Hlad (2008)

Na muj vkus prilis nudne.

Mělký hrob (1994)

Nedokazu presne specifikovat cim si me Danny Boyle tak ziskava, ale asi tim, ze pokazde dokazu odhalit poselstvi nebo ustredni myslenku, ktere do svych filmu vklada. Ostatne neni to nic obtizneho u snimku jako Melky hrob, 127 hodin, Plaz nebo treba Sunshine. A i ostatni jeho filmy jsou extratrida. Uz ted se tesim na dalsi jeho pocin a jsem hodne zvedavy do jake oblasti kinematografie tentokrat zavita. Teto skvele zacinajici spolupraci Boyle, Hodge a MacDonalda davam 90%.

Obvyklí podezřelí (1995)

Nemohu si pomoct, ale kdo da tomuto filmu mene jak ctyri hvezdy, bud to ho nedokoukal nebo si jednoduse nevsiml hereckych koncertu hlavnich protagonistu. Mozna je to i kombinace obojiho a jeste neceho dalsiho. Takze pro zminovanou skupinu lidi (hodnotitelu): PUSTTE SI TENTO FILM JESTE JEDNOU. CELY, BEZ PAUZ A UUUPLNE AZ DO KONCE! Osmdesati procentni hodnoceni ho dle meho nazoru nemine. Ja vsak davam 95% nebo chcete-li *****. The Usual Suspects si budu davat kazde tri roky do konce meho zivota a s velkou gracii k tomu. Videl jsem ho jiz parkrat a moc se divim, ze mne k nemu chybel komentar! Osobne bych vypichnul vykon Stephena a Kevina. Jsou to vice jak polobozi.

Policajtka (2001)

Tak trochu prusvih jak barak.

Šakal (1997)

Uz nekolikrat jsem se vyjadril ke kvalitam Richarda Gere a musim znovu opakovat, ze by mel preci jen prejit od filmu treba k modnimu navrharstvi. Kdyz ale pominu, ze ho opravdu nemam rad, hodnotim tento snimek v celku priznive. Videt Bruce s knirem je opravdu zazitek :) 60%

Protektor (2009)

Na Protektora jsem se tak trochu tesil. Po roli Carkovane je to druha role J. Plodkove, kterou jsem na platne videl. A bylo to pro me mile prekvapeni, i proto, ze Janu znam osobne. Jakekoli tema ci pojednani na pozadi teto doby se dle meho nazoru stava minimalne zajimavym filmovym kouskem. A kdyz se to sejde s obstojnym zpracovanim, uspech se zarucene dostavi. Slysel jsem v hospodske debate nazor, ze dany rok musel byt po filmove strance velmi slaby, kdyz Protektor ziskal nejaka oceneni. Jsem vsak ryze opacneho nazoru a ikdyz se nejedna o prevratny velkofilm, sve kvality tento film jiste ma. Proto ****

Insidious (2010)

V podstate nemam duvod nijak nic komentovat, protoze uzivatel J*A*S*M rekl vsechno za me. Jakoby mne mluvil z duse. Jen bych tento film ve schopnosti vzbudit strach prirovnal mimo vyborneho REC, take spise k filmu Grudge.

REC (2007)

Meisterstueck !

Sunshine (2007)

Rozhodne nutno videt v kine. Z pohledu kvality zpracovani bych musel dat plny pocet, vse ostatni tak za tri. Vysledna **** nebo 75%.