• Pohádka

Kaviár jen pro přátele (1969) (TV film)

Tak to byla síla, geniální, úžasnými herci nabité, ale smutné. Intriky, lži, přetvářka a hlavně peníze mezi "přáteli". Hořká komedie.

Defending Jacob (2020) (seriál)

MOŽNÝ SPOILER. Narozdíl od ostatních mě to nechytlo úplně od začátku, první tři díly byly dost pomalé a vlastně ani případ nevzbudil až tak moc zvědavosti, v lecčem mi to připomnělo Mělas to vědět... (obvinění dítěte, zbraň u něj v pokoji, odvrácení přátel od obviněných, rady právničky před soudem,...) Od 4. dílu mě ale víc než případ sám začala bavit hlavně ta psychologická sonda do života obviněných a to se táhlo až do posledního dílu, kdy míra pochybností způsobila to, co způsobila. Poslední čtyři epizody nabraly spád a byly už vážně lahůdkou. Stále si myslím, že by mohlo ubýt dílů a té americké teatrálnosti při soudu, ale kolem a kolem to vážně stálo za to. 4,5*

Ví o tobě (2021) (seriál)

Poslední díl s vrcholnou pointou dost ujetej, ale celková atmosféra perfektní. Kdo tvrdí, že to celé odhadl už během prvních pěti dílů, pěkně kecá... To je asi jako kdybyste přišli k postřelený mrtvole a až po pitvě by se ukázalo, že dotyčný umřel hlady :D stejně nepravděpodobný rozuzlení jako v tomhle seriálu :D

Stážista (2015)

Strašný, nudná pohádka, která ovšem cílila na koho? Dospělí jí neuvěří a děti by u toho usnuly... Zkrátit o půl hodiny, ubrat na image "ctnost sama" pokud jde o De Nira a možná by to přihodilo hvězdu. Vtip taky na nule, zasmála jsem se jen jednou, a to je na komedii málo. 1,5*

Poslouchej (2019)

Objektivně 2*, logika se ději vyhla obloukem, navíc pomalý začátek plný opakujících se dialogů, nicméně za atmosféru a v Česku netypickej žánr, lehce nadhodnotím :)

Jako v bavlnce (2020)

První hodina a půl pecka (i když na můj vkus dost krutá vůči stáříkům), potom úplná slátanina, jen blázen by do toho takhle šlapal dál... Poslední minuta ale luxusní, čirý pocit uspokojení, takže to tu hvězdu navíc přeci jen vytáhlo :D Téma filmu, řekněme business hlavní postavy, ovšem jen pro silné povahy.

Šarlatán (2020)

Nevim jestli vše bylo podle skutečnosti, nicméně se postupem vyprávění z hrdiny stal pořádný anti-hrdina...

Roztříštění (2019)

Možný SPOILER - atmosféra na 5*, pár nelogičností (Manželka ani on nemaj mobily? Budu zamykat pacienta do místnosti plné léků? Policie ani personál nemocnice nemají venku mobily?), kdyby to skončilo tou druhou možností, která se nabízela, bylo by to fiasko a celé k smíchu, takže za konec palec nahoru.