Prázdniny v Římě (1953)

Pár skutečně veselých okamžiků, možná trochu dlouhé některé scény, přesto velice koukatelný film, i po 57 letech.

Jak ukrást Venuši (1966)

Mooc příjemné. Krásně se na ten film kouká. A na hlavní hrdinku především. P.S. Kdybyste se nemohli dopátrat, jaké že auto to měla Audrey Hepburn, tak to byl červený kabriolet Autobianchi Bianchina

Garfield 2 (2006)

Na svůj žánr myslím docela vtipné a hlavně výborně animované. Navíc ukočírovat všechna na zvířata na scéně musel být pěkný ořech. Jako oddychovka dobré.

Excalibur (1981)

Chtěl jsem se na film podívat, abych se seznámil s legendou, o které mám jen zpostředkované kusé informace. Bohužel jak se zdá ani tento film není po stránce scénáře úplně dokonalý, občas mi tam vypadávaly souvislosti. Koukat se na to dalo, ale víc jak 3 hvězdičky to nevidím

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Oproti jedničce slabší, ale i tak hezká podívaná. Jen v těch bitkách se občas člověk moc neorientoval. Mimo jiné dobrý film pro odzkoušení domácího prostorového zvuku 5.1, furt se ohlížíte, co že to za vámi bouchlo. :-)

Ohrožení Britannicu (1974)

Napínavý, dobře udělaný film. Některé momenty byly předvídatelné (drátky), v zásadě byl děj dost přímočarý a jednoduchý a vedlejší postavy mohly být trochu víc propracované, ale i tak se na to příjemně koukalo. 3 a půl hvězdičky.

Přízraky (1996)

Trochu béčková hororokomedie, ale celou dobu jsem se výborně bavil.

Happy Feet (2006)

No, hezký tučňáci, ale film žádná světabornost.

Avatar (2009)

Zcela zasloužených 100 % za naprosto unikátní filmový zážitek, dříve nepoznaný. S 3D brýlemi vás vtáhne do děje jako byste na planetě Pandora byli taky.. Dokonce v případě některých záběrů postavy uvězněné v "soláriu" hybernace nebo toho zařízení na přenesení se do avatarů jsem měl trochu klaustrofobický pocit. Neznámá planeta a její fauna a flora je udělaná tak nádherně, že se to ani popsat nedá. Líbily se mi i myšlenky jako vzájemná harmonie živých tvorů, narážky na invazi do Vietnamu, případně Iráku, atd. Otázkou je, jestli by domorodí obyvatelé byli skutečně schopni odolávat tlaku pozemské technologie. Vyhráli sice bitvu, ale pokud by lidstvo přišlo znovu se silnější armádou, už by neměli šanci.

District 9 (2009)

Dost hustý film. Scifi, nad kterou se může / musí divák zamyslet. Chvilkama jsem měl problém rozdýchat některé scény (díval jsem se na to s manželkou) a když došlo na sekeru a usekávání ruky, tak jsme film zastavili a přemýšleli, jestli máme žaludek koukat na to dál... Ale jinak hodně zajímavý námět i scénář, skvělé efekty, výborný styl vyprávění ala reportáž. To, že film měl relativně nízký rozpočet, o tom jsem se dozvěděl až tady na čsfd a ani by mě to nenapadlo.