Den poté (2004)

Nic moc jsem si od toho nesliboval, takže nejsem nijak extra zklamaný. Film je to plytký, nabubřelý a nudný. Utopilo se v tom určitě spousta prachů, ale výsledek tomu neodpovídá. Navíc Emmerich si něco hodně podobnýho zopáknul ve 2012, kde sice taky vrší jedno klišé za druhým, ale bavilo mě to přece jen o něco víc než tohle.

Spalovač mrtvol (1968)

Obdludně geniální, zejména kontrast mezi uhlazeným projevem Kopfrkingla, zálibou v buddhismu a proklamativní starostí o rodinu, a jeho zvráceným, nekrofilním charakterem, a proto snadno podléhajícím nacistické ideologii. "Spasím celý svět"... z toho opravdu mrazí.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Příšerný. Sralo mě tam skoro všechno. Přeslazené dekorace, nesnesitelní fakani, tragický vsuvky se zpěvy a tanci, dementní dialogy a Wonka coby hlavní kandidát na pacienta ústavu pro duševně choré. Vtipné scénky trpí deficitem vtipu a naprostá většina jich vyšumí do ztracena. Tohle už víckrát ne.

Klub rváčů (1999)

A to mělo být co? Pro mě zatím nejhorší Fincher.

1984 (1984)

Snaha se cení, ale kde zůstalo napětí? Atmosféra všudypřítomného strachu? Kontrast mezi smýšlením Winstona a totalitní realitou? Srovnávat knižní předlohu a film není moc fér, ale tohle je oproti knize opravdu slabej odvar.

Orphan (2009)

Film mrazivej jako zima, ve které se celý děj odehrává, a jako dokonalá Isabelle Fuhrman coby "malá" Ester. Ta je nejprve milá, sladká a inteligentní, ale stejně, cosi je na ní zarážejícího - až nedětská vyzrálost. Zakrátko se ovšem v tomhle vzorném dítku začnou projevovat jiné vlohy než je hra na piano. Že by tu scházelo napětí se říct skutečně nedá, nenápadný, ale o to drásavější psychický teror v podání Ester střídají drsné scény, kdy tahle zrůdička likviduje ty, co se jí znelíbí. Psycho jak z partesu. Škoda jen toho přepísknutýho závěru, který se od hlavní tónu vyprávění dost odbočil a můj zážitek z filmu trochu zkazil. Jinak ale skvělé!

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Piráti kolem mě jen tak lehce propluli, aniž by zanechali nějakou výraznou stopu. Je to prostě jenom další tuctovka snažící se zavděčit co nejširší mase publika a jejím jediným cílem je pobavit. Blbý je, že ani to se pirátům dvakrát nedaří. Z dlouhé chvíle jsem se podíval i na Truhlu mrtvého muže, a je to v podstatě stejný jako jednička, akorát ještě nezáživnější. Trojku už si zřejmě ujít nechám, koukat se třikrát na jedno a to samé se mi fakt nechce.

Nekromancie (2009)

Základní dějová osa tohoto úletu je vlastně dost jednoduchá, ale tady šlo asi spíš o formu. Ta je náležitě odpudivá a zvrhlá, z jedné scény se mi dokonce udělalo blbě. No, jestli to byl účel filmu, tak u mě se to povedlo. Jenže jak ubíhal čas, bavilo mě to čím dál míň, jenom jsem čekal na nějaké rozuzlení, ale místo pointy přišel useknutý závěr. Dobře zvrhlý, ale v něčem to na pilu tlačilo až moc a v něčem málo.