Svět podle Daliborka (2017)

O reálnosti hlavního "hrdiny“ Dalibora stále silně pochybuji. Dle mého se tentokrát jedná o fiktivní osobu namísto fiktivního supermarketu, jako jsme viděli v "Českém snu", od stejného režiséra Víta Klusáka. Tentokrát vytvořil příběh „neonacisty“, který si žije s maminkou v malém bytečku v Prostějově. Dalibor, ztrácející se v současné chaotické době, názory čerpající z Parlamentních listů, alternativních médií popírající Holokaust a z okolí své rodiny a přátel. Komedie u které nevíte jestli máte plakat smíchy či lítostí. Při premiéře snímku se vedla diskuze diváků s tvůrci. Dojalo mě, kolik lidí (předpokládám, že nesmýšlejí, jako Daliborek) s ním soucítili. Mohutný, xenofobní Dalibor se silnými řečmi o cigánech a židech, vyhlazovacích táborech a přesto tak citlivý. Snímek, který poukazuje názor jednoho člověka, který neopustil hranice Prostějova, cizince viděl na obálce Blesku, s luznou prací, která ho sotva uživí nutícího spát na gauči v jejich maličkém bytě. Jaký může být názor na dění ve světě a u nás doma? V případě, že se mýlím a osoba nevznikla v hlavách tvůrců snímku, jedná se o nejsmutnější životopisný dokument, který jsem za poslední půl rok viděla.

Faunův labyrint (2006)

"Pohádkový" svět, který je fantazií dívenky ocitající se v reálné noční můře dospělého života. Děj odehrávající se ve Španělsku, pět let po občanské válce - 1944. Fascinující podívaná s nádherným ztvárněním postav, které naplňují vaše děsivé sny s nádherně mysteriózním Faunem - bohem všeho živého a Mrtvolníkem - pojídačem dětí. Člověk se střídavě ocitá v dětské fantazii, která je přerušovaná dospělou surovostí. Jak to vše může skončit?

Svět přírody - Outloni z jávské džungle (2012) (epizoda)

Dokument, který se zaměřuje na jeden druh tak bohaté země na endemické druhy, kteří jsou ohroženy nelegálním obchodováním a odlesňováním. Je zajímavé jak tato roztomilá poloopice je tak málo probádaná. Každopádně za svoji roztomilost platí vysokou daň, svým životem. Pokud vás tento dokument oslovil,tak se podívejte na stránky českého projektu, který se zabývá ochranou této jedovaté poloopičky, více zde: www.kukang.org

Největší zlo (2006) (seriál)

Seřazovat trestnou činnost vražd do škatulek 22 stupňů? Naprostá "volovina". Děsivé případy, při kterých zůstal rozum stát jsou završeny tím, že si je přiřadí dle zloby? Mám pocit,že kdyby tento dokumentární seriál nevznikl, asi by se nic nestalo. Subjektivní pohled na závažnost činu, která v mém případě byla vždy 22 stupeň.

Železný obr (1999)

Pohádka, která se bohužel ocitla ve stínu doby počítačových animací a tak trošku zneviditelnění před ostatními příběhy. Jaká škoda! Velice hezký příběh o chlapci a železném gigantovi, který ač budí hrůzu je milým společníkem. Trošku mi příběh připomínal japonské pohádky od mistra Mijazakiho. Svým dějem, animací, hravostí, naivitou a délkou si zaslouží pět hvězd. :)

Gravitace (2013)

Velice zajímavý 3D snímek, který se mi velice těžko hodnotil. Jelikož trojrozměrnost udělala z tohoto ač dějově prázdného filmu něco výjimečného. Pomocí něho jste se ocitli 60 000 km nad zemí a vznášeli jste se ve vzduchoprázdnu. Ale děj, který se potýká o snaze jediné přeživší se navrátit zpět na zem mi přišlo trošku málo. Co se musí nechat, že se tvůrci nesnažili za každou cenu natáhnout film do absurdních dvou hodin. Děj tedy odcípal bez hluchých míst. Otázkou je, zda bych měla tento pocit i bez "růžových" brýlí?

Božské dorty od Markéty (2013) (pořad) odpad!

Nerozumím dnešnímu trendu vytvářet z jídla věci. Udělat dort ve tvaru tramvaje, knížky, kufru? Hotový výtvor vám nezpůsobí sliny u pusy, když vidíte kolik cukru a barev na tohle "dílo" bylo použito. Místo modelíny je použit marcipán a fondán, chuťový zážitek nulový. Zároveň,když to vede paní Markéta, která na mě působí zkostnatěle.

Doktorka Quinnová (1993) (seriál)

Příběhy, které jsem jako malá měla ráda stejně jako Krakonošovi pohádky. Doktorka Quinová, která si společně se Sullym hráli na Krakonoše a vždy zlo potrestali. Zároveň etičnost, lidskosti byla vynikající předvýchova mého JÁ. :-))) Vím,že postupem času se jednalo o brak, který bych v dnešní době nejspíš nevydržela sledovat, ale nemohu dát jinak než 4 hvězdy,když jsem viděla téměř všechny díly.

Okamžik zlomu (2007)

Na samém začátku to vypadá, že se jedná o zajímavý snímek s hezkou kamerou. Jen kdyby jsme už od úvodních titulků netušili,že Ted (Hopkins) se snaží zabít svou ženu bylo by to o jednu hvězdičku více. Bohužel se stane, že vše je předvídatelné. Do toho ještě vycpané další romanťárnou, která do děje nezasahuje a připadala mi naprosto zbytečná. Splnila jediný účel a to, že děj na hodinku a něco natáhne o dalších čtyřicet minut. Ale co se musí nechat, že vrazit pěknou roštěnku R. Pike, byl dobrým tahem aby si mužské oči odpočinuly od vrásčitého Hopkinse a mladíka Goslinga, který mi prostě neseděl.