• Pohádka

Život (2017)

SPOILER - Pane bože, i já, jakožto člověk, kterej se sci-fi vyhýbá, musím říct, že celý film byl hrozně clichovitý a předvídatelný... Po cca 20 min. řádění "vzorku" člověk ztrácí zájem, jak se to bude s posádkou vyvíjet dál, protože je to prostě obehraná klasika, která nepřekvapí. Nechybí rádoby dojemný řečičky, když už všichni tuší, že maj na kahánku a ten předvídatelnej konec, kterej každýho napadne, ale nikdo nedoufá, že to tak trapně opravdu skončí... to snad nemysleli vážně :D

Dabing Street - Monitoring (2018) (epizoda)

Ten konec byl naprosto luxusní :D Musela jsem si to pustit dvakrát :D Možná i proto, že jsem film Na dotek nedávno viděla, a už tam mě ten dialog hodně zaujal, ale v českých poměrech a když vemu v potaz vztah Evy a Pavla, ještě lepší :D

Dark (2017) (seriál)

Paráda. Zase trochu něco jinýho. Atmosféra fungovala dokonale, životy lidí ve městě stály řádně za houby, počasí tomu taky nepřidalo, slunce nezasvítilo snad ani jednou :D Perfektní hudba, navíc němčina to celé zajímavě okořenila, a herci byli náhodou koukatelní víc než dost. Nechápu jak se filmařům podařilo sehnat lidi, co jsou různě staří a přitom si jsou tak podobní, to vymysleli geniálně, díky tomu bylo vše mnohem snažší, navíc hodně pomohlo, že často zobrazovali fotky lidí v různých životních etapách postupně, takže to zas takovej guláš nebyl. Nicméně představa, že si dám mezi díly třeba čtyři dny pauzu, ve mně vzbuzuje docela hrůzu :D Přeci jenom postav bylo dost na 3 časové roviny. Poslední díl byl trochu zklamání, zas tolik se toho nevysvětlilo a poslední dvě minuty... no comment :D

OA (2016) (seriál)

Když si po prvních pár dílech řeknete, že to pojmete jako sledování pohádky na pokračování, čeká vás podstatně míň otáčení očí vsloup. Ono totiž... vše, co uvádí tagy, zde opravdu je (vč. dalších podivností), ale jelikož mi byly hlavní postavy sympatické, některý pasáže byly napínavý a vůbec nesouhlasím s tím, že celkové tempo bylo pomalé, dalo se bez problémů vydržet koukat. Poslední tři epizody mají navíc výrazně kratší stopáž než počáteční, takže vše odsejpá. Docela mi chybělo prostředí "vězení" v posledních dvou dílech, protože životní příběhy posluchačů mě moc nebraly. A poslední díl je prostě bez komentáře... Suma sumárum je to hodně jiný a občas k zamyšlení.

Neon Demon (2016)

Hned úvodní titulky byly perfektní a ta hudba... pane bože, hned mi bylo jasný, že to bude něco jinýho, v něčem výjimečnýho. Příběh nebyl nic převratnýho, jasně, ale způsob vyprávění, opět skvělá hudba provázející celým filmem, super záběry, barvy - to byla vážně radost. Hodně scén bylo bez zbytečných dialogů, kdy vše vyznělo jen z tváří herců. Jednoznačně forma zvítězila nad obsahem, hlavně poslední scéna (s očičkem) byla už trochu moc. Nevím zda mělo jít o nějakou provokaci, jak tu všichni píšou, režiséra neznám, ale k celkový atmosféře a způsobu natočení ten "dark" příběh nakonec dokonale sednul. Často mi to stylem připomínalo Noční zvířata, navíc jsem pak po skončení filmu zjistila, že se i pár herců objevilo v obou filmech.

Temný případ - Série 1 (2014) (série)

Dostala jsem na seriál nejedno doporučení a nalákalo mě i vysoký hodnocení velmi podobný právě sledovanýmu Mostu... Ale... hm, tohle nějak ne. První 4 díly jsou vyložený utrpení, případ je ohraná písnička na téma voodoo, která po sto padesátý prostě nezaujme. Dost pomalý tempo prokládaný depresivníma úvahama jednoho z vyšetřovatelů (mimochodem ani jeden z kriminalistů si nezasluhuje sympatie). Vydržela jsem asi jen proto, že mi bylo řečeno, že od půlky se to rozjede. Tak se stalo, ale i přes to se žádný velký napětí nekonalo, vlastně mi přišlo, že se většinu času řešily hlavně charaktery a rodinný "dramata" kriminalistů, kteří se celou dobu nemohli vystát, aby se nakonec vzali na milost. Klasika. Snažila jsem se přijít na to, proč má seriál, který evidentně není předurčen, aby se líbil davům, takový hodnocení... Ale to mi asi zůstane záhadou. 60%.

Pustina (2016) (seriál)

Atmosféra a prostředí, na který já prostě slyším. Bída, hnusný počasí, závislosti, vesnice v pohraničí - hned jsem si vzpomněla na film Poupata. Ale i když je to vlastně detektivka, nedá se říct, že byste tu narazili na napětí, které se dá krájet, všechno je to v dost pomalém tempu, v některých dílech se ani vyšetřování nikam dál neposune, pár odboček mi přišlo naprosto zbytečných (především ta část s bývalou studentkou)... Scény z výchovného ústavu jsem nesla docela těžce, byla jsem ráda, že se od nich od nějaké poloviny upustilo. Celkově si myslím, že kdyby se vše urychlilo a vměstnalo do řekněme 6 dílů, sérii by to prospělo. Ale výsledek je stejně dost dobrej. Dušek a Stivínová - pane jo, klobouk dolů. 85%

Nebezpečné vztahy (2016) (pořad) odpad!

Viděno náhodně a ani ne od začátku, ale i tak dovedu posoudit, že tohle je strašnej trapas, to ani nemůžou myslet vážně... :D ale nejednou jsem se upřímně rozesmála :D

Mládeži nepřístupno (2013)

Sedni si k papíru, za pomoci nejtemnějších složek svý fantazie sepiš několik spolu nesouvisejících povídek (hlavně prosím tě ať je to ultra kravina) a natoč podle toho film. Při první povídce jsem si říkala: Aha, návrat do dětských let, humor ve stylu Scary movie, ok, tak na to už jsem trochu stará... Ale nakonec se našlo pár příběhů, který mě fakt bavily. Pro mě byla nejlepší povídka na téma menstruace, skřítek a víla jakožto dárek k narozkám, svérázná výchova puberťáka a ex pár v obchoďáku.

Veronika se rozhodla zemřít (2009)

Upřímně nemám ve zvyku pouštět si filmy, u kterých jsem četla knižní předlohu. Obvykle si chci uchovat představu o prostředí, o vzhledu postav,... Tady jsem udělala vyjímku, protože film není špatně hodnocen, nicméně se stalo to, čeho jsem se u konkrétní předlohy obávala. Co je jako knížka zajímavý a čtivý, i přesto, že se to odehrává celé v psychiatrické léčebně, je jako film v podstatě nuda. Jasně, nechyběly tam asi všechny důležitý záchytný body, ale už jen to, že jsem od začátku věděla, jaká je vlastně pointa, u mě film odsoudilo k pouhému čekání, kdy se to vše provalí. Nicméně vím, že kdybych knížku nečetla, vidím to celé jinýma očima, nemám žádné očekávání a ten konec mě nejspíš položí. Plus za hudbu. Celkově 3,5*.