Time Is Up (2021)

Opět se mi na fb či kde nabídla ukázka z tohodle filmu, tak jsem si řekla, proč se na něj nepodívat. Co k tomu napsat. Příběh je jednoduchý a nepřináší nic nového. Bellu Thorne jsem nikdy nepovažovala za skvělou herečku a názor ani teď nezměním. Poslední dobou mi na ní vadí i to, jak uměle vypadá. Ona sice tvrdí, že nepodstoupila žádné plastiky, ale za mě působí přifoukle (rty, prsa) a je taková... velká. Hlavně proti Benjaminovi. Ti dva spolu nějakou dobu chodili i ve skutečnosti a tam působili celkem fajn. Ve filmu mi k sobě nesedí. Benjamin je celkem hezký kluk, ale hrát teda neumí vůbec. Jeho strnulý výraz teměř po celou dobu filmu byl děsný. A přitom mu to sluší, když se usměje. Jenže to se ve filmu stalo jen vyjímečně. Ostatní komentovat nebudu. Ti jsou nepodstatní a nezapamatovatelní. Úplný průser film nebyl, ale jednou mi to stačilo. Kdyby nevznikl, nic by se nestalo. Slabší dvě hvězdy.

Neobyčejný Odd Thomas (2013)

Nic jsem od toho nečekala a dostala jsem dost. I když jsem v průběhu filmu začala tušit, kdo, co, proč, a jak, i tak mě některé věci překvapily. A musím se přiznat, že jsem na úplném konci plakala. Anton byl opět skvělý. Škoda, že zemřel tak mladý a ještě tak blbou smrtí. Za mě jsou to čtyři pěkné hvězdy.

Legenda o drakovi (2015)

Po prvním zhlédnutí jsem si říkala, že je to tak na tři hvězdy. V podstatě filmu nic nechybělo, herci hráli co měli, drak vypadal skvěle, příběh byl hezky vystavěn... Jen se mě to nějak nedotklo. Emočně mě to nechávalo chladnou. O několik dní později, vlastně ani nevím proč, jsem si film pustila znovu a tentokrát jsem z něj měla úplně jiný pocit jak poprvé. Příběh hlavních hrdinů, jejich vzájemné poznávání, přátelství a následný přerod v lásku... Bylo to tak citlivě a příjemně podané, že jsem tomu propadla. Chemie mezi hlavními aktéry zafungovala bezvadně a na oba se moc hezky koukalo. Marija působí přirozeně, krásně a hrozně něžně. A co si budeme... Matvej je moc hezký chlap a navíc ty břišáky, že? Na film se ráda podívám kdykoli znovu.

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Asi půjdu opět proti proudu, ale mně to zas až tak hrozné, jak tu někteří píší, nepřišlo. Nemělo to moc velkou hloubku, výprava se hrozně táhla, děj skákal z planety na planetu... Co se týče postav, za týden už nebudu vědět kdo je kdo a jakou úlohu ve filmu sehrál. Ale jako celek mě to celkem bavilo. Potěšilo mě vidět Charlieho Hunnama a Michiela Huismana. Sofia je vzhledově hrozně zvláštní žena a do téhle role mi sedla. Určitě se podívám na pokračování, protože mě zajímá, jak vše dopadne.

Ochránci (2017)

Kdybych neznala filmy od DC a Marvelu, řekla bych si, že to nebylo až tak špatné. Ale znám. Úplný průser to nebyl, ale znovu už bych si to nepustila. Akční scény byly celkem slušné, ovšem vyprávění hrdinů toho o dceři, toho o bratru.. Zbytečná omáčka, která tam byla fakt navíc. Chtěli snad super nestárnoucí hrdiny polidštit nebo jaký to mělo smysl? Některé momenty byly úsměvné, ale suma sumárum - na jedno podívání to šlo.

Eliška a Damián (2023) (seriál)

Upřímně přiznávám, že jsem byla po prvním dílu maličko zděšená. A i když jsem sledovala seriál dál, až v půlce mě začal fakt bavit. Možná to bylo i tím, že jsem si zvykla na odlišný projev Emmy v roli Elišky, že jsem si zvykla na paruku Roberta jako Damiána, že mezi Eliškou a Damiánem to začalo romanticky jiskřit... Netvrdím, že je seriál nějaké veledílo, ale pro mě byl zábavný. Romantická pohádka pro dospělé. Nabídl mi přesně to, co jsem od něj očekávala. Dokázal mi vykouzlit úsměv na tváři, občas jsem zamačkávala slzu v oku z dojetí, také mě sem tam nudil, ale i to k tomu patří. Nejlepší postavou v seriálu pro mě byla Dana Syslová jako Kateřina. Byla prostě skvělá. Emmě s Robertem to spolu jako Elišce a Damiánovi slušelo. A ať si kdo chce co chce, já jim tu romantiku věřila. Vadilo mi infantilní a pitvořivé chování Elišky k Damiánovi hlavně v 10. dílu, ale v posledních dvou dílech už to nebylo tak patrné. Naštěstí. Anna s Honzou jako Eleonora a Matouš byli zábavní. Jejich společné pasáže byly výborné. Jsem ráda, že se vyřešil vztah mezi Jolanou a Honzou v podání Michaely a Martina. Naďa, kterou hrála Míša Kuklová, byla celou dobu v pozici té o něco starší a moudřejší. Míša ji hrála úžasně přirozeně. Lucie v podání Hany Drozdové byla super. Hanu jsem vůbec neznala a její Lucie byla strašně fajn. K srdci mi nepřirostla Marta Jandová jako Terezie a Milan Šteindler jako správce. Postava Mortena měla v seriálu svou linku, která pro mě ale nebyla příliš zajímavá a patřila mezi ty nudné pasáže. Přivítala jsem, že ze seriálu zmizel Petr Buchta jako Martin. Jeho špičkování s babi Kateřinou bylo sice fajn, ale jinak jsem Martinovi nevěřila ani ň. Ján Burda jako Adam nebyl příliš výraznou postavou, i když se v seriálu objevoval celkem často. Jako poslední bych zmínila Anežku jako Frederiku. Na hlavu jí chuděře nasadili hroznou věc, takže vypadala šíleně. Ale mělo to své opodstatnění. Anežka je přitom v civilu velice sympatická žena. Jak už jsem psala u posledního dílu, dle ukázek na další sérii, které se pravděpodobně nedočkám (záměrně píšu nedočkám, protože je zřejmé, že jsem jedna z mála, která by se na druhou sérii ráda podívala), zažije Frederika věci, o kterých se jí ani nesnilo. A nejen ona. Suma sumárum... Seriálu dávám lepší tři hvězdy. Pro mě byl seriál zpestřením podzimních večerů.

Eliška a Damián - Epizoda 12 (2023) (epizoda)

Uf, dopadlo to, jak mělo. Na okamžik jsem měla strach, že to nevyjde, ale vyšlo. Ovšem, bylo to jen tak tak. Chvílemi to byl maličko dojáček. I slza se mi objevila v oku. Jolana a Honza k sobě konečně našli cestu a dali naplno průchod svým citům. Láska Elišky a Damiána může s požehnáním Adama vzkvétat. Co víc si přát? Jsem ráda, že se Lucie dozvěděla pravdu o Damiánovi. I když to byl šok, určitě si zasloužila znát celou pravdu. Kateřina byla opět úžasná. Tomík se jakoby probudil, Naďa byla přirozená a milá, správce zůstal i nadále blbcem, Eleonora a Matouš byli skvělí parťáci, jen Frederiky je mi pořád krapet líto. Ale... I kdyby se neodvysílala další série, dle ukázek to vypadá, že bude mít i Frederika brzy nějaké to rozptýlení. A nejen ona. Upřímně? Já bych se klidně na druhou sérii podívala.

Sváteční rande (2020)

Film jsem viděla několikrát a vždy mě pobavil. Emma je skvělá a s Lukem jí to moc sluší. Začalo to vlastně nevinně v podobě dohody - ty budeš moje sváteční rande a já tvoje. Všem zacpeme pusu a nebudou se ptát, proč nikoho nemáme. Prostě na pohodu. Jenže... Jakmile tuto dohodu naruší city, vše se změní. A někdy není tak snadné si přiznat, že už nejsme jen přátelé, ale něco víc. A mnohdy je sakra těžké svoje city přiznat tomu, koho se týkají. O tom se přesvědčí i hlavní aktéři této romantické komedie. Za mě povedené dílko. Klidně si ho zase někdy pustím.

Láska v malé Itálii (2018)

Nebylo to špatné, ale... Nějak jsem těm Italům ve filmu nevěřila, že jsou Italové. Dobře, když přivřu jedno oko... na chvíli obě, dejme tomu. Byť je mezi hlavními představiteli věkový rozdíl deseti let a je to sakra znát (i když si Hayden hraje na mladíka), jiskří to mezi nimi. Takže chemie ok. Ve filmu jsou i vtipné momenty. Ale pořád tomu něco chybí. Emmu mám ráda, jí tyhle role hrozně sedí. Alyssa byla má oblíbená čarodějka. Jane vypadá pořád dobře. Zbytek je celkem fajn. Jen ten Hayden. Asi jsem mu nepřišla na chuť.

V nemilosti (2021)

Chvíli mi trvalo, než jsem si tenhle film pustila. Sandru mám ráda, ale nějak jsem nevěděla, co od filmu čekat. A nečekala jsem, že to bude tak dobré. Temný film opředený vraždou, kriminálem a následným životem po. Sandra je výborná, věřila jsem jí všechno. A vůbec mě nenapadlo, že by vše nemuselo být tak, jak je nám podáváno. Několikrát jsem měla na krajíčku, u konce jsem bulela. Skvělé od začátku až do konce.