Tahle země není pro starý (2007)

Stylová drsňárna, které kraluje Javier Bardem. Srovnat s původním textem nemůžu, jelikož jsem ho nečetl. Možná proto 5.

Bratříčku, kde jsi? (2000)

Všechno co má tenhle film je na jedničku! Zvuk, kamera, barvy, střih, herci, režie ....všechno ladí ale chybí SCÉNÁŘ což poněkud zamrzí. Docela zklamání ...od Coenů jsem čekal víc

Zbytečná krutost (1984)

Prvotina jak řemen. Atmosféra pro nože "Henchlbach". Je znát ještě trocha nejistoty, ale za scénu se zahrabáváním položivého dám poslední hvězdu k pěti.

Seriózní muž (2009)

Překvapivě slabí Coenovci. Příběh se neuvěřitelně vleče a tak jejich styl psaní je ohromě nepřesvědčivý což se příšerně vylučuje s předešlou tvorbou. Nechápu. Pár zvratů je šokových ale zbytek ?

Muži, co zírají na kozy (2009)

Potenciál obrovskej zvláště potom co si člověk pročte obsazení. I nápad myslím že skýtal možnosti nemalé, ale jeho podání ....poněkud nudné. Pár vtipů padlo, ale čekal jsem trochu víc.

RoboCop (1987)

Policie koupená nadnárodní korporací. Hotovej kyberpunk (po anglicku cyberpunk) když chlapíkoj udělaj krom xichtu titanovo-pancéřovej krunýř. Pro fandy scífek velice dobrá volba ...a Paulík rozhodně úchyl je :-)

Zažít Woodstock (2009)

Film skončil a provozovatel a pořadatel letního festivalu našeho města se svojí hipíckou rodinou tleskal. Asi to nepochopil. Já tu ironii hltal plnými doušky a usmíval se protože film bez zbytečných úsměvů kde se všichni se všema mají rádi to rozhodně nebyl. Ba naopak. Slavný osobnosti dětí kytek vozící se v limuzínách a rozhazující peníze mě braly dech. Tak to asi opravdu bylo. A proto hipíku, ruce pryč !!!

Moon (2009)

Letošní největší pecka. Byl jsem chladnou scífkařskou atmosférou Měsíce okouzlen a Duncan Jones mi nedal pokoje až do konce. V porovnání s Avatarem to je přesně to pravé co má sci-fi lidem přinést. Obrovské plus nakonec patří faktu že film je nízkorozpočtový !! (a udělat nízkorozpočotvý scifi na Mesíci s pěti postavama to je u mě kumšt :-) )

Svůdné zombie (2008)

Opravdové béčko se vším všudy. Vojáci jsou jaksepatří gumoví (hlody co vypouští ta vojanda za pochodu neměly chybu) , striptérky jsou nesmírně zručné - ještě aby ne a muži v okolí pořádně nadržení a rozhazovační. Bar jak má bejt. Na nízkorozpočťák jsem byl překvapen jakými efekty film disponoval a pokud nezvládal technik přes mozky vyřešilo se to vtipným střihem. Zápletka byla tak hloupá jak to má být a tak film uběhl příjemným krvavým tempem. Doporučuju

Zombieland (2009)

Poloviční akce ... A jakmile to chytne spád tak je konec. Pár fórků jsem zaznamenal a mlátičku v obchodě bych si pustil klidně zas ale to je poměrně málo. V zombie žánru se mimo hlavní komerční proud najde mnoho jiných lepších. Překvapením však bylo že komedie určená americkým náctiletým se mi líbila taky což se stává zřídka kdy.