• Fantasy

Pavouci z vesmíru (2010)

Jsem fanda sci-fi, takže možná proto se mi to líbilo. Jen ty nelogičnosti... Město po výbuchu vypadalo stejně, jako předtím, ani okna to nevytlouklo... A proč jen jedna bomba, když to fungovalo? Chování , nebo spíš nechování postav snad nebudu komentovat. V tomhle filmu hráli hlavní roli kulisy a herci jim dělali křoví. A konec? No... takový nedokončený... Přesto ten film nezatracuji, viděl jsem už daleko větší blbiny.

Sovětská bouře: 2. světová válka na východě (2010) (seriál)

První díl se mi líbil. Je to trochu jinak pojaté, než francouzská "Apokalypsa", ale ne špatné. Velkým plusem jsou mapy bitev. Doufám, že ostatní díly budou stejně dobré, jako ten první.

Expozitura (2009) (seriál)

Při sledování jednoho dílu tohoto seriálu jsem usnul. Předpokládám, že nebylo záměrem tvůrců, uspávat diváky, ale možná to bylo lepší, než to dokoukat.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Tohle je prostě seriál s velkým S. Nemohl jsem se odtrhnout ani od knižní předlohy (a netrpělivě čekám na nový díl) a i u obrazovky jsem byl doslova přilepený. A poslední tři díly... No prostě nářez. Těším se na druhou sérii.

Ondine (2009)

Některé filmy vidím a..... za půl roku vím jen to, že jsem je viděl. Tenhle film jsem viděl a pamatuji si ho. Takže, pokud se týká hodnocení mé první věty, vylučuje Alzheimera. Ale vážně... Tento film je výborný. Hudba v něm.... nepřekonatelná.

Lidice (2011)

Skvělý film. Vůbec nevadí, že příběh zná každý, kdo není úplný ignorant. Nešlo o to, vyprávět něco nového. Film je poctou a poklonou všem, kteří v té době žili a většinou nepřežili. Všem, které události semlely, aniž by měli jakoukoli šanci něco proti tomu udělat. Doporučuji návštěvu památníku Lidic. Projděte si ta místa. Film dostane ještě další rozměr..

Ztracený prapor (2001) (TV film)

Možná, že někomu tento film připadá přeplněný patosem a americkým hrdinstvím. Mně to tak nepřijde. Dokážu si představit, že podobné události se stávaly i v opačném gardu, kdy za hrdiny byli Němci. Takže díky za film, který se zabývá Velkou válkou.