Eliška a Damián - Epizoda 11 (2023) (epizoda)

Část tohoto dílu byla docela dojemná. Přibližující se výročí úmrtí Eliščiny a Tomášovy maminky bylo pro celou vilu smutným obdobím. Nejhůře to snášel Tomáš, který tvořil skladbu právě pro maminku, tedy Elišku starší. Konečně se vyřešila linka s Jolanou a Honzou. A že jim to teda trvalo! Kretén Milan zůstává dál kreténem, Morten je prozatím z cesty, správce je a bude i nadále hlupák a škodič a Frederika má nového nastávajícího chotě. Akorát je mi jí teda krapet líto, že je to teprve dvanáctiletý kluk. Vyhlídky do budoucna nic moc. Bohužel. Úplně teda nejsem nadšená z toho, že ze sebe udělal Damián totálního blba, ale bylo to nevyhnutelné. Oproti minulému dílu ubrala Emma jako Eliška na svém infantilním a pitvořivém projevu, takže působila celkem přirozeně. Musím se přiznat, že mi přijde změna a obrat v cestování časem trochu komplikovaná. Nechci se nad tím moc zamýšlet. Nechci se pouštět do úvah týkajících se cestování časem a omáčky kolem. Ale po ukázkách na příští, tedy poslední díl, začínám být lehce naštvaná. Jestli jsem jako jedna z mála fanynek tohohle seriálu sledovala prozatím 11 dílů a ve dvanáctém nebude happy end, budu přímo nasraná. Sice se snad točí/natočila druhá série, ale pochybuju o tom, že ji vzhledem ke sledovanosti a hodnocení seriálu někdy někdo uvidí. Takže... Chci, aby byla Eliška s Damiánem. Je mi jedno, ve které době, ale prostě budou všichni šťastní. A běda, jestli ne!

Vánoce na spadnutí (2022)

Bohatí, chudší a ztráta paměti. Nic nového. Možná by to bylo i po stoosmdesáté koukatelné, kdyby... Lindsay Lohan nevypadala minimálně o deset let starší jak Chord Overstreet. A kdyby mezi nimi byla alespoň špetka chemie. Ale bohužel. Proč měl někdo potřebu dávat zrovna tyhle dva dohromady, aby si hráli na zamilované, to je mi záhadou. Casting na nic. Jedna hvězda za některé zasněžené záběry a druhá z nostalgie pro Lindsay, kterou jsem měla v její mladší verzi celkem ráda.

Zranitelná srdce (2022)

Už nějakou dobu na mě vyskakoval trailer na tenhle film. A do včerejšího dne jsem odolávala, protože Nicholas Galitzine nepatřil vzhledově mezi muže, které bych chtěla vidět v romantickém filmu. Včera se můj názor, po zhlédnutí filmu, změnil. A i když se dalo odhadnout, jak bude děj probíhat a jak skončí, bavilo mě to. Film má pár much, ale ty hodnotit nebudu. Herecky to bylo zvládnuté slušně, Sofia je hezká holka a Nicholas mě překvapil. Jak někteří píší o nulové nebo velmi malé chemii mezi hlavními aktéry, tak já tam tu chemii viděla a cítila. Slušelo jim to spolu a líbací a milostné scény odehráli uvěřitelně. Chvíli jsem si musela zvykat na zpěv hlavní představitelky, ale po několikátém poslechu jsem jí přišla na chuť. Mám ráda filmy, kde se zpívá, takže mi část filmu odehrávající se na pódiu vůbec nevadila. Přiznám se, že mi i v jeden moment ukápla slza. A scéna v závěrečných titulcích je tak sladká. Ach. Hezký film.

Ještěr (2023)

No... Ponurá detektivka, která pro mě nebyla až tak zajímavá. Na jednu stranu mi přišlo vše trochu překombinované a na druhou stranu vlastně hrozně jednoduché. Drogy. Když se to týká drog a policie, nedá se přijít s něčím, co by tu už nebylo. Tady byla navíc linka s realitami. Jak mám ráda Timberlakea, tak tady moc nezazářil. A Del Toro na mě působil hrozně depresivně. Závěr byl lehce předvídatelný, jinak to asi ani skončit nemohlo. Celkově bych to shrnula asi tak: Jednou a dost. Slabé tři.

Eliška a Damián - Epizoda 10 (2023) (epizoda)

Zvláštní díl. Na jednu stranu jsem ráda, že jsou Eliška a Damián spolu, na druhou má tahle část nějaké mezery. Jak už psal silv_r, komunikace přes zadní stranu obrazu mezi Matoušem a Damiánem je poněkud zvláštní a lehce nedotažená. Dále... Nejsem hnidopich, ale když už něco točím, točím to pořádně a dám si pozor na detaily. Při krádeži obrazu se střídá pohled na Damiána v kapuci a bez kapuce. Několikrát. Já si toho všimla a rušilo mě to při sledování. Co se týče Damiána jako ducha z minulosti, úsměvné. Víc k tomu asi dodávat nebudu. Úplně mi není jasné, kdo řekl Emmě, aby se chovala v roli Elišky k Damiánovi jako k dítěti. V tomhle dílu. To její infantilní až pitvořivé chování k němu anebo v jeho přítomnosti mi dnes dost kazilo pohled na jejich láskyplný vztah jako takový. Jsem ráda, že tam dnes nebyl otravný pan správce (Šteindlera tu fakt nemusím) a taky bych oželela Terezii (Jandová je příšerná). A vlastně Adam pro mě taky není žádná hitparáda. Ale Adam jako postava. Kateřina byla opět skvělá, Lucie mě baví čím dál tím víc, Honza s Jolanou jsou roztomilí, Frederika mě překvapila a zároveň potěšila svým chováním, a při předčasném loučení sourozenců Eleonory a Damiána se mi zaleskla slza v oku. Trošku dojáček. Jenže... To, co vypadalo jako jasná věc, se najednou mění a vše je jinak. Fakt mě zajímá, jak to celé dopadne. Nestačilo by, aby si dal Damián na krk amulet a pak by zůstal tam, kde je jeho láska? Asi to nebude tak jednoduché, co? Uvidíme. Dnes slabší tři.

Cell (2016)

Děs běs. Ze začátku se to zdálo jako zajímavé dílko. Ale postupně to byla čím dál tím větší hovadina a nuda. Obsazení slušné, ale tím to končí. Škoda času, který jsem strávila sledováním tohoto filmu.

Vidím tě (2019)

Celkem fajn snímek. Bylo zajímavé sledovat děj ze dvou pohledů. Na film jsem narazila náhodou a rozhodně to nebyl průšvih. Chvíli jsem si myslela, že bylo vše jinak, ale na konci do sebe všechno zapadlo. Jen si teda neodpustím poznámku k Helen Hunt. Bývala to sympatická žena, ale tady působil její obličej dost děsivě. No, proti gustu... Kdo chce kam... Její boj. Filmu dávám lepší tři.

V pasti: Barcelona (2023)

Nuda. V pasti se Sandrou mělo skvělou atmošku, ale tady to byla nuda. Těšila jsem se jak na Barcelonu, tak i na Maria Casase, ale ani jedno nesplnilo moje očekávání. Bylo mi úplně jedno, kdo přežije a kdo ne. Většina postav se filmem jen mihne, takže si žádná z nich nedokáže získat diváka. Velké zklamání.

Eliška a Damián - Epizoda 9 (2023) (epizoda)

Moc pěkný díl. Právě se nacházím v romantickém rozpoložení a díky tomu jsem z dnešního dílu nadšená. Konečně došlo k projevům lásky a láskyplným gestům mezi Eliškou a Damiánem. Nějak jsem si Emmu a Roberta v té romantické rovině na začátku seriálu neuměla představit, ale líbí se mi spolu. Sluší jim to spolu. Vypadají tak něžně a zamilovaně. Ano, i Emmě tu zamilovanost v seriálu věřím. A navíc bylo v dnešním díle několik zajímavých momentů, které jsou a budou určitě důležité pro další epizody. Stále mě baví paní Syslová. Anna Dvořáková s Honzou Komínkem jsou zábavní. Působí jako sehraná dvojka. Hana Drozdová je skvělá. I Martin Písařík hraje dobře. Někdy je mi ho až trošku líto, jak mu dává Jolana (Michaela Dittrichová) zabrat. Já jim fandím. A opět si musím postesknout, že mě mrzí, že si hned teď nemůžu pustit další díl. Vlastně bych klidně dojela celou sérii až do úplného konce. Protože mě v tuhle chvílí fakt zajímá, jak to všechno dopadne. Poprvé přidávám nejen komentář, ale i hvězdy. Vidím to na lepší tři.

Eliška a Damián - Epizoda 7 (2023) (epizoda)

Víte co? Ať si všichni "odpaďáci" trhnou nohou. Půjdu proti proudu a je mi to šumák. Při sledování sedmého dílu jsem se přistihla, že se mi tenhle seriál vlastně celkem líbí. Jak už jsem psala, není to žádné veledílo, ale má to své kouzlo. Byť jsem nikdy nebyla moc romantická duše, poslední dobou mě baví sledovat romantiku a s ní spojené pomalu se rozvíjející vztahy. Květiny, obrázky, hezká slovíčka... Vždyť je to vlastně v téhle uspěchané době fajn, sledovat něco, na co se v podstatě hezky kouká, mé ucho to i rádo poslouchá a není to žádné velké drama, abych nad tím musela přemýšlet celý večer. Dokonce se přiznám, že se mi Robert jako Damián líbí každý díl o něco víc. A Emma? Nemám proti ní vůbec nic. Zvykla jsem si na její projev, rozumím každému jejímu slovu a s Robertem vypadají hezky. Krapet mě dnes na konci dílu zamrzelo, že není ke zhlédnutí další díl. Ukázky na osmičku vypadají zajímavě. Ale já si počkám.