Jedna ruka netleská (2003)

Průměr. Dokonce snad i jen dvě a půl hvězdy. Problém je již ve scénáři. Mnoho lidí to tu srovnává se Samotáři, to bych asi nedělal, ale přijde mi, že se tvůrci chtěli svést na vlně úspěchu Samotářů, tak narychlo vymysleli tento film a je to znát. Už příběh není tak zajímavý a některé scény moc nebaví.

Samotáři (2000)

Tady se to dobře sešlo: perfektní scénář, výborně napsané postavy a jejich příběhy, perfektní výběr herců a jejich výkony, hudba, režie, jako celek to parádně funguje a ani minuta nenudí.

Polski film (2012)

Toto je film pro určitou skupinu lidí a jsem rád že mezi ně nepatřím, že se mi nelíbí takovýto druh filmu a nemám takovýto smysl pro humor abych to označil za pět hvězd. Ten film byla pro mě blbost. Jakýsi pokus natočit film alá Zelenka, mystifikační komedii atd. Nechápu jak to mohlo získat tolik nominací na Lva. To byla v tom roce 2012 naše kinematografie hodně špatná. Tady to je psané jako komedie, tomu "filmu" se musejí smát asi jen v Brně.

Santiniho jazyk (2011) (TV film)

Co mě neskutečně vadilo, byl opakující se motiv kdy se holka objeví, uteče a začne pronásledování, objeví se, uteče a začne pronásledování a to možná ještě jednou. Jako celek pouze průměr. Mam rád tajemné filmy, ale tady to je nějaké prázdné a ani kloudná atmosféra tu není. Ale myslím že, že to vychází již ze scénáře.

Labyrint - Série 3 (2018) (série)

Třetí řada se opravdu povedla. Nejdřív negativa. Nesedla mi linie s jasnovidkou a tedy i Taclíkem. Taclík hraje trošku jiné role než v tajemném filmu a shazoval to tedy do jiného žánru. Také linie s fotbalistou se mi moc nelíbila. A klady? Třetí řada má tu správnou tajemnou atmosféru, kterou jsem postrádal ve druhé. Herci jsou perfektní. Ač mam rád herce které pan Strach obsazuje stále jako pana Preisse, Dvořáka, Němce atd, tady jsem rád, že se vsadilo i na jiné jako Freimanová a Kratina, tento výběr byl perfektní a i tito herci drželi tajemnou atmosféru. S tím souvisí i hudba. To bylo asi poprvé u české věci, kde hudba pomáhala navodit atmosféru a to hlavně v dialozích. Jediný problém je, že je to stále stejný opakující se motiv. Scénář je perfektní, tedy až na vyjímky jako jasnovidka či fotbalista. Někdo tu psal o chybách ve scénáři, některé tam asi jsou, ale nad některýma se dá přimhouřit oko, tím bych si příběh nekazil. Jak příběh, zápletka i samotné rozepsání dějových linií a překvapivé rozuzlení jsou perfektní. V neposlední řadě tady opravdu excelentní a zatím nejlepší výkon Davida Švehlíka.

Labyrint - Série 2 (2017) (série)

Druhá série je o dost slabší než první a to hlavně díky scénáři, který je dost natahovaný. Kolikrát sledujeme delší dobu něco, co s případem souvisí jen nepatrně, viz kluci a studna. To mě děsně nebavilo. Jsou tam ale i místa, která jsou nečekaná, překvapující a divák si říká jak to asi dopadne, což žene diváka to stejně dokoukat. Bohužel ale v Labyrintu 2 jako celku není ta pravá atmosféra, která diváka unese doslova do jiného světa. Celkově pouze průměr.

NON-STOP (2014)

Pro mě nejlepší Mysteriózní / Akční / Thriller odehrávající se v letadle. Stručné, ale výstižné.

Labyrint - Série 1 (2015) (série)

Hodnotím celou první sérii Labyrintu a je to za jasné 4 hvězdy. Samozřejmě některá místa jsou slabší, některá silnější. Ze začátku to pro mě byl těžký rozjezd a říkal jsem si, že je to špatným scénářem. Pak se ale i scénář dobře rozjel. Co mě však hlavně ze začátku neskutečně vadilo, byla někdy kamera. Někdy i při obyčejných scénách jako dialog, byla kamera řekl bych na stativu a pro navození dynamiky s ní kameraman trochu lomcoval a do toho zoom in, zoom out. Ten pohyb bych ještě pochopil, ale zoomování ne. V podobných scénách se navíc běžně užívá ruční kamera, ale zoomování ne a mě to dost rušilo. Ale tato technika byla i v jiných scénách kdy lomcování s kamerou mělo nějakou rychlost a pohyb a najednou do toho byl i nějaký silně rušivý cuk. Pokud se chce kameraman odlišit od ostatních, doporučoval bych nějaké zajímavé pohledy, jízdy, průhledy atd, ale ne rušivé cuky. Na druhou stranu když s Táborským vyšli 3x schody do jeho pracovny, tak to bylo 3x natočeno jinak, chválím. Malou výtku bych ještě měl, že ve scénáři bylo dost příjmení začínajících na K, což se pak postavy dost pletou. Jinak nemám co bych seriálu vytkl. Samozřejmě mezi postavama by to mohlo fungovat lépe (např jako v Ďáblově lsti), ale i tak je to za 4 hvězdy. Režie Stracha na jedničku, ten prostě umí. Já občas natočím nějaký spot či klip a tuhle jsem natočil jeden spot taky tajemný a jedna paní to chtěla pohanit a napsala komentář že to je taková sta*ka co točí Strach a že budu podobný umělec, tak to mě neskutečně potěšilo, hlavně když Strach patří mezi mé oblíbené režiséry.

Oblast 51 (2015)

Nápad natočit film o dostání se do oblasti 51 dobrý, provedení filmu není dobrý

Tenkrát v Americe (1984)

Tam kde u Tenkrát na západě fungovalo to pomalé tempo, tady mě trošku vadilo. To je důvod čtyř hvězdiček a ne pěti. Konkrétně to jsou scény ze současna, které mě film trošku brzdí a i to hraní herců v současnu se mi moc nelíbilo. Když se ale film odehrával v minulosti, tak vše na jedničku.