Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Nepatřím do skupinky co tohle fetovala už v plínách, doháním si vzdělání, až s odstupem a asi i s despektem pro celou tuhle hvězdnou válku. Četl jsem lepší scífka... no, ale zas abych tomu nekřivdil, tak efektově je to fajn, lokace taky pěkný a za useknutou pracku dám nadprůměr

Toxický mstitel 4: Masakr ve městě (2000)

Lepší jak dvojka a trojka, ale na jedničku si to nesáhlo. Dvě dimenze nebyl šťastnej nápad obvzlášť potom co se vlastně moc nelišily a tak je Toxie jen změť šíleností. To by však tolik nevadilo kdyby se přitlačilo na nápaditost. Jasně jsou scény co zřejmě nezapomenu ( počáteční šikana retardů ještě větší bandou retardů, přejetá babka, souboj mimin, někteří superhrdinové, hotdogárna jako pekelnej interiér atd), ale jinak žádná sláva. Toxieho stará už není tak dobrá, aj ten kostým má odfláknutější oproti předhozím (hlavně 2jce a 3jce) a Toxie dává víc kopů z otočky než Chuck Norris a to prostě už není taková zábava. Od toho kluka čekám něco super, něco extra. Ne kung-fu. Za kozy a těch pár libůstek to na 4 už proto že to bylo lepší jak 2 a 3, ale o nadšení se mluvit nedá.

Toxický mstitel 3: Poslední pokušení Toxieho (1989)

Dvojka mě moc nebavila a trojka je tomu dost podobná. Na gore čekáte zatraceně dlouho což je u takovýho filmu smrtelnej handicap, příběh vás vesměs nebaví a zbytek filmu na víc jak 3 hvězdy nemá. Zůstane v paměti video ve videopůjčovně, vylejzání ďábla a Toxie v pekle( nějak sem nechytl kdy byl jako v tom pekle, ale "rozklad" byl supr)

Grindhouse: Don't (2007)

U celýho projektu Grindhouse mám rád hlavně to balancování někde u hororu a zesměšnění hororu. Udržet se na tý hranici není jednoduchý protože pokud to člověk přežene zvrhne se to v trapnost nebo to skončí jako obyčejnej oldschool horor. Tohle i v případě fiktivního traileru splňuje bezesporu druhou část, ani náznak něčeho co by celou záležitost trochu odlehčilo. Možná gore, ale to je spekulace k neexistujícímu filmu. Ale což třeba jednou něco přijde a bude pak co hodnotit. Takhle 4 za pro mě lehce vybočující trailer v celém projektu Grindhouse.

Fun Dead (2004)

Takovej fórek ... nic víc nic míň.

Soumrak mrtvých (2004)

Zombíky žeru a tohle je jedna z těch áčkovějších komedií na tenhle žánr. Nečekejte žádný bizardnosti, vlastně ani žádnej pořádnej gore tohle je spíš .... komedie. Ale dobrá. Moc dobrá

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Chyběli mi Simon Pegg a Nick Frost, ale neva nakonec i bez nich dobrá zábava. Pěknej vizuál, dobrá muzika a krásná Ramona. Férový 4 a kousek

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Spíš slabších 5, Pancharti jsou pro mě povedenějším počinem Quentina. Možná taky proto že je to ten víc áčkovej kult. A já prostě furt radši ty béčka...