Kids (1995)

Po asi rok a půl dlouhé přestávce od Ken Parku jsem se rozhodl dát Larrymu Clarkovi druhou šanci. Byla to chyba. To, že se Kids na Csfd pohybuji kolem 70%, mi naprosto uniká. Po zkušenostech s Ken Parkem, už jsem ani nečekal nic kontroverzního.....dobře jsem udělal, jediné co se totiž dostavilo byla 90 minut trvající ubíjející nuda (posledních 30 minut mi přišlo nekonečných ). Tímhle snímkem jsem si jen potvrdil to co jsem tušil po KP a to sice, že Larry Clarke je odporný babral.

23 (2007)

The Number 23 je odporně trapný konstrukt, priněmž si scénárista cucal ty nesmysly bůhví odkud. "Magie" čísel je děsivě krkolomná, Careymu vážná role nesedí a přehrává. Další potíží pak je, že film sám neví, co je vlastně za žánr (zpočátku je celkem zajímavě mysteriozni, posléze se mění v horor, později thriller a nakonec něco jako rodinný film s příšerným morálním dovětkem. Úžasně krkolomná je i závěrečná vysvětlovačka s tím, jak to vlastně všechno bylo. Ovšem jeden neoddiskutovatelný klad 23 přeci jen má, a to sice Schumacherovu režii. To jeho hraní si s filtry bylo úžasné. Holt mám pro tuhle vizuální stránku věci slabost a baví mě to sledovat (celá ta "knižní" sekvence byla po technické strance natočená výborně).

Příběh Alvina Straighta (1999)

S přibývajícím množstvím zhlédnutých filmů od Davida Lynche, už jsem začínal ztrácet naději, že ten člověk natočil něco, co mě tak nadchne, že tomu udělím nejvyšší hodnocení. A inu on přeci takový film je. Už počáteční "Walt Disney Pictures presents" mě přivedlo na myšlenku, že se asi nebude jednat o obvyklou "Lynchovinu". A skutečně tomu tak je. Nevidět na začátku titulky, které v položce "Režie" uvádějí Davida Lynche asi bych nevěřil, že tenhle film natočil on. Richard Farnsworth v každém okénku filmu, kde se vyskytuje, přesvědčuje o tom, jak moc dobrý herec je. Vizuální stránka je (jako u Lynche ostatně vždy) dokonalá a nádherná hudba Angela Badalamentiho nádherně dokresluje podmanivou atmosféru. Víc takových filmů, Davide!

Láska nebeská (2003)

Velmi dlouho jsem přemýšlel, jak tento film obsáhleji okomentovat, ale stále se mi dralo na mysl jen jediné slovo a to sice "Krása". A to podle mého mluví za vše. Zbývá snad jen pochválit Richarda Curtise za jeho režijní debut. A stejně tak ocenit výkony všech obsazených, kteříi hrají tak úžasně civilně, že jim jejich příběhy budete chtít věřit. I když pravdou je, že jeden z nich přeci jen vyčnívá a to Andrew Lincoln v roli Marka. Moment, kdy sleduje s Juliet svatební video a následně vyběhne před dům, zaváhá, otočí se a posléze za zvuku "Here with me" od Dido odchází do města, je něco neuvěřitelně silného a osobně ji řadím mezi své nejoblíbenější scény vůbec. Nutno podotknout, že neznám žádný jiný film, který by tak umě zvládl balancovat na hraně kýče bez toho aniž by, byť jen jednou, šlápl vedle. Abych to zkrátil Lásku Nebeskou považuji za jedinečný snímek a za osvědčený lék na špatnou náladu. Lituji toho, že 5* je maximum. "Love actually is all around"

Policejní jednotka v barvách (1982) (seriál)

Ultimátní záležitost!! Při zhlédnutí prvních dvou dílů jsem málem umřel smíchy. Osobně bych tento seriál zařadil asi výše než celou filmovou sérii Naked Gun. Bavil jsem se vyloženě královsky, ale osobně jsem rád, že seriálu vzniklo pouze 6 epizod, protože se bojím, že nastavené tempo by nešlo v žádném případě udržet. Takhle je tato záležitost kult a každého, kdo má nakoukané krimi seriály 70. let, rád si přečtě něco od Raymonda Chandlera a má rád humor ZAZ, tohle musí odrovnat. "Cigarette?" "Yes, I know"

Omen 3: Poslední střetnutí (1981)

Pro mě osobně celkem překvapivě snesitelná záležitost. Po druhém díle, jenž jen recykloval díl první se tento díl snaží přinést něco nového, sice ubylo nápaditosti co se úmrtí týká, ale to celkem s přehledem vynahrazuje velice dobrý Sam Neil, který měl oproti svým dětským předchůdcům o poznání složitější roli a porval se s ní více než statečně. Pro mně tento díl v celkovém vyznění asi předčil díl druhý, i když dílu prvnímu se bohužel ani na hony nepřiblížil.

Okrsek 13 (2004)

Tak tohle byla adrenalinová jízda jako hrom!! Nenudil jsem se snad ani minutu. Ovšem o to víc mě mrzí fakt, že Okrsek 13 postrádá jakýkoliv rozumný scénář a to mu v mých očích brání v dosažení vyššího hodnocení.

Firewall (2006)

Rutinní, místy nudný thriller, kterému na zajímavosti nepřidalo ani poměrně neobvyklé hi-tech prostředí. Harrison Ford je překvapivě nevýrazný, Paul Bettany v roli záporáka také není to pravé ořechové (kladné role mu jdou IMHO daleko lépe), režie je také čistě průměrná a filmu nijak nepomáhá. Tohle všechno by se ještě dalo přežít, kdyby Firewall nestavěl na neuvěřitelně hloupém scénaři, který je protkán hromadou klišé a nelogičností. No musím uznat, že jsem od Forda čekal krapet více. (PS: Mě to též nehorázně připomínalo Hostage s Willisem)

Revolver (2005)

Po nedávném zhlédnutí Domina od Tonyho Scotta jsem se utvrdil v tom, že hodnocení na csfd se vždy nemusí shodovat s mým vlastním názorem, díky této kladné zkušenosti jsem po velmi dlouhé době sebral odvahu a podíval se i na údajný kiks dalšího mého oblíbence Guye Ritchieho. A musím uznat, že tentokrát (bohužel) se záporným hodnocením csfd víc než souhlasím. Přitom zápletka filmu se cca. do poloviny filmu odvíjí poměrně svižně a snímek celkově baví, ovšem pak se náhle vše zvrtne a z vizuálně i dějově zajímavé jízdy se stává neuvěřitelně překombinovaná záležitost s množstvím zbytečných a nudných monologů, které snímku hodně škodí a velmi zpomalují nastolené tempo. Film se v druhé části krutě vleče a posledních půlhodiny jsem se jen modlil, aby to utrpení konečně skončilo. Čekal jsem, že tohle bude horší než jeho první dva snímky, ale nečekal jsem takovou slátaninu. Jdu si radši pustit Snatch.