Na vlásku (2010)

Jeden z nejhezčích animáčků, které jsem v poslední době viděla. Ty figurky s nádhernýma očima byly úžasné a film nepostrádal ani humorné prvky. Snad nejvíc se mi líbili těžce charakterní kůň a roztomilý chameleon s chováním domácího mazlíčka. Zajímavý byl i muzikálový styl.

Oněgin (1999)

Chladné, neosobní, bez emocí a napětí. Naprosto zbytečné, nedalo mi to vůbec nic nového ani zajímavého. Celý film jsem čekala na nějaké pozitivum a přes kvalitní obsazení to pro mne bylo jedno velké zklamání.

Zelený drak (2001)

Forest Whitaker tu má jednu z mála svých kladných rolí a já jsem mu ji nevěřila. Prakticky celý film jsem se soustředila na to, jestli provede něco fakt ošklivého. Já ho mám zaškatulkovaného na roli záporňáka (mírně řečeno) a kladné role mi na něj nesedí. I když to zahrál skvěle, špatný pocit mi vydržel až do konce (jeho konce).

V (1984) (seriál)

Na tenhle seriál se musíme dívat očima 25 let zpátky jako na většinu seriálové tvorby. Ale stále mě baví.

Jako pavouk (2001)

Morgana Freemana já prostě můžu. Každému filmu, ve kterém hraje, dodá úžasnou atmosféru a svým zadumaným pohledem nutí i diváka k přemýšlení. Jako bychom šli s ním ruku v ruce dějem a krůček za krůčkem spěli k rozuzlení. Je ovšem pravda, že bez něj by to bylo o dvě * méně.

Pavouci z vesmíru (2010)

Připadalo mi to téměř jako horor, ale snímek je to povedený. Nechybělo tam vůbec nic a po všech těch komentářích jsem si film pustila s určitými obavami s jakou kvalitou se setkám. Pro mne to bylo fakt dobrý a líbil se mi i vpodstatě otevřený konec, který slibuje možná i pokračování.

Já, padouch (2010)

Obzvláště povedený animáček, místy až dojemný, kdy ten největší padouch na světě podlehne kouzlu roztomilých holčiček a dá se na správnou cestu. Správní byli ti robotíci ve tvaru pouzder z kindervajíček.

Smrt čeká všude (2008)

Film o tom, že smrtelné riziko stejně jako drogy může vyvolat závislost.

13 (2010)

Nějak se mi nedaří vytvořit zdárný komentář, přesto si nemůžu odpustit přidat pár slov, protože ještě druhý den se mi film honí hlavou a nevím, jestli je to tím, že byl tak zdařilý, nebo proto, že je mi z něj tak trošku - no dejme tomu - všelijak. Každopádně mě zatáhl do děje a tak trochu jsem se děsila, kam až to dojde. Smrt hlavního hrdiny v kole ruské rulety bych snad snesla spíš, než samotný závěr. To bylo asi to, co mě zasáhlo.

24 hodin (2001) (seriál)

Každá další řada tohoto seriálu je stejně dobrá, jako ta předchozí, což je u seriálů nejen tohoto typu poměrně vzácné. Už se těším na tu pátou a další.