Marťan (2015)

Ve filmech tohohle druhu vždycky čekáte, kdy se co podělá, aby se mělo dál co dít. Tady je to velmi dobře použito, protože situace sama o sobě je náročná kvůli omezením, která nám vesmír připravil, a tak už se toho nemusí tolik kazit. Matt Damon vydává to nejlepší a prostředí Marsu je až nečekaně sympatické. POMO mi vnukl myšlenku srovnat Marťana s filmem Gravitace. Souhlasím, že v Gravitaci byl konec bouřlivější, zato prostředí děje je v Marťanovi bohatší a více hlavních postav odporuje one-man-show povaze Gravitace.

Na hraně zítřka (2014)

Čekal jsem, že konečně uvidím normální film o tom, jak je lidstvo napadeno zvenčí, semkne se a společnými silami s využitím vrcholu techniky nepřítele nakonec v ničivém boji porazí. To se nestalo, zápletka stojí na velmi sci-fi, až fantasmagorickém, principu. Ale zábavném. Zpracování filmu je velmi dobré, postavy jsou sympatické, Tom Cruise předvádí svůj skvělý herecký výkon. Film je plný akce a napětí, které mísí s vhodným humorem. A konec je překvapivý a přitom příjemný. Hlavně mě dostal ten úšklebek na konci, po kterém následuje jakési outro doprovázené skvělým songem "Love me again", což je samo o sobě žertovné. Skvěle jsem se bavil.

Gravitace (2013)

Uvědomujete si vůbec, co jste viděli? Gravitace je krátký film, který se odehrává v omezeném prostoru bez rozmanitosti, vlastně celý děj spočívá v několika krocích, postav je tam málo, a ještě míň se o nich dozvíte, k tomu jen jedna je hlavní, a konec je dosti jednoduchý. Film není velkolepý, je však geniální. Díky svému pojetí a zpracování, díky dobrému vykreslování zoufalých situací, je velmi zábavný a rádi se na něj podíváte. Režisér prostě zkusil zariskovat a vyšlo to. Co musím vytknout, je několik zbytečných a naprosto nezajímavých dialogů.

Scary Movie 4 (2006)

Ze všech Scary Movie je tenhle díl nejucelenější, protože paroduje méně filmů a setrvává v tom. Některé vtipy na Válku světů byly velmi výstižné. Pobavilo mě to.

Počátek (2010)

Mindblowing - to je ten pravý výraz popisující zážitek z filmu. Je to prostě na hlavu, ale úžasně poutavým způsobem. Prvních 45 minut jsem nechápavě koukal a vůbec jsem se v příběhu neorientoval. Až pak jsem to začal chápat a začal jsem si využívat vzrůstající akci a napětí. Navíc hudební doprovod film skvěle podbarvil a dodal mu šťávu. I herecké obsazení sedlo. A nejvtipnější na celém filmu je, že byl o pár hodinách spánku. Sen ve snu už po Inception nikdy nebude stejný :)

Fitna (2008)

Tohle není dokument. Je to takový rychlý přehled, který apeluje, aby si divák uvědomil, proti čemu vlastně stojíme. Pod pláštěm korektnosti, toleranci a dalších nesmyslů si pouštíme si do svého světa nepřítele, který nás k smrti nenávidí, našim hodnotám se vysmívá a chce nás ovládnout a to za cenu obřího krveprolití (Theo Van Gogh je důkazem). Naše elity jsou slepé a tzv. ochránci lidských práv jim k tomu vesele popěvují. Je na nás abychom se probrali. Ještě je šance Evropu zachánit když se vzpamatujeme. Tohle nám Wilders vzkazuje.

Temný rytíř (2008)

Tenhle kousek mě velmi mile překvapil. Batmana totiž považuju za spíše akční film bez nějaké větší hloubky, což koresponduje s faktem, že pochází z komixu. Jenže tady se tvůrci překonali a filmu opravdovou hloubku dodali. Najednou je dobro a zlo axtraktním pojmem a Batman je nucen definovat svou vlastní roli. A Joker je dokonale stvořený blázen, to se musí autorovi nechat. Jen mě mrzí, že Batman vůbec nezabíjí, jen mlátí. Přitom by si mnozí jeho nepřátelé smrt zasloužili. Ale ono to zřejmě patří k jeho charakteru ochránce. Opravdu parádní kus. Hlášku "..protože samotná pravda někdy prostě nestačí.." už z hlavy asi nikdy nedostanu.

Já, legenda (2007)

Skoro až mrazivé, že? Zápletka je typicky přehnaná ale dosti zábavná. V takovém světě bych opravdu nechtěl žít. Will Smith nezklamal, zahrál svou roli skvěle, a že je to zvláštní role - důstojník armády, přitom vědec a navíc s lékařskými schopnostmi. Jen mě mrzí, že je konec smutný. Přitom existuje alternativní šťastný konec...

Expendables: Postradatelní (2010)

Tenhle film je ryzí akčňák. Výběr herců se opravdu povedl, samé hvězdy. A především ta nekonečná řežba! Dost jsem se u toho pobavil.

Konečná (2013)

Je to parádní akční film s vtipným nádechem. Zápletka je sice totožná s tou z filmu SWAT, ale tady je mnohem zábavněji rozvinutá. No upřímně celé je to takové kýčovité. Boss drogových kartelů, který vypadá jako fešný Mexičan, je náhodou velkým závodníkem a ujíždí do Mexika, má svou malou armádu, která mu dokonce postaví most. Trochu ujeté že? Ale velmi zábavné. U totohle filmu hltám akci, užívám si ty drsné střílečky a rvačky a přitom se směju občasným vtipným situacím. A Arnold Schwarzenegger je tahoun celého díla, samozřejmě. Mně takový styl sedí. Užil jsem si to a celou dobu jsem se dobře bavil. Takže hodnotím velmi kladně. Tenhle film by zasloužil tak 74%.