Slzy slunce (2003)

Nikdy mě nepřestane děsit, co jsou schopni lidé dělat jiným lidem. Bruce Willis byl sice trochu patetický se svými zadumanými pohledy do dáli, ale přírodní scenérie i práce kamery při záběrech čistek ve vesnici staví film na dobrou úroveň. Druhá půlka filmu nabrala opravdu děsivé obrátky. Přirovnala bych to trochu k filmu "Rambo: Do pekla a zpět ".

Politická střelnice (2009) (pořad)

Bohužel úroveň pořadu jde stále dolů, tetička a strýček z Moravy jsou už opravdu na odstřel, vždycky přepínám, to už se nedá.

Hyde Park (2010) (pořad)

Tento pořad je tak kvalitní, jak kvalitní je přítomný host. A když se zadaří, je postaráno o zajímavý večer. Skvělé je hodnocení diváků na závěr pořadu i když ne vždy s ním souhlasím. Poslední, který jsem k dnešnímu dni viděla byl s Blankou Matragi. Podle mne je to velmi sympatická paní, která se dobře poslouchala a těch nějakých 55% (nevím úplně přesně) mi připadlo docela nespravedlivě málo. Daniel Takáč jako moderátor je skvělý.

Kolo plné hvězd (2011) (pořad)

Po shlédnutí dílu s Lucií Vondráčkovou jsem musela jednu hvězdičku přidat. Lucka byla milá, vtipná, usměvavá a celý díl působil zábavně. Jen doufám, že to opět nespadne do nudné šedi. Na výběru hostů opravdu velmi záleží.

V náručí ďábla (2009) (seriál)

Ještě jsi zapoměl na Knížete, Drsňáka, Gumu, Ďábla a Štěně... Odpad dát nemůžu. Objektivně "Tisíc a jedna noc" je horší a ještě stupínek pod ní je "MacGruber". Takže mi to vyšlo na 2* Ovšem Železňák sám vydá za víc. Už jen tahle postava se vydařila.

Prolomená stezka (2006) (TV film)

Příběh se narozdíl od oficiálního textu distributora odehrává v roce 1889. Jen takový malý detail. Tempo bylo pomalejší, hlavní hrdinové až dojemně charakterní ale celkově velmi kultivovaně zpracované. Trošku prostříhat a nabralo by to na dramatičnosti.

Cesta (2007)

Prvních 40 minut jsme měla dojem, že nás film teprve uvádí do děje a teprve později se dozvídáme, že děj už se odehrává a věci, zdánlivě spolu nesouvisející, v závěru filmu do sebe dokonale zapadají a vykreslí tu systematičnost od samého počátku. Dříve tušené se stává realitou.

Mayerling (1968)

Hlavní hrdinka v podání Catherine Deneuve byla překrásná a měla přesně tu míru nevinnosti pro kterou okouzlila korunního prince. Atmosféra filmu je plná vznešenosti, typické pro tehdejší dobu a vrstvy. Film je přiměřeně výpravný a příběh podán romanticky a divákovi je líto, že takoví dva krásní mladí lidé nemůžou být spolu a šťastní.

Invaze žraloků (2008) (TV film)

Na nízkorozpočtový televizní film to vážně docela ujde. Toho Akční/Drama/Horor tam je toho z každého na 50%, ale je tam i trochu romantiky. Dívám li se na to tak, že čekám průměrný televizní akčnější rodinný film a ta žraločí hejna jsem brala jen okrajově, spíš jsem vnímala mezilidské vztahy a reakce na vzniklý problém, tak 3* si pro mne zaslouží a já jsem zklamaná nebyla.