Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Nemám slov. Hukot. Smál (v tom pozitivním smyslu) jsem se ještě po cestě z kina. Výbornej byl ...výborný bylo kompletní osazenstvo filmu.

Barbar Conan (1982)

Strašně přemrštěná stopáž kolem dvou hodin je víc než nevhodná a film pak působí zbytečně epicky, což by samo o sobě nevadilo, kdyby to nepodrýval nevhodný casting, kdy Arnold působí spíš komicky než heroicky. Trestuhodná je navíc absence jakkoli zajímavého neurvalého násilí, které se vzhledem k tématu nabízelo a tak je z toho všeho nakonec hrozný paskvil, který nudí a hlavně boří jednu velkou legendu knižního fantasy žánru. (Jedna hvězda za všudypřítomná ňadra to se autor trefil do černého)

Sbal prachy a vypadni (1998)

Můj první Ritchie s vybroušeným scénářem, který se znenadání výborně protne a vyústí v nejotevřenější (a hlavně nejvtipnější) konec co jsme kdy viděl.

Podfu(c)k (2000)

Rychlá a kvalitní kamera, výborní herci (excelující Statham a Pitt) a kvalitní hláškování obvzlášť černošskýho gangu. Můj osobní favorit od Ritchiho.

Noc drůbežích mrtvol (2006)

Pro mě zatím nejlepší TROMA! Masky, hudba, humor (opravdu pár slabších míst jinak výborný), zombies mixlý s kuřatama, politický narážky at atd atd. ... Stávám se skalním fanouškem :-)

Adios Django (1966)

Dost nudnej western, kde dělaj z kovbojů nastřídačku hňupy a pak zas Old Shatterhandy. Je fakt nutný mít tam přestřelky, kde chlápci jeden na jednoho 10x změněj pozici a vypálí po sobě desítky nábojů, převážně díky tomu, že i při střelbě z pušky míří od pasu ? Nemluvě o hláškách typu:"Stará dobrá bitva na koních." Tys musel bejt borče asi študovanej v taktizování. Ve výsledku pak celek působí částečně úsměvně a dost únavně, takže i stopáž 90ti minut je úmorně dlouhá.

Telefonní budka (2002)

Jeden z filmů co se mi vryl do paměti, že přibližně po dvou letech od poslední projekce mám vše stále před očima. Kvalitka

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

"vždyť je tam jen banda lidí co furt jdou" ..."vždyť v těch filmech chodily i stromy"