• Thriller

Ztracená brána (2012) (seriál)

První dva díly famózní, leč vše zabil naprosto dementní konec s obživlým Langošem. Celou dobu jsem si přál, aby tím vrahem byl Stropnický. Jak by se krásně vyjímalo, kdyby těsně před koncem zastavil Trojana na schodech fakulty a pozval ho na skleničku k sobě do kabinetu...

Prometheus (2012)

Jako ortodoxní alienista jsem si nemohl snímek nechat ujít. Kupodivu mě potěšil závěr mnohé vysvětlující, jen mi prosím někdo osvětlete nejasnost. Spoiler: Chvíli před koncem nasedne stvořitel za knipl své lodi a chystá se odletět, pak se ale objeví v záchranném modulu chystajíc zabít Shawovou. Zde také hyne. Když v Alien 1 vstupuje Kane do lodi, najde stvořitele mrtvého za kniplem. Jak to?

Nákaza (2011)

Bylo by to na čtyři. Ale závěrečné dvě minuty podtržené strhujícím soundtrackem mě nutí dát pět hvězd. PS: Není ten Matt Damon nějaký tlustý? V první scéně vypadal jako Mark Wahlberg.

Zkáza lodi Estonie (2003)

Mě to tak dementní nepřišlo. Jakoby lepší německej seriál. A konspirační teorie mám rád.

Nevěsta na útěku (1999)

Zbytečný film, jen pro notorické milovníky Pretty Woman.

Dobrodružství Poseidonu (1972)

Celkem průměr. Chvilkama jsem se dokonce nudil. Překvapilo mě, že jsem na utopení tipoval přesně ty lidi, kteří se později zachránili.

Okno do dvora (1954)

Kdysi jsem viděl úplný závěr a teď jsem konečně zhlédl dílko celé. Pořád se něco děje, poslední čtvrthodina je opravdu hodně napínavá, a tak jsem si ani nevšiml, že herec Raymond Burr představující vraha má ve filmu jen 37 let, a je to budoucí Perry Mason.

Rivalové (1996)

Pro mě trochu slabota. Zasmál jsem se jen jednou, a to je na Sandlerovku málo. Jeden bodík za Richarda Kiela.

Farma (2012) (pořad) odpad!

Kdy už Nova pochopí, že tohle asi většinu lidí nezajímá, a že to není žádná reality show, ale přehlídka exhi typů toužících po vlastní pseudo slávě?

Prostřeno! (2010) (pořad) odpad!

Zahlédl jsem koutkem oka dík VIP prostřeno s Hanychovou a Pomejem a zíral. Defilé pseudocelebrit, sprostá mluva, přesvědčení o vlastní důležitosti, kouření u jídla. Hnus, hnus, hnus, odpad. Tragédie.