• Pohádka

Zakázané uvolnění (2014)

Náhodou to nebylo vůbec špatný. Jeden hodně bláznivej den. Ale takový věci jako nevěra jsou v životě běžný. Připomínalo to chvílema telenovelu (zkrácenou do hodiny a 20 min.), ale bavilo to. Nevěsta mi ale lezla strašně na nervy, hysterická od samýho začátku, někoho s takovou povahou bych poznala jen velmi nerada.

Divoké historky (2014)

Je to už pár dní, co jsem film viděla a stále nemůžu dostat z hlavy poslední povídku. Byla napínavá a neuvěřitelně bláznivá, ale dokonalá. Úvodní krátká povídka byla taky naprostá bomba. Některé byly přehnané (na můj vkus moc krve a násilí), ale žádná se nedá označit za nedobrou. Super film.

Zmizelá (2014)

Hodně napínavej film, kdy jsem si už v první třetině říkala, ať už to konečně skončí, ať sakra zjistím, jak to teda je. SPOILER SPOILER SPOILER Ale co se příběhu týče, myslím, že svý trhliny to mělo. Určitě je možný, že by se někdo mohl o něco podobnýho pokusit, ale v momentě kdy se ztracená Amy opět objevila a tvrdila, že ji věznili, by si určitě někdo z toho kempu vzpomněl, že je to přeci TA, co tam s nima x dní žila. Dost zvláštní byl i závěr, není reálný aby s ní Nick po tom všem zůstal. Dítě nedítě... Ale to, že byl film dlouhej vůbec nevadilo, myslím, že nebyla šance se nudit. Hvězda navíc za hudbu, atmosféru, napětí a kameru.

Donšajni (2013)

Nebyla to žádná bomba, ba ani malá bombička, děj byl spíš jen mlhavě naznačen (chci říct - rozhodně nic dynamického), scény z opery dost brzo protivné (a že jich bylo!), konec na výsost trapný (vy víte co myslím - nejstarší "Donšajn"),... Ale na druhou stranu jsem se nijak výrazně nenudila (zřídka jsem se i zasmála - např. Šafránková a auto plné ukradených peněz), líbilo se mi prostředí (zajímalo by mě kde se to točilo) a někteří herci, které jsem dlouho nikde neviděla (Chýlková, Šafránková). Nic k doporučení, ale shodu s Troškou jsem nenašla (snad kromě toho konce).

Kamarád taky rád (2011)

Nic světobornýho, hodně lidí tu píše, jak se bavilo, já se spíš nudila a vtipných momentů... byly tam vůbec nějaký? Ne, nevybavím si nic u čeho bych se zasmála. Povaha Jamie mi byla hodně nesympatická, až moc praštěná, ale na oba se jinak dobře koukalo. Jen ten vztah (tu lásku) jsem jim po tom, co jsem viděla jak super to byli kamarádi neuvěřila, na vztah se mi prostě vůbec k sobě nehodili :) A vůbec, ten konec byl moc pohádkovej a jedno velké klišé. Jako nenáročná oddechovka (u které se nijak zvlášť nepobavíte) ano, ale hlubší myšlenka nenalezena :)

Gympl (2007)

Tomu se říká skoro dvě hodiny trvající halucinace - občas jsem netušila, zda tak blbý a vymletý dialogy tam opravdu jsou, nebo se mi to jen zdá (a je to hodně špatnej sen)... Některý scény nebo situace byly ve filmu perfektní (hlavně rodinný vztahy všech hlavních protagonistů), ale jakmile byla "omladina" pohromadě, byla to nezajímavá přehlídka vyhulených keců. O hereckých výkonech (vyjma Mádla, Holubový, Bydžovský, Krause, Chýlkový a dalších známých tváří) radši ani nemluvím. Navíc zvuk a obraz je posunutej (viděla jsem to 2x, z toho jednou na ČT), pusa se hejbe, ale hlas se ozve až později (nebo obráceně) a to mě neskutečně iritovalo...

Škoda lásky (2013) (seriál)

Většina příběhů průměrných, ale příběh "Vzpomínky" mě dostal! Výbornej. "Manželka" byla taky hodně koukatelná :)

Horká noc, hořké ráno (1999)

Docela zvláštní mišmaš, ze začátku získáte pocit, že jde všem jen o sex a o nic jinýho a na konci filmu docela dost romantických scén s romantickou hudbou a řečmi o lásce. Ve filmu mi ani moc neseděly ty "dokumentární" části. 2,5*

Jen 17 (2013)

Jelikož mne film dost znechutil (opravdu nemyslím ty chladné sexuální scény) nemůžu říct, že bych ho někomu doporučila. Motivace hlavní hrdinky neznámá, nejhorší pasáže nastaly po tom když se ukázala pravda, to jak se chovala ke svý rodině, jak si ze všech utahovala a chovala se jak fracek. Enormně nesympatický charakter. Jelikož tři hvězdy dávám v případě, že by mi nevadilo film někdy znova vidět, bylo by to na dvě, ale přeci jen se mi líbilo zpracování (kamera), takže nakonec dávám tři. Btw. proč se lidi v sále (návštěvníci FFF) chechtali u každý kraviny a u podle mě smíchu nevhodných situací jak největší puberťáci?? Doplnění: Po přečtení několika úryvků z rozhovoru s Ozonem kde mimo jiné říká, že "It had to be an actress that the viewer, and myself, wanted to look at – almost as you'd look at an insect" - už aspoň chápu, proč byl její charakter natolik nesympatický. Cíl byl splněn na 200%.

Parchanti spí dobře (2013)

Ták... nebylo to vůbec špatné, vlastně by to bylo velmi dobré, kdyby... hned na začátek uvedli kdo je kdo (scény, z kterých by to vyplynulo, jasně řečený jména), protože dvě hlavní hrdinky se mi strašně pletly, než jsem si uvědomila, že jedna má hodně pih, druhá ne (prostě guláš asi do třetiny filmu; opravdu jsem si myslela, že ta co jí hodil cigarety je jeho sestra a bůh ví proč spolu nemluví a dělaj, že se neznaj). SPOILER - A také jsem až tady na csfd při popisu filmu pochopila, že Laporte je ten milenec hl. hrdinky (ano, byli tam spolu v novinách na fotce, ale to byla jen jedna scéna, zbytek scén kdy se o něm mluvilo aniž by tam byl mi v tomhle moc nepomohly) a že tedy i on byl u osudného sexu Justine a jejího otce (?). Jinak chování matky Justine bylo celkem dost nepochopitelné a nevysvětlené (ale rozhodně pobuřující!). Mohli také popsat, proč se z Justine stala prostitutka a jakou roli v tom sehráli ostatní "hrdinové" filmu. Lepší transparentnost děje by určitě přihodila hvězdu navíc. Hudba ale byla zvolena výborně. Celkově to vidím na 3,5 *.