• Krátkometrážní

Podbrdské písničky (1998) (pořad)

Pořad o dechové hudbě "dechovce" z okolí Strašic a Rožmitálu, kterou provází vynikající český trumpetista Josef Svejkovský. Já osobně tento styl hudby neposlouchám, takže hodnotím přínos tohoto pořadu pro mě a ne jeho kvalitu, která je díky vyprávění, jak místních rodáků, tak i pana Svejkovského nadprůměrná.

Svět Vikingů (2003) (seriál)

Neohrožení mořeplavci, obchodníci i obávaní válečníci, to vše byli Vikingové, o kterých tento dokument vypráví. V prvním díle 1. Longship Legacy (Tajemství vikingských lodí) dokument seznámí diváka s historií, tradicemi i bohy Vikingů, ale hlavně pojednává o výhodách, vlastnostech a stavbě vikingských lodí. Druhý díl s názvem 2. Rulers of the Sea(Vládci moří) vypráví o statečných cestách za novými zeměmi a jejich následném osídlování.

S kuchařem kolem světa (2007) (seriál)

Trošku rozpačité cestování za chutěmi celého světa s "okouzlujícím" Fredem Chesneau, kterej toho víc nakecá než uvaří, přesto po cestopisné stránce zajímavé. Začínám tomuto kulinářskému seriálu přicházet na chuť . . .

Zlato: Dějiny jedné posedlosti (2003) (seriál)

Více než výmluvný dokument, který divákovi představí ze všech úhlů krásy i nebezpečí zlata, od starověku až po moderní dobu. Zlato které bylo po staletí pro člověka nejcennějším kovem a zaručovalo jistotu měny, umění i ekonomiky celkově, ale je i nebezpečným vlastnictví, kvůli kterému se vedly války a lidé se dopouštěli neuvěřitelných zvěrstev.

Z popelnice do lednice? (2010)

Nesmyslné plýtvání od sběru či výroby, až po prodej produktů, které kvůli krátké expirační době putují do kontejnerů. I přestože jsou potraviny stále čerstvé, "kvalita supermarketu", standardizované či vizuální potraviny i zákony EU, to vše rozhoduje o tom zda-li se potraviny vyhodí a nebo putují do supermarketu k prodeji, kde díky kratší expirační době po zakoupení produkt jednoduše vyhodíme a jdeme koupit nový.

Šmejdi (2013)

Je radost být důchodcem v Čechách a užívat si krás a výhod splátkového kalendáře, za mnohdy nefunkční a předražené produkty prapodivného původu a pofidérní kvality. Tenhle dokument mi hnul žlučí.

TPB AFK - Příběh the pirate bay (2013)

Nádherná ukázka chamtivosti a hrabivosti korporací, ale i neskutečné soudní komedie, politické frašky a podplácení v marné snaze vypnout servery TPB. Aneb IT NERDs před soudem. Je smutné vidět, jak se manýry z "jů-es-ej" praktikují i v Evropě.

Věra 68 (2012)

I po tolika letech od olympiád, na kterých Věra Čáslavská zářila má i teď sledování záběrů a poslech rozhlasových záznamů z té doby obrovsky silnou atmosféru, nejen díky výkonům naší gymnastky, ale i díky těžké době "soudruhů".