Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Indy je můj hrdina No.1. Sympaťák, je s ním zábava, ironie mu není cizí, nesnáší hady (!!!). Prostě ideál. A když si tu čtu, že se měl jmenovat Smith...brrr.

Knight Rider - Legenda se vrací (2008) (seriál)

...abych navázal na komentář u původního seriálu - Zato Mustang je jedna z mála pořádných (a hezkých) amerických kár! Dokud se nezačne transformovat :-/

Knight Rider (1982) (seriál)

Ne, mně se ten Pontiac prostě nelíbí!

Zmije (1994) (seriál)

Je to už hodně dávno, co jsem viděl Zmiji naposled. Takže jedinou pořádnou vzpomínkou zůstavá ikonický Dodge Viper červené barvy.

Kobra 11 (1996) (seriál)

Ze začátku to bylo skutečně zajímavé. Pak ale stačí vidět 5 dílů po sobě a už předem víte, jak bude vypadat ten šestý. Tvůrci využívají asi čtyři základní šablony a podle těch jedou. Díl co díl. Sérii za sérií. A dívak se dívá. Diváka to i celkem zajímá. Divákovi nezbývá, než se smát. A tak se dívá dál.

Sherlock (2010) (seriál)

Mám neodbytný pocit, že nebýt to příběh Sherlocka Holmese a jeho přítele Dr. Watsona, fungovalo by to úplně stejně. Tedy skvěle. Takto mají ale tvůrci prostor pro užití mnoha odkazů, narážek, zasazení do současnosti není rozhodně překážkou. Navíc zde cítíte závan určité ?legendárnosti? - Moriarty, Holmes, Studie v růžové... V životě jste nemuseli číst knížku či vidět film, a přesto vám tato jména něco říkají. Nezbývá, než se těšit na další díly.

Údolí včel (1967)

Po skončení projekce rázem vyvstává otázka, kdo že tu má býti záporným hrdinou?! Armin, který ve své zbožné zaslepenosti zabije nevinnou ženu? Nebo Ondřej, který se nebojí ublížit svému nejbližšímu příteli? Já rozhodně hlasuji pro Armina, který nedokáže dostatečně rozlišit dobro od zla a veškeré své jednání podřizuje Řádu. Kdežto Ondřej - svůj život na pobřeží Baltu si nevybral a chce se zkrátka vrátit domů. Nicméně nikdo není vítězem, všichni jsou poražení.

Ovečka Shaun (2007) (seriál)

Zvláště ve srovnání se současnou večerníčkovskou produkcí vyniká obrovská kvalita Ovečky Shaun. Je to vtipné, úderné, inteligentní. Díly s prasaty nejlepší! :-)

Vadí nevadí (2003)

Upřímně, mojí jedinou motivací ke shlédnutí byla Marion. Ovšem to, co jsem dostal, to bylo...,,jiné umění". S přibývajícími minutami jsem otevíral pusu úžasem víc a víc. Velice překvapivý scénář + velice povedená vizuální stránka.

Na vlásku (2010)

Smáli se u toho dvacetiletý, osmnáctiletý i sedmiletý. A že bylo proč! Za tuhle možnost prostě musíte animované filmy zbožňovat - udělat si vše tak, jak chce tvůrce, nemuset se ohlížet na zákonitosti reality, moci si dělat srandu ze všeho a všech...A mnoho, mnoho dalšího. To vše bylo i v Tangled.