Zapomenutí (1950)

Život v Mexiku asi žádná výhra nebude. Dneska si průměrný vlastník sombréra skoro může vsadit na to, jestli ho Los Zetas podřežou, Sinaloa zastřelí nebo Golfo unesou. V 50. letech, kdy se snímek odehrává, zase vládla všudypřítomná zaostalost a bída. S Buňuelovou reflexí chudoby mám ale celkem dost velkej problém. Jistě, řešit tak rozsáhlé a hluboké sociální problémy tehdejší společnosti nebylo nic snadného, ale tady se nám ze všeho státní aparát tak nějak vyviňuje a za všechny - zejména dětské - strasti jako by mohla jen rodina. O problémech právě státem zapříčiněných a neřešených tu není ani slovo. Zato na city se jako ve správném sociodramatu hraje často a nahlas, jenže můj hudební sluch s touto skladbou zrovna kompatibilní nebyl. První setkání s Buňuelem tak nedopadlo úplně nejlíp, ovšem byl bych špatnej gringo, kdybych na něj navěky zanevřel. Tak příště.

Kdyby byly ryby (2014) (TV film) odpad!

Co to zase je? Proč nemůžeme udělat pohádku aniž by se z toho vyklubal odpudivý patvar, ve kterém se všichni chovají jak pod LSD a kde jediným nositelem vtipu je dnešní mluva, pitvoření a křečovité narážky na současnost. Jsem zhnusen, Výsosti.

Zloba - Královna černé magie (2014) odpad!

Inu, o tom co jsem právě zřel, bych snad raději pomlčel. Pokud je film točen oudem, tečou z toho sračky proudem. Příběh když je blbý, fádní, k čemu mrchy digitální? Pro prince však skvělá doba, vše obstará teta Zloba; hoch nemusel prstem hnout, aby Růžu mohl přeříznout. Arci někdy je to prostě tak, že nezachrání to ni drak. V této zkazce kumštu není, odsouzena k zapomnění...

Babadook (2014)

Tady je krásně vidět, jak je u hororů účinná přiměřená dávka nedoslovnosti. Dost toho zůstalo skryto ve stínech a temných zákoutích, což mě baví daleko víc, než když bubák pobíhá po plátně div ne s rodným listem. Psychické rozložení jsem mamině věřil naprosto. Akorát bych uvítal finále bez happy endu, ale to nic nemění na tom, že se jedná o velmi dobře odvedenou práci.

Godzilla (2014)

Slabota, ve všech směrech. A až se budou udělovat Zlaté maliny za nejhorší herecké výkony, porota si nebude muset lámat hlavu. Stačí, když si připomene letošní Godzillu a adeptů má hned několik.

Labyrint lží (2008)

V Labyrintu lží sice není znát ten Scottův typicky rozmáchlý, velkorysý rukopis, ale i přes to se jedná o velmi dobrý film s poselstvím, které je daleko naléhavější, než by bylo lidem žijícím v západní civilizaci milé."Změnilo se tedy to, že náš údajně jednoduchý nepřítel dobře pochopil jednoduchou skutečnost: jsme snadný cíl. A zničit náš svět je mnohem jednodušší, než by se zdálo. Na okamžik zvedneme nohu, kterou držíme tohoto nepřítele pod krkem, a celý náš svět se změní." Svatá pravda.

Huo zhe (1994)

Ano, vskutku. Bolsevicus scurvensis jest druhem pro člověka velice nebezpečným a škodlivým. Charakterizují jej rozpínavost, tuhé kořeny a mimikry v podobě líbivosti a přitažlivosti plodů, jimiž láká své oběti. Plody tyto jest zpočátku pro oběť chutné a sladké, ovšem posléze stávají se hořkými, nepoživatelnými a ve většině případů pro konzumenty smrtelnými. Pěstovati jej doporučeno výhradně pro účely vědecké a theoretické, šíření jeho ve volném prostoru jest nežádoucím, neb každý jeho výskyt přináší toliko neštěstí a smrt.

Noe (2014)

Vody tam sice bylo celkem dost, ale ještě víc nesnesitelných řečí, klišé a nudy. Jo a lidstvo nesmí dál existovat. Nebo vlastně může. Tak fajn. Aspoň že Metuzalém našel jahodu.

Šťastný smolař (2012) (TV film)

Jirko, vykašli se na modernu, nejde ti. Ale abych byl spravedlivej, s tak mizerným scénářem se toho stejně moc dělat nedalo. No jo, Epstein holt není Werich.

Rodina je základ státu (2011) odpad!

Kolosální průser od první do poslední minuty. Zřejmě to měla být jakási reflexe moderní doby a jejích průvodních jevů, které mnohdy drtivě dopadají na jednotlivce i rodinu, jenže Sedláček to celé pojal tak absurdně, že z hlavní postavy nechtěně udělal defraudanta utíkajícího před spravedlností a svůj původní záměr tak úplně pohřbil. Divák se o Procházkovi, jeho minulosti a vůbec o tom, jak v celém nejasném případu figuroval, nedozví vůbec nic. Při nepřesvědčivé obhajobě před kámošem a svou ženou jen utrousí cosi o tom, že neměl podepisovat nějaké smlouvy. A to je všechno? On ho k tomu někdo nutil? Proč se vůbec před fízlama uklidil? Jaký k tomu měl důvod, kromě strachu o to, aby se v lochu nestal mamkou? Jak dlouho chtěl zdrhat, když přes hranice nechtěl a muselo mu být tak jasný, že daleko neuteče? Na nic z toho film odpověď nedává, na kritiku společenských problémů rezignuje a předkládá pouze neskutečně umělé a paranoidní rodinné pseudodrama odvíjící se od toho, že se fotrovi nechce k výslechu, a tak se s rodinkou vydává na poznávací výlet po Velehradě. Bezva. Jo a dialogy taktéž neměly chybu, naštěstí těm ochotníkům nebylo kvůli zprasenýmu ozvučení ani pořádně rozumět, takže se přetrpět daly. Jediný co mě docela potěšilo, byla ta skorolesbická scénka, která ale bohužel skončila ještě než pořádně začla. Jinak to bylo scheisse jak řemen a klasický příklad úpadku naší současné kinematografie.