Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

První hodinu parádní jízda, při které jsem se královsky bavil. Ale jak se do toho začali plést démoni, zombie a kanibalové...moc překombinované, už to nemělo takyový drajv. To ,že všichni hráli sami sebe, je taky fajn. A Emma. Ta nesmí chybět.

Archer (2009) (seriál)

Zatímco si užívá, agent Sterling Archer, krycí jméno Vévodkyně (matka toho psa vážně milovala), nejlepší tajný agent na světě, kosí jednoho nepřítele za druhým. A ještě rychleji hláškuje. Stejně jako další skvělé postavy, Lanou Kane počínaje a Pam Poovey konče. Je to třeskutě zábavné, sprosté, kreslené, a jak se praví v titulcích: ,,Tento seriál rozhodně není pro děti."

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Po čtyřech dílech si snad už můžu dovolit nějaký ten názor :-) Nečekejte Avengers, superhrdiny. Tohle jsou agenti. Možná šablonovité, ale hodně dobře napsané charaktery. Klaďas Coulson, vtipní britští vědátoři, krásná Chloe Bennet. Je to takový Bond křížený s Indiana Jonesem. Díl od dílu lepší, ostatně, stojí za tím Joss Whedon.

Náš vůdce (2008)

Tak to mělo grády! Celou dobu si říkáte - Kdy a jak tohle skončí? Vážně by se tak někdo dal zmanipulovat? Až to dojde do fáze, kdy nevíte, kde končí ,hra' a začíná realita. Stal se i Rainer obětí vlastního ,,učení"? Vypadá to tak. Aby jste si na konci vydechli. Asi na sekundu. Radši žádné sociální experimenty, áno?

Mluv s ní (2002)

Mé první setkání s Almodóvarem a hned jsem byl naprosto unešen. Zážitek nevšední, ale nadmíru povedený.

Jasmíniny slzy (2013)

Cate Blanchett fantastická, ale ten zbytek...no nevím no. A o čem to vlastně bylo? Být neustále za dámu, nehledě na to, jak blbě na tom jste? Nebo šlo o agitku za vysokoškolské vzdělání bez kterého nejste nic, miliony nemiliony? Od Woody Allena jsem toho neviděl mnoho, ale i tak můžu říct, že ,dříve' to bývalo lepší.

Zataženo, občas trakaře 2 (2013)

Tacodýlové, sushiovce, burgertule... Pestrobarevný mix Avatara a Jurského parku, který mě opravdu bavil. Příběhově asi nepřekvapí, ale to se snad ani neočekává.

Nabít a zabít (2006)

Velmi nevšední krimi puzzloidního typu - postupně do sebe zapadá jeden dílek po druhém, několikrát se ale ve svém odhadu věcí příštích spletete. Parádní herecké obsazení + ultraroztomilá Lucy Liu = stojí za podívání

Kříž cti (2012)

Klasika, potká se Anglán s Němcem. Do toho 2. světová válka, Norsko. Takže to musí probíhat/skončit jako snad každý film s touto tématikou. Nicméně, i když asi tušíte, jak to bude celé probíhat, Into the White má skvělou atmosféru, ,cosi' navíc.

Politické kruhy (2009)

Notně sprostá epizoda ze života na ministerstvu a o tom, jak málo stačí. Vyhlásíme tu válku? Nebo ji nechceme? Co když řeknu tohle, ale myslím tamto? Konfrontace Londýn x Washington. Zeď, septik, Ice Man, Debussy. Podíváme se i do sídla OSN v New Yorku, kde se rozhodně nehraje čistě. To vše podáno tak věrně, že to tak snad musí být i ve skutečnosti (vsadím se, že jo).