Pějme píseň dohola (1990)

Osobně jsem na žádném letním táboře nikdy nebyl, ačkoli jsem mohl být. Jestli to ale probíhalo takto, tak jsem o nic moc nepřišel. Film jedním slovem absudní a druhým dokonalý. V rouše Sklepáckého humoru velmi vtipně vykresluje, jak mladé ročníky trávily letní odloučení od rodičů nebo co se dělo potom, když táborem zazněla večerka. Výkony ve směs neherců utvářejí samotnou kvalitu filmu. Ondřej Trojan se vidno u filmu zakotvil tím správným způsobem.

Noc na Karlštejně (1973)

Nejvtipnější je to kolo v uvodnich titulkach, snad nejaka Liberta ci co. A hned vedle ziveho kone. Ale az na tento maly nedostatek mam Noc na Karlstejne rad. 80% =)

Pretty Woman (1990)

Obcas i vtipne, ale pro me tezko ztravitelne.

Bourneovo ultimátum (2007)

Paul Greengrass je proste spielmachr. Ja jsem cely film hltal a ani na chvili se nepodival mimo, aby mi neco neuteklo. Je to naprosto dokonale, a kdyz na zaver Moby rozjede Extreme ways, tak to je takova tresnicka na dortu. Kdyz jsem to od Mobyho slysel nazivo, hned jsem si vzpomnel na Bourneovo ultimatum a na to, jak jsem se skvele u tohoto filmu bavil. Je to podle meho nazoru skvost, ktery si po pravu zaslouzi byt minimalne v prvni stovce.

Ronja, dcera loupežníka (1984)

ty skřítkové z pařezu jsou dokolalí ... "popopopotvůrko popopodivná nenenebourej nnnnnám dododododomeček")) .. nádherná pohádka, vždy se na ní rád podívám znovu, čím dříve tím lépe ..

Černý jestřáb sestřelen (2001)

naprosto dokonala zalezitost s uchvatnou muzikou, hereckym obsazenim, velmi zajimavym prostredim a zpusobem natoceni... proste luxus...... ps: "black hawk down.. i say again ... we´ve got a black hawk down !! "

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Zachrante vojina Ryana je pro me synonymum ke slovu velkofilm. Opravdovy kasovni, oskarovy velkofilm. Tzn. skvele natoceny, s neskutecnou vypravou, hudbou a hereckymi vykony. A jednu scenu si budu pamatovat asi do konce zivota. Vyvolala ve mne totiz pocity, ktere se jen velmi, velmi spatne slovy popisuji. Na pozadani vam rad povim kterou. O poctu hvezd tu nemuze byt zadna rec.

Tanec s vlky (1990)

Spis jsem chtel dat 4, ale kvuli tomu, jak je to natocene musim dat *****

Pelíšky (1999)

"Od pana doktora z Bubenče nemohou být kyselé" =))DD Pelíšky jsou dle mého názoru pozlacený křišťál české kinematografie. Pro mě už jen asi proto, že patřím ke květinové alternativě, nikoliv však v rodině důstojníka lidové armády ...=) Anebo jinak. Podívejte se na to hvězdné obsazení. Myslim, ze uzivatelka KevSpa to vystihla vice nez dokonale.