Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Pro mě to byla tedy o dost záživnější jízda, než hobití jednička. Vizuálně pestré, dostatečně akční i napínavé, stylově více podobné Pánovi prstenů, než Hobitovi (míněno knihy). Jsem zvědavý na trojku...

Království lesních strážců (2013)

Stanu se menším a ještě menším, až budu nejmenším na celém světě... I u Johnyho, ehm, chci napsat Jirky Wolkera asi částečně čerpali tvůrci Království lesních strážců (dále jen KLS), kteří do lesa, jakých jsou u nás (zatím) spousty umístili říši obývanou malými pidižvíky, do níž se "omylem" zmenší i dívka Mary. A ocitne se uprostřed boje mezi Lístky a Bažiňáky, boje o ovládnutí celé říše. Musím říci, že mě tenhle film nenudil ani na vteřinu a za působivé (místy skoro až "avatarovské") zpracování odsuzuji celé KLS ke 4 hvězdám. Víc takových animáků.

Odsouzeni zemřít (2006)

Aneb Jak si zaplavat (přímá asociace na název jednoho z Neobvyklých příběhů). No, že by se mi tomu teda tak nějak celkově chtělo věřit, to fakt moc ne, ale že by nikoho po celou dlouhou dobu ve vodě nenapadlo to nejjednodušší řešení, to už je fakt za čarou...

Centurion (2010)

Proč film vidět? Akční scény, lepé děvy. Proč film vynechat? Historická pofidérnost větší než velká.

Bowling for Columbine (2002)

Michael Moore tlačí na pilu, jak to jen jde a jeho filmová výpověď stará 13 let má co říci i dneska. Atmosféra strachu je v Americe pořád, jednoho nepřítele nahrazuje jiný a pokud si dnes Obama potřásl rukou s dávným americkým nepřítelem Castrem, pak jen proto, aby jeho administrativa mohla tohoto bubáka nahradit jiným, méně ošuntělým. Horší je, že tato atmosféra strachu se už šíří i v Evropě - islamizace, válka na Ukrajině... Politici s lidmi odjakživa manipulovali dle svých potřeb a možná za pár desítek let budeme mít svůj druhý dodatek v Ústavě taky - a bude nám to připadat normální :-/... No a Charlton Heston to schytal za všechny ty Američany, kteří "jen využívají svého práva".

300: Vzestup říše (2014)

Vizuálně precizní, dějově pokulhávající, ale ta pastva pro oči přebíjí skoro všechny nedostatky. Eva Green akčně překvapila! Kromě ní mě zaujal "Sparťan" David Wenham, jehož jsem sice už v několika filmech zahlédl, ale až tady mě praštilo do očí, jak je podobný Nikolaji Coster-Waldauovi (v první chvíli jsem myslel, že si i v 300 zahráli oba sourozenci Lannisterové z Hry o trůny).

Velká šestka (2014)

And the Oscar goes to .... BAYMAX! No ale vážně, kdyby nic jiného, tak ten robot byl prostě skvělý! Nejen že má úžasnou postavu, ale navíc se i ladně pohybuje a skvěle intonuje! A dal mi jedno poučení do života - až budou děti zase řvát, že mají bebí, zeptám se jich: "Kam bys zařadil svou bolest, na stupnici od jedné do deseti?"

Vše je ztraceno (2013)

One man show v podání Roberta Redforda, jemuž ani v pokročilém věku 76 let nedošel dech a ukazuje i s minimem slov a výrazů, že je PAN HEREC. Uvěřitelné drama muže, jenž si vybral během jedné plavby smůlu na dva další životy. Krásných 85%.

Pozemšťan (2007)

Dobrý námět i scénář, ale herci i zpracování poněkud divadelní (rozuměj "ochotnické"). Za mě tedy mírné zklamání...

Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

Naprosto přesně to vystihl Cervenak a já se už po shlédnutí jedničky taky podivoval. Jednoduchá oddechovka s několika slabšími a několika lepšími momenty, tuctovými superhrdiny (a kteří jiní snad nejsou tuctoví? vždyť jsou to jen pohádkové postavičky), která zásluhou krátké stopáže ani nestihne začít nudit. Ale jo, chápu, že pokud je někdo komiksama odkojený, dokáže ho nakrknout i taková banalita, že jeho oblíbenou hrdinku tady hraje Jessica Alba a ne třeba Penelope Cruz, nebo že vrtulníky vypadají moc digitálně. Podobné mouchy se dají ale vyšťourat asi na každém filmu. A tady jich zase tolik nebylo, to tedy ne. Nicméně vaše názory respektuju, drazí kolegové. :-)