Insidious: Poslední klíč (2018)

Taková klasika, která ničím žánr duchařin neobohacuje, jenom to protahuje jednu sérii, kterou vybudoval hlavně kvalitní kamerou a střihem James Wan. Je fajn vidět starou herečku v hlavní roli, není to dnes až tak běžné, ale pro mě to je horor, který mi splyne se stovkou dalších. 40%

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Pro mě spíš zklamání. Je to rozhodně první Vaughnův film, který pro mě ztratil kouzlo. Doufám, že se pustí do něčeho nového, originálního a ideálně vlastního, bez zbytečných efektů, miliard a nepotřebných herců viz Elton John. 55%

Blade Runner 2049 (2017)

Atmosféricky bomba, ale ten příběh jsem fakt nepobral a trochu jsem se nudil. Musel jsem to dokoukávat na víc zátahů. Fandům sci-fi ale doporučuju. Ti si přijdou na své. Ostatním spíš doporučuju hledat něco jiného :)

Špunti na vodě (2017)

Docela fajn filmeček s povedeným humorem, který však doplácí na několik hloupých momentů. Nevím, proč filmaři musí za každou cenu přicházet s takovými hloupými "jakože zvraty" (viz to uplavání věcí). Vidím tady hodně nevyužitý herecký i příběhový potenciál. Přitom z toho sálala fajn pozitivní letní nálada a nenudil jsem se. No nic, tak snad příště to bude lepší. 70%

Prezident Blaník (2018)

Ideální stopáž, mnoho trefných momentů a hlášek, bohužel i přesto potenciál celého projektu zůstal podle mě nevyužitý. Je to škoda, něco tomu chybělo. Podíl na tom, že dávám jen 4 hvězdy, je i to, že Blaník na můj vkus moc kurvoval a nadával. Já vím, že je to jeho styl, ale není třeba to hnát do extrému. Kdybych to chtěl pustit ve škole jako vtipnou politikou satiru, tak bych měl smůlu kvůli těm vulgaritám. 75%

Už se nebojím (2013)

Podle mě velmi povedený filmeček o dětských hrdinech. Velmi dobře zvolená hudba, neokoukané tváře, jasně směřovaná myšlenka, citlivě natočené bez nějakých zbytečných extrémů....Jen škoda, že v závěru tam trochu toho klišé uvidíme (viz ty fotky v obálce), ale nevidím důvod, proč takový nepustit dětem, aby se nebály. 75%

Tomb Raider (2018)

Musím říct, že většinou mám na filmy v kině smůlu. A to se vždycky snažím jít po nějakém hitu jako byl Interstelar, Šílený Max a další, ale odcházím zklamaný nebo spíš nasraný. Proto musím o to s větší radostí vyzdvihnout, jak Tomb Raider na plátnech kin funguje. Zaprvé Alicia Vikander byla super volba, zadruhé režisér udržel scénář celkem při zemi a příliš klišé tam taky nebylo a zatřetí film šlape od začátku do konce bez nějakých hluchých míst. Je jen trošku škoda, že v závěrečné třetině se nashromáždí víc hloupých momentů a digitálních úprav, ale není toho tolik, aby člověk odcházel z kina zklamaný. Naopak podle mě Laře kino fakt sedne a doporučuju ještě na ní vyrazit dokud je šance. 80%

Po strništi bos (2017)

Svěrákovy filmy mám vesměs všechny rád. Co se týče Po strništi bos, byl jsem docela skeptický, protože první odezvy byly dost rozporuplné - někdo chválil, druhý kritizoval. Nicméně jsem se konečně dokopal k tomu, abych si to pustil a v zásadě se mi to líbilo, i když nadšením rozhodně neskáču. Velký pozitivum je lokace natáčení (Slavonice - nedaleko bydlím), ak se mi líbila kamera i výběr herců. V čem je film největším zklamáním, tak to je příběh. Ten je totiž takový nemastný neslaný, chybí tam jakákoliv zapamatovatelná scéna, žádné velké konflikty s nacisty, prostě nic zvláštního. Tak nějak to prošlo druhou světovou aniž by se stalo něco zásadního, krom toho, že museli nacistům uvolnit školu a udělat z ní hospic. Takže závěrem: dobrý citlivě zvládnutý film, který ale zdaleka nenaplnil svůj potenciál a nenaplnil asi ani očekávání mnohých diváků. 70%

V domě (2016)

Extrémně nepovedený horor, který se tváří 3/4 stopáže jako duchařina a používá všechny možné lekačkové klišé, aby na konci překvapil asi i sám sebe a naservíroval nám jakéhosi zmalovaného, tak trochu groteskního smradlavého podnájemníka. Škoda, že režisér nepřistoupil na variantu, že hororový divák není blbý divák. Mohl jít s pravdou ven už na začátku a naservírovat nám zajímavý thriller. Takhle je z toho směšný brak, který nemá s příběhovou ani hororovou kvalitou nic společného. 20%

Srdečně vás vítáme (2017)

Jako nápad to mělo rozhodně mnohem vyšší potenciál. Bohužel režisér vybral bandu cikánů, kteří vůbec jako cikáni nevypadali, ani se tak nechovali. Spíš to byla banda jakýchsi mentálů, kteří vyrostli někde v džungli. To je velká škoda, protože to absolutně kazí dojem z jinak zajímavého experimentu. Humor zde nefungoval a příběh byl úplně k ničemu. Takže za mě 40% a to jsem možná ještě hodný...