Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Druhou sérii jsem ještě dodíval, ale jestli budu mít sílu i na tu třetí, která akorát začíná... Ne že by to bylo nějak zvláště špatné, to ne, ale těch postav je tu tak extrémně moc, že už vlastně ani nevím, o co tam původně šlo. Přidejte si k tomu fakt hodně twistů a je to. Na druhou stranu, na to, že je to americká pohádka, tak to docela jde.

Girl Walks Into a Bar (2011)

Povídkový film = více postav, mnoho linek, některé se i protnou. Ale nějak mne to neoslovilo. Takže díky alespoň za účast Carly Gugino, Emmanuelle Chriqui a Rosario Dawson.

Moneyball (2011)

Sportovní drama - to když se povede, tak to stojí za to. V Moneyballu hraje Brad Pitt, takže úspěch byl zaručen. Až jsem začal uvažovat, že bych začal sledovat baseball.

Na mol (2012)

Ramona Flowers a Jesse Pinkman jsou manželé. Alkoholici. Ona větší. Rozhodne se to řešit. Ron Swanson (dříve pil kokain) ji přivede do AA, Minny Jackson se stane její sponzorkou. Idyla. Pak se to všechno posere, do toho ta věc s těhotenstvím... Kvalitní herci, dobrý námět, poloviční happyend. Zatraceně povedený nezávislý film.

Procitnutí v Garden State (2004)

Jeden z filmů, které dost dobře nejde zařadit do žádné škatulky. Na drama je toho dramatu málo, na komedii by to chtělo více vtipu, na romantiku je tam moc dramatu... :-) To je ale vlastně jedno. Garden State je prostě fajn film.

Star Trek: Do temnoty (2013)

,První' díl se mi líbil víc, i tak je Do temnoty zručně natočená sci-fi, která má své kvality (důstojnici Uhuru :-p).

Studio 30 Rock (2006) (seriál)

30 Rock je odlehčenější verzí Studia 60. Třicítka i Šedesátka dokážou být někdy pěkně kousavé a bezskrupulózní, ale především baví. Studio 60 je ale přeci jen vážnější, a hlavně, v 30 Rock jde mnohem více o to ,,okolo", než o samotný pořad, který tam tvoří. Hlavní scénáristka Tina Fey je naprosto fantastická, ovšem ještě lepší je Alec Baldwin, jeho Jack Donaghy je úžasný kick-ass.

Jmenuji se Oliver Tate (2010)

Velice příjemné překvapení. Oliver Tate není běžný zástupce svého žánru a rozhodně mu to prospívá. Fajn podívaná.

Gallipoli (1981)

Ve zkratce - válečný film, ve kterém se především běhá.

Kozoroh 1 (1977)

,Maskirovka' po americku o tom, že s výsadkem na Marsu to zase nebude tak žhavé. A s O. J. Simpsonem, který snad řekl jednu jedinou větu za celý film :-) Někdy jdou autoři divákovi hodně na ruku, ten si ale zaswe může říct, že přesně tohle čekal. Že to prostě věděl! ;-)