Truman Show (1998)

Tenhle film jsem odkládal tak měsíc a udělal jsem dobře, že jsem se nakonec přemohl na něj podívat. S mementem je to ten nejoriginálnější film, který jsem za posledních pár let viděl. Perfektně spojuje zábavu a napětí a sem tam je roztomile dojemný. Především pak jeho myšlenková hloubka mě překvapila, je tu spousta závažných témat, hlavně z oblasti etiky, lidskosti a svobody jednotlivce. Tohle se opravdu povedlo a navíc sem tu našel inspiraci pro seminárku, ale i bez toho si tenhle snímek zaslouží vysoké hodnocení.

Jdi a dívej se (1985)

S requiem za sen tvoří nejdepresivnější dvojici filmů jakou jsem kdy viděl. Postupná destrukce lidské duše a pošlapání lidskosti je tu nesrovnatelné s jakýmkoliv snímkem co jsem kdy viděl. V Rusku své doby vznikaly opravdu zajímavé snímky v čele s tímto a šíleným stalkerem. Pro někoho nudné a uspávající, ale ja na něm mohl oči nechat.

Donnie Darko (2001)

U filmů jako Donnie Darko, Mullholand Drive, Lost Highway nebo třeba fontána(ale tu mě to taky štvalo) se to jen hemží komentáři, ve kterých lidi nechápou jak může někdo dát vysoké hodnocení filmu co nemá ani hlavu ani patu a že to není normální. S tím si dovolím zásadně nesouhlasit, nevidím dúvod proč bych měl nějak tíhnout k tomu, aby děj dával smysl. Děj je pro mě důležitý u filmu, které na si něm zakládají. Je to nádherný snímek s perfektní hudbou, dobrým scénářem a uplně brutálním králíkem. Zakomponování myšlenky na cestování časem je originální a jako sci-fi je snímek vysoce atmosferický, párkrát tu byla husí kůže a úplně mě dostával ten Gyllenhaalův psychopatický výraz ve Frankově přítomnosti. Na tenhle film se rád ještě párkrát podívám.

Ti druzí (2001)

MEGA SPOILER: Celkem nepříjemné no, když živý nájemníci straší místní duchy a hlavně je zajímavé, že tenhle model docela funguje.

Hvězdná brána (1994)

Jediný Emmerichův film, který uznávám. Je sice plný chyb a klišé, navíc si myslím že je to silně nevyužitý potenciál, ale z jeho filmů je Stargate ten naprosto nejlepší a sotva ho kdy překoná s tím co teď točí.

Godzilla (1998)

Nebudu se tajit tím, že Emmericha naprosto nenávidím, tenhle snimek sice není čisty odpad, ale vyzdvihnout u něj také není co.

Patriot (2000)

přehnaný patriotismus opravdu napadat nebudu, on film sám je taková ptákovina, že nějaky patriotismus už tomu neuškodí.

V jako Vendeta (2005)

No mohlo to být lepší, ale je mi jasné, že to mohlo dopadnout o mnoho hůře, takže jsem rád aspoň za tenhle pokus. Akční scény by tu nemusely být praktický vůbec, jenže to by pak chtělo ješte zapracovat na atmosféře totalitního režimu.

Šílenci na prknech (2001)

Nic co by mě nějak vytáčelo, jednoduchá komedie, která se dá sledovat a navíc weezer-Island in the sun, nádherný song toto.

LazyTown (2004) (seriál) odpad!

Totální výplach mozku, šestileté sestře jsem to zakázal sledovat.