Osada Havranů (1977)

Tohle je jak motiv pro Avatar. Bartošká jé co to je za nového herce? Ale to bylo asi tak v r.1980 kdy jsem film poprvé viděla. Dobré bylo i pokračování, kde zas debutovala Gábina Osvaldová. No na tu dobu...

Avatar (2009)

Dokonalost sama. Vem to čert, že jsem hned na začátku zatušila, že konec bude jak z hororu ptáci, ale bylo to vykoumané a krásné barvy. Takové ocasy by nebyly k zahození možná to někde takto existuje. Perfektní komentáře mají všichni a nejen mí oblíbení a snad proto, že ten film má zázračné kouzlo.

Starci na chmelu (1964)

Byla jsem na to v kině dáávno předávno a mám k tomuto filmu zváštní citový vztah, neb tenkrát právě sedmnáct mi bylo let. Zdálo se mi to jako sen vyhrabaný někde z archivu. Nejlepší byl Laufer s tou kytááárou a pan Kemr jak působil výchovně na tehdejší rozvernou mládež.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Duchoslav kdysi v roce 1986 šikanoval nějaké kluky v Humenném na vojně. Je to sice už promlčeno myslím, že za to nakonec vyfasoval nějaký flastr, ale od toho prvního filmu Sněženky a machři se s těma lidma něco děje a já jim nemůžu přijít na chut´. Zajímá mně jak takoví frajírci typu Jana Duchoslava dopadnou. Myslím, že jak v tom pokračování zdaleka ne, bude to mnohem :-( ostřejší.

Pohlaď kočce uši (1985)

Tyhle socialisticko-ideologické filmy si cením více než ty kapitalisticko pozitivně cool a akčně trhlé. Tyhle holky možná některé zpívají někde v divadle a přitom byly přirozené a bylo vidět, že jdou za svým snem. No hezké kozičky a bylo to zcela bez záměru.

Klíče od pevnosti Boyard (1990) (pořad)

Perfektní soutěž. Krásní hoši a děvčata a nakonec vždy hádanka otce Fouroa a napětí, kolik zlatáčků si soutěžící odnesou. Nejlepší ale byla vždy myšlenka dne nakonec.

Nejkrásnější hádanka (2008) odpad!

Uáááhrozné. Já u toho spravovala mužovi montérky tak jsem to vydržela, ale manžel začal skučet, že chce jít radši do práce. Hlavní postava chytrý Janek či jak se jmenoval vždycky něco jednou posral aby zas mohl příběh pokračovat. Prostě my jsme vidláci, vykuřte nám Pražáci. :-)

...a jitra jsou zde tichá (1972)

Fakt je to víc jak 30let, co jsem tento film viděla a jen si pamatuju, že snad poprvé mi u filmu tekly slzy. Nebo spíš jsem nezadržitelně vzlykala. Nebyl to ten typický film o hrdinství, ale Nádherná opravdu nádherná nedotknutá příroda uprostřed válečného běsnění..Hrdinství nějaké asi bylo, ale nebylo tak důležité jako ta příroda a hudba.

Občan Havel přikuluje (2009)

Ano, pořád jen chvalozpěvy. Více udělal pro naši republiku kdejaký dělník, i když se dnes děti učí ve škole, že se za totality nepracovalo. Pan Havel si skvěle žil, měl příjmy za své hry z ciziny. Kdokoliv jiný v té době by něco napsal proti režimu, byt´ by před tím byl boháč jak král Midas, do roka by měl holou zadnici. A tenhle člověk si udělal živnost už za totality a skvěle jí využil. Kdo se na to má pořád dívat? Celý jeden večer jsme si udělali pro sebe hladili se a povídali o tom, že nám to nepřipadá jak dvacet let, ale celé století.

Cirkus Havel (2009) (TV film) odpad!

Jsem tak trochu sadomasochista tak jsem se dívala a spiklenecky podlízavě smála, když se všichni smáli a rozumně poslouchala. Listopadové dny jsem prožila lítáním pro sunar a čistou plínu takže to, co jsem při tom zahlídla v telce bylo naivní a přehnané. Ještěže to umějí tak pěkně okecávat a ejhle bude to už za pár dnů zase živé. Tfuj to jsem ráda, že jsem to prožila s chladnou hlavou a starostma o posrané plíny ani nevím, kterého listopadu přesně to vypuklo.