Silo - Holstonova volba (2023) (epizoda)

Ok, takže i druhý díl byl super. Je to temné, tajemné a hrozně napínavé. Mám nutkání sáhnout po knize, kterou mám doma, abych zjistila, jak se věci mají. Nutně potřebuju co nejdřív další díl. Nejlépe celou sérii. Rebecca je skvělá. Za mě opět plný počet.

The Last of Us (2023) (seriál)

Nikdy jsem nehrála hru, ani jsem o ní neslyšela, takže když se objevily na netu první jásající komentáře, jak je seriál boží a jak nemá chybu, bla bla bla, nechala jsem se strhnout davem a seriál začala sledovat. Ze začátku to bylo celkem fajn. Pak následovaly díly, kde se děj sem tam táhl jak sopel, řešily se tam pro mě naprosto zbytečné a nezajímavé věci... K dokoukání mi bývají poslední dva díly a nějak nejsem schopná se přinutit je sledovat. Asi půjdu lehce proti proudu, ale mě až tak seriál neoslovil. Koukat se na něj dá, ale že bych si z něj sedla na prdel, to v žádném případě. Snad se jednou dokopu k tomu, abych ho dosledovala. Možná, až bude druhá série.

Silo - Den osvobození (2023) (epizoda)

První díl se povedl. Miluju žánr postapo. Jak ve filmech, seriálech, tak i v knihách. Knihy od Howeye, které byly předlohou seriálu, jsem zatím nečetla, ale chystám se na ně. Trochu mi život v sile - pod zemí - připomíná film Město Ember, kde hrál shodou okolností také Tim Robbins. Potěšilo mě, že v seriálu hraje Rebecca Ferguson, kterou mám osobně moc ráda. Těším se na další díly, které si rozhodně nenechám ujít. Za mě plný počet hvězd. Snad to tak bude i u dalších dílů.

Matrix Resurrections (2021)

Vizuelně se mi to líbilo. Ale jinak jsem zmatená jak lesní včela. Zřejmě se budu muset podívat po hodně letech na předchozí části. Upřímně, kdyby tenhle film nevznikl, nic by se nestalo. Keanu a hlavně Carrie už nejsou žádné mladé kusy, ale tak nikdo z nás nemládne, že? Každopádně si dám tenhle film ještě párkrát, abych ho pořádně vstřebala.

Případ mrtvého nebožtíka (2020)

Nejsem fanynka českých děl. Většiny. Prostě to tak mám. Tahle kravina byla tak blbá, až byla vlastně zábavná. Dokonce jsem se místy i usmívala a asi dvakrát se zasmála nahlas. A to už je u mě při sledování českých filmů co říct. Herci pobavili, takže takové slabší tři hvězdy si toto dílo zaslouží.

Duna (2021)

Tohle se povedlo. O kvalitě tohoto snímku vypovídá už jen to, že jsem si pustila Dunu k žehlení. Jakože budu žehlit a sem tam kouknu na telku. Za dvě a půl hodiny jsem vyžehlila dva kousky a rukáv třetího. Žehla mi tu pípala jako zběsilá každou chvíli a já nalepená na obrazovce. Příběh, akce, herci, efekty... Vše super. Hrozně mě to bavilo. Akorát jsem teda na konci zjistila, že se konec vlastně nekoná, a že pokráčko bude až kdoví kdy. To mě krapet naštvalo. Ale tak, kdo si počká, ten se dočká. Snad. Jo a ten chlapec Timothée je fešák. Za mě čtyři a půl.

Voyagers - Vesmírná mise (2021)

Slabota. Farrell tam byl jen do počtu. Nezajímaví mladí lidé, mladá Deppka hrozná, většina z těch puberťáků mě štvala téměř celý film... Jako potenciál to mělo, celkem zajímavý námět (i když nic nového pod sluncem), ale zpracování děsné. Jsem ráda, že jsem to dokoukala. Za mě dvě hvězdy s odřenýma ušima.

Vlak do Pusanu (2016)

Kdyz jsem si film pustila, myslela jsem si, ze me bude rusit korejstina, ale ve finale to bylo to nejmensi, co mi vadilo. Jako nebyl to uplne spatny film, ale... Nevim, cim presne to bylo, ale z pribehu se na me neprenesla zadna emoce. Predpokladam, ze to nebyl zamer. Vlastne mi bylo uplne jedno, jestli zemre ten ci onen. Hlavni postavy mi byly ukradene. Zaporakovi jsem se vysmala. SPOILER: Jen mi neni jasne, proc se vetsina kousnutych premenila temer hned, jen hlavni postavy si stihly jeste pokecat. Pokud to melo dodat nejakou emoci do pribehu, opet se tak nestalo. Na konci mi bylo uplne sumak, jestli posledni hrdinky preziji nebo je zastreli. KONEC SPOILERU. Takze videno a jdeme dal.

Jiný život (2019) (seriál) odpad!

Miluju sci-fi a jeste vic sci-fi z vesmiru. Takze jsem si rikala, ze zkusim tuhle “pecku”. Babochlap hlavni postava mi byla nesympaticka od zacatku, ale rikala jsem si - vydrz, prece to nemuze byt tak hrozne. Jak moc jsem se mylila. Posadka slozena z modelu, gayu (nic proti nim nemam, ale tady to vypadalo na temer kazdeho kluka z posadky - co je moc, toho je prilis), ta zmalovana transka, to bylo jako co? Ten se mi nehodi, tak se ho zbavim... nadobro? WTF? Tvl, zkusila jsem s pretacenim asi 3 dily, ale tohle se fakt nedalo. Tolik nesympatickych az otravnych postav v jednom serialu uz jsem dlouho nevidela. Vlastne to bylo mozna poprve. Kdyz pominu ty divne lidi (fakt to byli herci???), dej je nezajimavy a uplne o nicem hned od zacatku. A tahle slatanina dostala druhou serii? Trosku prehanka, ne?

Hříšnice (2017) (seriál)

Na seriál jsem narazila úplnou náhodou. Popis nic moc, tak jsem si řekla, že se podívám na první díl a podle toho se pak rozhodnu, zda ho dokoukám. A musím přiznat, že mě první díl chytil natolik, že jsem po něm dala hned dalších 5 a s netrpělivostí vyhlížela poslední dva. Nevzpomínám si, že bych viděla něco podobného ať už ve filmu či seriálu. Všechno to temno a tajemno perfektně zapůsobilo. A navíc je super, že není seriál nijak uměle protahovaný na několik sérií. 8 dílů je právě tak akorát, aby se stihl povyprávět celý příběh. Jessica Biel s Billem Pullmanem hrají celou dobu na výbornou. Za mě palec nahoru. ;-)