Univerzální uklízečka (2005)

Celkem obstojná anglická černá komedie, u které mi vadil pomalý rozjezd a semtam nudné chvíle.

Match Point - Hra osudu (2005)

Je to tak trochu jiné Woodyho drama, ale čert to vem, mě se to líbilo a aspoň krásně ukazuje, že osud někdy závisí jen na štěstí.

Účastníci zájezdu (2006)

Celkem obstojná sonda do chování průměrných čechů na výletě k moři, asi tak bych tenhle film charakterizoval. Trapně hrající (ikdyž bujným poprsím oplývající) Kocurovou hravě strčila do kapsy Polívková, která má herectví v krvi. 50%

Děsnej doják (2006)

Další do řady fekálních komedií, některé se mi dokonce líbily, tohle ale byla příšerná kravina bez lepšího nápadu. 15%

Dům u jezera (2006)

Solidní námět, ze kterého se podle mě dalo vytěžit víc. Sandra a Keanu se k sobě výborně hodí a bez nich bych hvězdičku ubral.

Let číslo 93 (2006)

Absolutně detailně zachycený poslední let před největší katastrofou nového tisíciletí. Napětí ke konci filmu bylo neskutečné a krve by se ve mně nedořezal (přestože jsem věděl jak to dopadne).

Nepříjemná pravda (2006)

Výborná prezentace známých fakt o globálním oteplování formou přijatelnou i pro masy lidí.

(1998)

Aronovskyho prvotina se mu více než povedla. Příběh matematika, který se snaží najít vzor, podle kterého by mohl určovat budoucnost hodnot akcií, je podaný tou nejdepresivnější formou s perfektně sedící audiovizuální stránkou. Hlavní hrdina totiž postupem filmu začne z těch všech čísel bláznit a jeho pocity jsou přenášeny na plátno dost originálními postupy. Hodně nabušené 4 hvězdičky.

Requiem za sen (2000)

Absolutní psychedelický nářez! Souhlasím s názorem, že tenhle film by se měl pouštět mladistvým jako prevence před užíváním drog.

Po Ali G další Cohenovo alter ego, tentokrát absolutní vidlácký buran z Kazachstánu, který jede objevovat civilizovaný svět v Júesendei. Cíl cesty si zvolil celkem nemalý, a to svatbu s prsatou Pamelou Anderson. Po cestě potkává spoustu nic netušících lidí, poradců, rodin, a neváhá si při tom vystřelit z úplně kohokoliv z nich. Spousta lidí tenhle film odsuzuje, mě ale příjde jako maximální komedie s minimem hraných scének, a právě v té autentičnosti vidím kouzlo. "Chcete mi říct, že muž, který mi strkal gumovou pěst do prdele, byl gay?!" :-D 95%