Život po životě (2010)

Nudné, zdlouhavé, jednoznačně krok vedle. Jakoby se Clint bál, toho co má přijít.

Sanctum (2011)

No jo, ale když film byl určen asi víc diverům. I když tam samozřejmě pár dobrých chujovin bylo. To nepopírám.

Tři dny ke svobodě (2010)

To byl jeden z nejnudnějších a nejzdlouhavějších filmů, co jsem kdy viděl. Určitě bych našel i horší přirovnání.

Černá labuť (2010)

Jednoznačně zatím nejlepší dílo Aronofského. Film o baletce - Nině, kterou její práce zcela pohltila. KDyž získala roli Labutí královny, psychické a fyzické vypětí si začínají vybírat svopu daň v paranoidních halucinacích. Vrovnat se s tlakem okolí, s despotickou matkou, rivalitou kolegyň, očekáváním ze strany choreografa i vlastní touha po dokonalosti přinesla svoje ovoce. Nakonec se zbavila té jediné postavy, která ji stála v cestě k dokonalosti - sama sebe. Role šita přímo na tělo Natalii Portman - křehká, nevinná, jemná, psychicky slabá. Alternaci na "Černou labuť" pak skvěle odvedla Mila Kunis.Od filmui lze očekávat pár Zlatých globů i Oscarů.

Kajínek (2010)

Jedna hvězda jen z úcty k V.Dlouhému a T. Vilhelmové.

Nine (2009)

Výborná reminiscence na italský film 60. let, Fellini, Cinecittá, La Bella vita atd., Bianco - Nero. Itálii řídí muži a muže řídí ženy, skvělá a pravdivá myšlenka. Daniel Day Lewis byl nepřesvědčivý. Všechny ženské představitelky byly skvělé. Penelope neměla chybu a klobouk dolů před Sophií Loren - 76 let - není co dodat. Na její věk dost neuvěřitelné.

Invictus: Neporažený (2009)

Bál jsem se politického filmu, ale Clint to opět zlvádl na výbornou, Skvělý film o rugby a o významu rugby pro novou JAR. Ovšem určitě to je hodně zidealizované. Je to optimista.

Seriózní muž (2009)

Stejně jako Tahle země ení pro starý mě tento film neoslovil. Pár krát jsem se zasmál, ale jinak nic.

Fish Tank (2009)

Průměrný film a těžkém údělu britských socek. Jakože mají to fakt blbé a mají tolik málo radosti v tom svém životě.