• Pohádka

Smrt ve tmě (2016)

Ne, tohle opravdu není horor, je to spíš "vyvražďovací" thriller, takže kdo se bojí, že by se po shlédnutí pár dní nevyspal, obává se zbytečně. Ani si nevybavím moc lekaček, možná dvě, tři... Film je po většinu času napínavej (hlavně posledních cca 25 minut, kdy to často vypadá na konec, ale pak dojde k nějakýmu zvratu), ale není pravda, že tu nenajdete klišé a vytkla bych taky enormně dlouhou životnost postav, protože takovou sodu, co tam všichni dostávali... v reálu by odpadli už po 30 minutách filmu :D Nelogický jednání asi ani není nutno moc rozebírat a ta scéna ve sklepě s blonckou, to bylo už trochu moc, dlouho jsem neviděla nic tak nechutnýho. Nicméně to prostředí opuštěný čtvrti bylo výborný, dokreslovalo atmosféru na maximum. A taky je to snad první film, kdy jsem vlastně fandila záporákovi. Btw. proboha kdo vymýšlel ten český název, který vyvolává představu nejnudnějšího béčkovýho hororu...? 3,5*

2 $ocky (2011) (seriál)

Tak tohle mi teda sedlo jako máloco :D Ten dvojsmyslnej humor Max, miluju to :D Jako bych to napsala já sama, ať žijou holky, co se toho nebojej :D Viděla jsem 4 série (s tím, že první až cca od poloviny) a bavily mě všechny :)

Chromofobie (2005)

Námět mi přišel super, ale proč to byla proboha taková nuda? A hlavně zbytečně dlouhé. První hodinu a čtvrt se nedělo vůbec nic a po zbytek filmu... v podstatě taky nic... :D Přitom ten děj by si zasloužil mnohem dramatičtější atmosféru.

La cara oculta (2011)

Tak tohle byla síla... pomalejší začátek, ale asi po půl hodině se to změní v brutálně napínavej thriller. Nejvíc mě dostala ta změna chování Fabiene. Celkem by mě zajímalo, jak by to pokračovalo, i když tím by se asi vytratila ta tajemná atmosféra, kterou film zanechá.

O kuřatech a lidech (2015)

Já myslím, že jsem nic prapodivnějšího (nebo alespoň nic na podobné téma) ještě neviděla... Hodně brutální, řekla bych i dost černého humoru, chvílema horor, chvílema drama, chvílema komedie,... a ten konec, to byla síla, i když pointa se začla rýsovat docela brzy... Jistý je jen to, že tenhle film by určitě doporučilo 9 z 10 zoofilů.

Padesát odstínů šedi (2015)

Dost nuda... a hlavně většinu filmu jsem si říkala "mein Gott" a ťukala si na hlavu :D Ještě, že se tohle děje jen ve filmu...

Dešťová víla (2010)

Většinou bývám schovívavější, pokud jde o pohádku nebo český film (nebo kombinaci). Tady to byl ovšem trochu... průšvih. Vica se mi do role chudé hodné holky vůbec nehodila (když vemu v potaz jaké role mívá jindy), ten její amant, to byl totální průšvih, nesympatickej, příšlo mi, že po ní ani nesmutní, navíc se vrátil domů jako totální loser... a ve výsledku se mi ti dva k sobě ani jako pár nehodili. Děj se docela vlekl, navíc jsem nepochopila, proč Dešťová víla nakonec tu, co jí pomohla trestá tím, že si musí vybrat mezi životem svým nebo Ondry... A ty "zpívánky"? Pomoc! A aby toho nebylo málo, tak konec byl taky trochu odfláknutý. Divím se, kolik známých tváří se v něčem takovém objevilo.

Padesátka (2015)

Náhodou to nebylo špatný. Je sice pravda, že některý scény docela nudily, vtipů taky nebylo zase tolik (a na černej humor mě moc neužije), ale zase když už nějakej fór padl, tak to stálo většinou za to. Příjemná oddechovka. Celkově mi film hodně připomněl Zakázané uvolnění, akorát že tady nebyly 3 ženský, ale 3 chlapi a důvodem, proč spolu uvízli v baru nebyl slejvák, ale mlha, co by se dala krájet.

Stále spolu (2014)

Námět to nebyl nezajímavý, ale příjde mi, že na hodně otazníků, které se při sledování logicky rojily v hlavě, nebylo odpovězeno. Vlastně jediné, co se ukázalo bylo, jak si vydělávají přes zimu. Jinak kde berou peníze přes celý rok, z čeho provozují dokonce auto, jak uživí 9 dětí... se vůbec neukázalo. Zajímalo by mě také kdo naučil nejstarší syny vyrábět nástroje, zpívat a to vše... Co jsem pochopila, tak do klasický školy nikdo nechodil. Navíc souhlasím s názory, že otec rodiny je tyran, nejstarší kluci, hlavně ten jeden, se ani neumí vyjádřit, většina dětí koktá,... Způsob jakým jedná s manželkou je taky horor. A zajímavou postavičkou byla nejstarší dcera, docela by mě zajímalo, co to bylo za týpka, co si s ní pořídil dítě a snad se ještě nakvartýroval na zimu k ní do karavanu... Nářez.

Domácí péče (2015)

Tak toto bylo fakt super, úplně něco jinýho než na co jsem v ČR zvyklá... Zajímavý námět a perfektní drama.