RocknRolla (2008)

Vzhledem k tomu, že jsem zatím neviděla žádnou z Ritchieho prvotin, a tudíž k mému štěstí nemám srovnání, nebojím tomuhle nářezu napálit plný počet. Bavila jsem se věru královsky a na pátou hvězdu to dotáhli mí oblíbenci The Subways :)

Knoflíková válka (1994)

Tenhle film jsem jako dítě milovala a musím uznat, že i po těch letech má válčení mezi Ballyťáky a Carrickďáky své kouzlo :) Ohromně mi sedí i zasazení příběhu do prostředí irského venkova a skvělý hudební podkres.

Volání Cthulhu (2005)

Bravurní atmosférická podívaná plná napětí a tiché hrůzy. Takhle má vypadat ten pravý Cthulhu feeling...very well done, Andrew Leman :)

Hugo a jeho velký objev (2011)

Dvěma slovy: krásný film. Doslova z něj dýchá kouzlo starých časů. Ač nejsem příznivec 3D, tak musím říci, že v případě Huga mě dost mrzí, že jsem ho v tomto formátu neviděla...to prostě musí být fantasie...

Čarodějův učeň (1977)

Jsem opravdu ráda, že jsem se k tomuto mistrovskému dílu imaginace Karla Zemana dostala až nyní, protože vidět tento snímek v útlém dětském věku, měla bych vedle Souboje titánů postaráno o další filmové trauma. Krabateeee...

Černá zmije - Černá zmije III (1987) (série)

Ták, teď vyplníme tuhle žádost o přijetí do Parlamentu... Jméno? Baldrick...a křestní? to nevim...nemáš ani tušení? možná je to Vypadni...cóže?! - no když jsem si přišel hrát za ostatníma a řekl jsem jim: "ahoj, já jsem Baldrick", tak oni řekli: "jo, my víme, vypadni Baldricku!"...jojojo, dobře, takže pan V. Baldrick. Rozpoznávací znaky - žádné...mám velkej výrustek uprostřed obličeje...to je NOS Baldricku!!! Výskyt abnormálních příznaků v rodině...víš, co já to škrtnu, tady to ab...výskyt normálních příznaků v rodině - rozhodně žádné. A zápis v rejstříku...absolutně nic...ale notak Baldricku, máš se stát členem Parlamentu - napíšu tam podvody a sexuální deviace.

Říše slunce (1987)

Přátelé, TOTO je nejlepší Spielberg. A o opaku mě nepřesvědčí žádný Schindler, ať si má Oscarů kolik chce. Famózní, dechberoucí, úchvatná podívaná. Příběh, který se vám zaryje pod kůži, chytne za srdce a nepustí. Spousta nezapomenutelných scén - Bůh fotografuje, Baleův zpěv letcům kamikadze, "všechny je dokážu vrátit zpátky", shledání a mnoho dalších...všechno dojemné, ale bez příkras a patosu, za nímž byste v pozadí mohli tušit nápovědu s heslem "a nyní Steven pravil: plačte!". Christian Bale dokazuje, že již ve svých 12 letech byl pan herec, který svým fantastickým výkonem s přehledem převálcoval i esa jako jsou John Malkovich či Miranda Richardson. Škoda jen, že tento snímek zůstává tolik nedoceněný a upozaděný Schindlerovým seznamem, protože pro mě osobně Říše slunce znamená jeden z nejsilnějších a nejpůsobivějších filmových zážitků vůbec.

Havran (2012)

Fanouškům díla slovutného E.A.Poea silně nedoporučuji. Film sice slušně odsejpá, Edgar hláškuje a tváří se při tom jak Sherlock Holmes, ale to bohužel nezakryje fakt, že děj je zoufale plytký a stokrát omletý. Úplně vidím hollywoodské pisálky, jak namátkou otevírají nějakou povídkovou knihu od Poea se slovy: "hej kámo, hodíme tam ještě toho Waldemara, to vypadá hustě". Živě si dovedu představit, jak negramotní degeneráti budou po zhlédnutí tohoto snímku (jistě, protože kdo by ty povídky četl, tady vám vše naservírují v emerickém stylu o třech větách, že?) ve škole zarytě tvrdit, jaký že ten Poe byl charakter a hrdina a jaký měl kladný vztah ke zvířatům (mýval?wtf?). Pro lásku boží, Montresore! Tohle je tak zbytečný film, až to hezké není. Příště, až budou mít tvůrci zase nutkání přiživit se na nějaké legendě minulosti, by mi mohli udělat laskavost a jít se po poeovsku někam pěkně opít, místo toho, aby vytvářeli takovéhle paskvily. Ale jednu věc musím uznat - od zhlédnutí Havrana se mi tvorba Rogera Cormana jeví v mnohem zářnějších barvách :)

Stephen Merchant: Hello Ladies... Live! (2011)

Pro mě jeden z nejlepších stand-upů, co jsem kdy viděla. Merchantův projev mi osobně hrozně sedí (mnohem víc než Gervaisův, který je někdy zkrátka až moc vulgární) a do sledování jsem šla s velkými očekáváními, která se teda na 100% naplnila. Hodina a čtvrt geniálního humoru, který si po celou dobu zachovává úroveň a dokonce i tematickou linku. Merchant je zkrátka boží, a to vám říká slečna ve věku mladším než jsou konzervy, která má Stephen doma :D

Hebi ni piasu (2008)

Knižní předloha byla perfektní, ale tohle se táhlo jak žvejkačka na rozpáleném parapetu. Vůbec by neškodilo zkrácení stopáže aspoň o půl hodinky, takhle se děj rozplývá v docela solidní nudu.