ZMD: Zombies of Mass Destruction (2009)

Parádní zombie řežba, která překvapivě není tak hloupá jak spoustu jejích kolegyň. Kritika samotných amerických fenoménů přes zombie žánr dává ochutnat prazvláštní směsku která rozhodně stojí za podívání. A ti co rádi Rodrigézovu Planetu teror si přijdou na své :-)

Predátor (1987)

Starodávná pekelná řež !

Sin City - město hříchu (2005)

Pořádná řežba kde je znát Rodrigézův neuvěřitelně zvrhlý talent v zabíjení 100+1. Snímek má styl a to jej provází celou dobu. Přesto však má Robert lepší ... nicméně litovat nebudete :-)

Piráti na vlnách (2009)

Zvyšuju hodnocení na 2 hvězdy po druhém, teď už méně zaujatém, hodnocení. Lásku nebeskou fakt nežeru, ale tohle špatný není. Teda alespoň po technický stránce. Kamera mě baví, interiéry a kostýmy jsou fakt vymazlený, ale stále mě milostný pletky a podobný minipříběhy na palubě i přes kvalitní herecké obsazení vůbec nezajímají. Asi jsou na jiný vlně. Soundtrack cool. Konec o dost méně cool.

Po přečtení spalte (2008)

Četl jsem si jakousi recenzi na tento film, že je jako mezník mezi "Ďůdovci" a "Fargovci". Opravdu má něco od každého, ale "Ďůdovci" budou v této chvíli šťastnější. Absurdita života a násilí s hlavou a patou je jasným cejchem bratří Coenových. Bezchybné herecké obsazení samými "charismaťáky" je další důvod proč by tato střeštěná komedie neměla chybět ve filmotéce správného fandy Coenovic žánru.

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Není to obyčejný western je to něco víc. U klasického westernu víte jak dopadne. tady možná tušíte, ale vědět to nechcete. Krásná hudba, prostředí, herecké obsazení zkrátka není co vytýkat.

Blázni ze stadiónu (1972)

Obrazový humor je velice povedený, ale nic intelektuálního v něm nehledejte. Často nejvíc zaujme originálními nápady a někdy naopak se smějete už po sté stejnému vtípku. Nesmrtelní

Agent 117 (2006)

Skvělá parodie na "Bondovky" od frantíků se nedalo čekat nic jiného než že trošku popíchnou brity. Skvělé forky kde vystupuje někdy jako neznalec nebo jako naprostý gentleman a pořád z toho vychází dobře. jasných 5

Láska nebeská (2003)

Nechápu. Tohle jsem kdysi přetrpěl a pořád nechápu proč je to tolik oblíbený film. Budu si to muset pustit znova ....i když ..

Fargo (1996)

Tak tohle je hodně drsná záležitost. Doporučuju jen silnějším žaludkům. Atmosféra opět vypjatá i když je znát postupný směr Coenovic specifického žánru což jest dělat z lidí voly ve vypjatých situacích. Proto za několik klíčových scén kdy jsem se opravdu bavil dám 5 :-)