• Krátkometrážní

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Trochu jsem se nechala nalákat na draka, ale i tak patřím k těm divákům, pro které byly dopisovány filmové scény, které v knize nebyly, protože by se jinak nudili.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Touha udělat i z Hobita epickou trilogii je pochopitelná, bohužel už to není tak široce atraktivní záležitost. Kupodivu i na této db to potvrzuje cca polovina hodnotících oproti Společenstvu. O dekádu později už to nebyl tak zásadní fenomén a o prequel měl zájem jen každý druhý.

Nebezpečná laskavost (2018)

Filmy s Blake Lively považuju za svoje privátní guiltko. Po knize Darcey Bell se sice podívám, ale bez filmu bych o podobný thriller rozhodně nejevila zájem. Nicméně jako podívaná, která stojí na protikladných talentech Blake a Anny Kendrick to byla vysloveně lahoda. Požitek pro oči.

Krotká (2017)

Velmi depresivní pohled na současné Rusko skrze kulturní dědictví minulosti.

Ženská na vrcholu (2019)

Jeden z těch filmů, který musel na papíře vypadat minimálně dobře. Hlavní nápad není špatný, natáčení se zúčastnila celá řada profíků, ale je vidět, že i přes veškerou snahu toho Lenka Kny ještě nemá moc za sebou. Určité paralely s tvorbou Poledňákové a opětovné obsazení Jany Preissové (tentokrát v babičkovské roli) trochu pomohly, ale celek bohužel neskutečně drhne.

Mladí Titáni: Jidášova smlouva (2017)

V 80. letech patřili Teen Titans mezi topky George Péreze. Věnoval se jim dlouhá léta a vedle Wonderky a Avengers pro Teeny vytvořil ty nejlepší věci. O filmové adaptaci se spekulovalo dlouho, takže současný animák musel překlenout hodně času. Zmizela studená válka, tým se změnil a zatímco dříve Teeni plánovali takové dospělácké společenské události jako svatbu, současní Teeni mají blíže k dětem, než k mladým dospělým. To ostatně opisuje dlouholetý trend v DC, které dělá vše pro to, aby juvenilní roky trvaly nejlépe navždy. Každopádně je skvělé, že česky vyšel původní komiks z roku 1984 i tento film a je tak možnost si pohodlně srovnat obojí.

Edith Piafová (1974)

Společně s pozdějším životopisem Édith et Marcel tvoří tento film ideální combo. Brigitte Ariel interpretuje Piaf tak, jak na ní vzpomínala Momonka, v časech před prvním velkým úspěchem. Tento film je vysloveně plný energie a radosti a zároveň dokáže být pyšný na svou národní ikonu.

Bolest a sláva (2019)

Na Almodóvarovi je krásné, že své filmy točí jako volný autorský seriál. A pokud opět spolupracuje s Antoniem Banderasem a Penélopkou Cruz, tak je to jako shledání se starými známými. Čili základní komfortní pocit je zaručen. Vše ostatní je podružné a přesto opět skvělé, autobiografické, plné nostalgie, vzpomínek, filmového zákulisí... Nechybí nečekané lásky. Za mě spokojenost.

Romeo a Julie (1996)

Luhrmannova verze Romeo + Juliet se mi hodně dlouho vyhýbala. DiCaprio před Titanicem byl sice akurátní, Danes byla čistota sama, moderní prostředí a drsnější souboje dopadli dobře. Líbilo se mi i rozbití klasické balkonové scény, ale co jsem nedala, byla kombinace moderny a shakespearovského jazyka. To už snad raději West Side Story.

Černá bible - Série 1 (2001) (série)

Není ani tak podstatné, že Bible Black byla nejprve video hra pro dospělé, později anime atd., ale nejzajímavější na celém fenoménu je ten pokus vydat první dva díly na českém DVD. Což se nepovedlo. Ale vznikl tak nevšedně vtipný dabing.