rekvizita a trochu těch nostalgických vzpomínek na opilecký box, ale klobou dolů. Překvapil mě. Jinak natočené Police story film, jinak sestříhaný film, jinak ozvučený, jinak pojatý, jinak zahraný Jackie, jiná doba... Ale myslí, že to vůbec neubralo na kvalitě. Prostě to bylo jiné a dost zajímavé. A tedy, pro mě i hodně napínavé.

Vlna zločinu (1985)

Co nedovedou napsat bratři Coenové se Samem Raimim. Páni! Tahle absolutně trhlá komedie je naprosto geniální! Je brutální a plná prvotřídního násilí! Je plná sentimentálních výjevů! Je nabušená svižnou akcí! A hlavně senzačními fóry! A co mě osobně zaujalo nejvíce, je Raimiovský způsob vizuálního zfilmování. Pro mě to byla barevná, efektová a kamerová jízda po úžasné horské dráze, jež vedla vražednou ulicí kdesi v USA. Černý humor, ale ne ten suchý anglický, byl to ten hutný a oslizlý americký. Navíc vkusně neukazoval hektolitry krve a tuny zlomených kostí. Bavil jsem se dámy a pánové vyjímečně! Přesto si nemyslím, že by to byl šálek kafe pro každého. Ale věřím, že si snímek sfé fanoušky našel.

Hezký, charakterní Ital v Austrálii hledá krajanku za účelem sňatku (1971)

Claudia je snad ještě temperamentnější než jindy. Jako správná italská žena se ohání vystřelovákem a nadávkami a upřímostí nešetří. Alberto se svýma psíma očima... Není snad vlídnějšího a hodnějšího, ale také nesmělejšího muže. Úsměvná tragikomedie o lásce i neštěstí a o životě bez lásky. Skvělá roadmovie o hledání a nalezení. Samozřejmě po italsku.

Bubba Ho-tep (2002)

Tak tohle je přes všechnu svoji vtipnost a šílenou konspirativnost úžasnej doják! Téma hodné králů. Filozofické zamyšlení nad tím vším kolem Elvise, Kenedyho a vůbec nad lidskou duší. Nad stářím a nad nádory. Velkou část udělal i skvělý, sentimentálně laděný, jednoduchý, ale krásný soundtrack. Aneb: Jak je důležité bojovat za svoji duši, i když už nemáte nic víc.

Zlaté časy rádia (1987)

Moc milá podívaná a poslouchaná. "Všichni půjdeme rovnou do pekla" vypadne z úst malého kluka a nová učitelka vrtí zadečkem, když píše své jméno na tabuli.Nacistické ponorky se vynořují z oceánů hned za vaším domem a vy jste schopni okrást klidně i samotnou církev svatou, aby jste dostali ten zázračný prsten. Takový jaký má jenom Maskovaný Mstitel. "Nepůjdeme se všichni podívat na střechu?"