Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

No, na to, že se děj odehrává v daleké galaxii, mi některé scény připadaly až moc pozemsky americké. Jako například schůzka v bistru, "automobilová" honička ala 5. element, "autobusový" zájezd, atd. Jinak samozřejmě spousta digitálních efektů a trochu složitější děj. Vše dohromady mi to připadá hodně daleko od původní poetiky starších dílů. Každopádně film byl zajímavý a dalo se na něj dívat od začátku do konce.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Na efektech je vidět, jaký udělali za těch skoro dvacet let v Holywoodu pokrok. Jenom Yoda mi přišel nikoliv mladší, ale spíš trochu jiný,

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

O trochu lepší než první díl. Opět pěkná mimozemská zvířata a příšerky. Celá hvězdná série je kultovní seriál, který patří mezi hlavní díla světové kinematografie, pokud bych ale měl tenhle díl posoudit dnešním zrakem a odděleně, víc jak 4 * to nebude.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

S odstupem času to zase za tak úžasný film nevidím, ale chápu, že ve své době musel znamenat hodně velkou bombu. Asi nejzajímavější je vesmírná fauna a různé příšerky. Děj je poměrně přímočarý a nijak převratný, ale v záplavě do té doby nevídaných efektů se to ztratí.

Futurama: Fialový trpaslík (2009) (video kompilace)

Pár dobrých fórků, ale jinak trochu zmatený děj. Jako epizoda to mohlo být ok, ale jako celovečerní film trošku slabší.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Možná nejlepší ze série! Dvě veverky, dvojnásobná legrace. Tvůrci vykradli snad všechny holywoodské klasiky, počínaje Hvězdnými válkami přes Ohrožení Brittanicu, Jurský park, Harryho Pottera, Shreka a Avatarem konče. Mraky filmových klišé dotažených do naprosté dokonalosti.

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Spousta vtipnejch fórků, nepřekonatelná veverka a skvělá animace, hlavně grimas. Oddychovka, ale proč ne?

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Samozřejmě oproti knize výrazně zjednodušeno, přesto film trvá víc než dvě hodiny, během kterých jsem se vůbec nenudil. Po přečtení knihy jsem si v hlavě vytvořil obraz některých scén jako například tu jeskyni u moře nebo finální scénu na střeše hradu. Moje představy se kupodivu příliš nelišily od scén ve filmu.