San Andreas (2015)

Ach jaj. Podpriemerná katastrofická filmová katastrofa. Prvoplánový príbeh, lacné dialógy, patetické herecké výkony a nie dobre dotiahnuté efekty. Hviezdičku tomu zachránili občasné podarené kameramanské parádičky.

Pravdivý příběh (2015)

Zaujímavý začiatok a žiadny koniec. Celý film čakám na záverečnú pointu, ktorá rozuzlí celý príbeh a nakoniec sa dozviem to, čo je jasné od začiatku. Tak tomu hovorím umenie...

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Síce sa v hodnotení budem opakovať, no nič iné sa tomu vyčítať nedá. Režisér zobral dobrý námet a pokazil ho tmavými scénami, kde divák strácal absolútne prehľad kto koho hasí. Bol som z toho natoľko nasr...dený, že som ku koncu filmu zvažoval hodnotenie odpad. No z úcty k námetu... *

Padesát odstínů šedi (2015) odpad!

Vôbec sa mi nechcelo tento film pozerať a pri netrpezlivo očakávaných záverečných titulkoch sa tento môj pocit len znásobil. Celý film je skôr paródiou na "starú romantický filmovú školu" v štýle Rosamunde či Daniele. Už prvé stretnutie je plné skôr humorného uvoľnenia než erotického napätia. K tomu zmes všetkých romantických a erotických gýčov doplnená trápnymi dialógmi, patetickými hereckými výkonmi a absentujúcim režijným zámerom. Je skôr smutné ak sa týmto pseudo umením snažia posúvať mantinely spoločensky prijateľných "partnerských aktivít".

Temné nebe (2013)

V oblasti hororu sa z dlhodobého hľadiska tvorcom nedarí priniesť žiadne nové nápady. Tomuto trendu sa nevyhol ani tento film. Scenár ako kópia mnohých iných béčkových rádoby hororov- milá normálna americká rodinka (zdôrazňujem americká a patrične patriotická, keďže pri každom zábere na ulicu vjali na ich dome alebo pred ním minimálne dve a viac vlajok), ktorá má tak trochu problémy finančné (čo príbehu neprispelo ani za mak) a takžiež emzácke (o čom ale nevie, lebo na vine sú vždy deti), musí držať spolu a prežiť dlhú noc pohromade. S touto radou príde nekonečný fanúšik Aktou X, ako jedná postava vo filme, ktorá ich chápe a rozumie im. Príbeh prehľadný od začiatku. Skôr som čakal na jednotlivé body hororového klišé a postupne si pri nich robil len značky- splnené. Za dodržanie praconého postupu a šikovnej práci zvukárov im teda patria 2*.

Očista (2013)

Nesúrodá, plochá, nehororová, skôr parodická a nelogická motanica, v ktorej herci sami neverili tomu, čo majú hrať. Myslím, že po tomto nestráviteľnom kúsku sám potrebujem očistu- nejaký dobrým filmom.

Panství Downton (2010) (seriál)

Uhladený britský seriál, ktorý v súčasnej uponáhľanej "stresuplnej" dobe pôsobí ako pohár mlieka pred spaním. Skvele napísaný scenár, ktorý občas vážne občas krásne humorne opisuje odtiene života na Anglickom vidieku v prvej polovici 20. storočia.Bezchybná réžia, vynikajúce herecké výkony a remeselne perfektne zvládnutá kamera. Myslím, že britská filmová škola je mi čoraz bližšia.

Šťastný Nový rok (2011)

Ďalšia z povinných jázd, ktorú budú hrávať na Silvestra. Klasické americké pohladenie- ak sa v živote nudíš splň svoje sny, lebo na to najvšednejšom mieste Ťa čaká láska, no musí byť Silvester, pretože len vo výnimočné dni sa dejú výnimočné veci. A keď to stihneš v správny čas, tak okrem iného vyhráš 25 000 papierov. Síce otrepané, chvíľami nudné, občas násilne humorné, no ak si človek chce na Silvester oddýchnuť, tak nech sa páči.

Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase (2009)

Jednoduchý nápad spracovaný v dobrom scenári, okorenenom príjemným humorom. Pekná scifi, pardon science-fiction zábava, pri ktorej som sa nenudil. Chvíľami som sa čudoval, čo všetko sa dá vymyslieť v jednej krčme :)

Captain America: První Avenger (2011) odpad!

Po verbalovom trefnom komentári je ťažko dodať niečo. Je to proste zhas o tom, ako by mal každý zdravý mladý chalanisko túžiť po tom, aby sa mohol nechať rozstrieľať pre mocenské nároky niekoho, komu je to v podstate jedno. Celé zle... Uvažoval som nad hviezdičkou aspoň za filmársku prácu, no ten pátos akým to bolo celé "presolené" mi absolútne znechutil dojem z filmu.