Pitva mimozemšťana

Pitva mimozemšťana

Komedie / Sci-Fi

Velká Británie / Německo, 2006, 91 min

• Djkoma

Dávat Pitvu mimozemšťana po půlnoci je opravdu blbý nápad. Autorům neberu snahu nejen příběh odlehčit, ale já se vůbec nebavil, právě naopak. Nejtěžší bylo neusnout, což se na konec ukázalo jako úkol hodný hrdinů... Příště to zkusím odpoledne:-) Jinak film působí moc dobře a jako film ve stylu "jak se točilo slavné fake video" zvládá svou úlohu dobře. Jen já se nebavil, nezasmál a spíš usínal.(22.3.2010)

Moc příjemnej film. A má jednu neuvěřitelně pravdivou a vtipnou hlášku: Víš, jak je vyčerpávající mít pořád pravdu, když ti nikdo nevěří? 7/10(2.9.2009)

Rozpočet £5miliónovTržby Celosvetovo $4,034,000▐ som nevedel čo mám od tohto snímku čakať a nakoniec v celku pohodová uvoľnená vec a hlavne na to že to je Anglická produkcia to má fakt čosi do seba /60%/(19.9.2013)

Celovečerní debut Jonnyho Campbella je ze všeho nejvíc jen takovou nenáročnou zábavou a vlastně i celkem průměrnou komedií, ke které ani nesedí přídomek britská, jelikož má sice britské, konkrétně londýnské reálie, ale charakter je spíš takový univerzální. Coby rekonstrukce skutečné události je ve snímku až příliš velký poměr autorské licence, jako crazy komedie také příliš nefunguje, je to spíš takový celkem stravitelný filmový sendvič, který vás jednorázově dobře zasytí, pokud tedy nemáte raději hamburgery...(27.3.2011)

Poměrně dost sympatická komedie, jejíž ústřední dvojicí je duo britských moderátorů, viděla jsem s nimi nějaké MTV přenosy a nečekala bych, že si střihnou i takové hl. role ve filmu - i když, když už ve filmu, tak tohle je opravdu role pro ně. Nevím, prvně mě to moc nebralo, ale cca po půl hodině jsem se už opravdu chytala a musím říct, že se to vážně povedlo, viděla jsem ten původní dokument kdysi dávno a před pár dny ho pouštěla kamarádce a hned, když se v téhle komedii začalo parodovat, bylo to to pravé ořechové...(29.10.2008)

V podstate takova blbustka o dvou podvodnicich, co meli "pravou" pitvu, pak o ni prisli, natocily si ji znova a stali se znamejma po celym svete. Navic podle skutecne udalosti. Ale jelikoz tu jde o britskou komedii, necekejte zadny uchylarny, akci a podobne, jen takovou slusne odsejpajici pohodovou komedii o dvou sympatacich, jen obcas spestrenou nejakym vtipem a paradne natocenou pitvou. Na jednu stranu jsem se tech 90 minut fakt pohodove bavil, ale na druhou zase nevidim duvod pro vyssi hodnoceni.(13.12.2008)

Uch tak to ste ma mali vidieť pri scéne, kde babička núkala pánovi chirurgovi koláčik nad telom mimozemšťana. Normálne som padol k zemi. Inak vôbec nie zlý počin, ktorému je málo čo vypitvať. Hviezda + za nápad.(12.8.2008)

Hmm, a ja som si naozaj myslel, že veci a tento fiktívny televízny dokument zachytáva vymyslené príbehy. Či už škandál z roku '95 alebo ozajstnú pitvu z Roswellu. Tým sa ešte navýšili moje kladné dojmy z pohodovosti a veľmi dobrého načasovania daného príbehu. Má to spád, pútavých rozprávačov, zaujímavú zápletku, takže už by to chcelo len lepších hercov, ale možno práve títo amatéri zlepšili autentickosť, ktorú si každý môže vysvetliť ako len chce. Takže keď už vám idú na nervy vážne ufo-spracovania a dychtivosť okolo svetu tam hore, pozrite si túto odľahčujúcu pitvu. 80%.(9.4.2008)

Alien Autopsy je veeelmi nenáročnej snímek, kterej vás sobotní odpoledne pobaví, ale nejedná se o nic závažného či světoborného. Zábavnej nápad, ale to je asi vše. Doporučuji ke shlédnutí, ale nic než průměr to není. Herci mi nepřišli tak pohodoví, jak to je napsané v některých komentářích, hlavně Ray je fakt nepříjemnej. Co se týče reálné stránky, tak ta mě zaujala, ale když se film snaží být komedie tak to vyznívá poněkud křečovitě. Jako by tvůrci nevěděli, co chtějí. Některé komediální pasáže jsou tak absurdní, že jsem se fakt smál - pokažené záběry na začátku natáčení, chůva se sladkostma atak, ale ke zbytku filmu se to nehodilo a naopak.. Oceňuju myšlenku znevážení "pravdy" v tom smyslu, že dnes se dá o máločem říct, že je to pravé...kdo ví, kde je ukrytá pravá Mona Lisa nebo korunovační klenoty:)(19.4.2008)

A nyní, vážení televizní diváci... jmenuji se Jonathan Frakes a ukážu Vám záběry, jaké jste dosud nespatřili. Uvidíte strhující záběry, které mohou být jedním z největších a nejpřevratnějších objevů v dějinách. Sami uvidíte, a... věřte nevěřte:) Takže takhle to tedy bylo:) Vtipně, laskavě a příjemně zpracovaná komedie odhalující pozadí a "skutečnou" pravdu o jedné z nejprobíranějších konspiračních teorií. Roswellský incident. Film dává divákovi možnost nahlédnout do utajeného "zákulisí" této velké mediální "kampaně.":) Přitom vše probíhá zcela v klidu, bez typické americké velkoleposti, hysterie, přehánění a celého toto cirkusu. Humorné momenty jsou podávány nenásilným, skromným způsobem, o to však více účinnějším (Kupříkladu scéna, kdy mimozemšťanovi vyjmou "jakože" mozek a ten se poté skutálí na zem a zašpiní koberec:). Sympatické obsazení, potěšil mě Bill Pullman či Harry Dean Stanton, především známý ze Zelené míle. Tento film je v podstatě takový film o filmu o filmu alias "Making the movie of the movie.":)(6.12.2011)

možná teď trochu nadhodnocuju, stejně jako kolega sharky, ale když film zhltnu tak, jako tomu bylo u téhle britské srandy, nad pár detaily se prostě dá přimhouřit oko... stojí to za to! 90%(6.11.2008)

Dost originální komedie, která se věnuje tématu mimozemských civilizací. Svým zaměřením se jedná rozhodně o originální nápad. Navíc je zde krásně ukázáno, jak se nechají lidé zblbnout zfalšovanými záběry. Prostě dvěma kamarádům se naskytne možnost získat originální film z roku 1947, kdy americká vláda pitvá mimozemšťana. Ale aby film získali, potřebují 30 000 dolarů. Půjčí si je od tak trochu šíleného mafiána původem z Maďarska. Jenže onen filmový pás je v rozkladu a maďarský investor chce za své peníze vidět to, co si zaplatil, a ne jen prázdný filmový pás. Tak oba kamarády napadne celou pitvu za pomocí přátel a známých zinscenovat. Pak to pustí onomu investorovi a ten je nadšený. Tak je napadne, že by tomu mohlo uvěřit i více lidí, tak to promítnou i jiným lidem a spouští se celosvětová mánie a naši hrdinové bohatnou. Prostě velice originální komedie, která má velkou řadu vtipných momentů a u které se dá spolehlivě pobavit. Navíc téma je natolik originální, že jen těžko předvídat, co se bude dít dál a jak to celé dopadne. Takže dějově je to dobře zvládnutý film. To samé platí o hercích, zvláště představitelé hlavních rolí tento film spolehlivě táhnou dopředu a hrají opravdu uvěřitelně. Takže já jsem s celkovým výsledkem spokojený a určitě se na tuhle komedii ještě někdy podívám, protože spolehlivě pobaví. Je to za čtyři hvězdičky.(4.11.2008)

Je to podvod. Ľudia tomu neuveria. No vlastne to nie je až tak podvod. Je to niečo ako remake. Tých 90% musíte brat s rezervou. Tento film sa nemôže rovnať so žiadnym Hollywoodskym trhákom a ani s hociktorým filmom, ktorému by ste dali minimálne 80%. Ale Alien Autopsy je tak pohodový film, herci sú sympatický a celá táto habadúra je podaná tak sviežo, že tých 90% proste musím dať. Patrím k ľuďom čo až tak nemusia sci-fi a o UFO som akurát čítal pár článkov, ale toto je iné kafé. Ray Santilli je neskutočne šikovný chlapík... vážne klobúk dolu.(29.2.2008)

Dalo se to uchopit dvojím stylem. Buď zcela vážně anebo s humorem. Jonny Campbell na to šel za pomoci varianty č.2 a vznikl příjemný blázinec o předkovi E.T.ho. Možná škoda, že nezvolil variantu první, potenciál tenhle příběh rozhodně má. Na druhou stranu, možná by seriózně myšlená verze působila směšněji, než tato komedie.(30.7.2011)

kuk(23.10.2007)

Neskutečně pohodový film, který si řemeslně asi 5 * nezaslouží, nicméně z málokterého filmu sálá tak dobrá nálada a herci jsou tak sympatičtí, že jim prostě nemůžete nefandit. Navíc je scénář plný povedených vtipů, které napsal sám život, což je taková pointa na druhou. Jen víc tavkových úspěšných podvodníků! fandím vám a zároveň před vámi smekám.)(3.4.2007)

Zábavná a velmi oddychová podívaná, která je založena na velmi zajímavém a mysteriózním příběhu, který se před pár lety opravdu stal. Tak si říkám, že kdyby se tohoto tématu chytil nějaký renomovaný režisér a dal tomu vážnou podobu mysteriózního sci-fi thrilleru s nálepkou "Based on a true story", nemuselo by zůstat jen u dalšího z mnoha filmů s mimozemšťany, ale dost možná by z toho mohl být i menší kult. U Alien Autopsy hodnotím palcem nahoru hlavně originalitu, komediální talent obou sympaťáků, několik neskutečně úderným hlášek, ale taky dobře poskládaný písničkový soundtrack. 75%(17.7.2008)

70%(18.9.2009)

80%(29.9.2009)

Nepríliš ambiciózne pôsobiaca komédia,film o filme a fakt vtipná satira v jednom.Príbehy o tom,jak sa dvaja tupci dostali k peniazom ma vždy bavili,takže také slabšie štyri.V pohode film(9.9.2012)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7