Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Omlazenej ansámbl, nikdy nechybějící "lakyryng", kliďas Stallone a Statham a další, a hlavně spousta řežby, povinností a natěšenej Antonio, kterej nezavře klapačku jdou sejmout Melika. Jak to sakra ten Sly dělá, že vypadá furt stejně :-D

Do naha! (1997)

Smutná komedie, s velmi silným tématem sociálně-ekonomickým. Nejlepší scéna je při vyplácení dávek ;-) Reálně ztvárněná beznaděj partičky chlapů, co se snaží, já to oceňuji. Moc dobré.

Kamarád taky rád (2011)

Roztomilá Mila Kunis a trocha sexu rozebraného netradičním úhlem pohledu. Bohužel je to romanťárna a každý ví jak to asi dopadne. Ale v tom balastu nadprůměr.

Ledová archa (2013)

Naivní sci-fi, celou dobu čekáte kdy se to už stane, to něco. A trocha kronolu nikoho ještě neotevřela :-D

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (2014)

Vynikající animák, hodně inteligentní, spojující prvky historie, velmi vtipný. Parádní animace, příběh a "epizodní" detaily. Chci pokračovaní, stejně vtipné, ale na paškál další etapy historie. Jen pro zajímavost, to už je druhá zajímavá blond Penny kterou jsem viděl ;-)

Řidič a fantom (1996)

Výborná komedie, plná dobrých a zajímavých nápadů, plynoucích z tématu... Kabinky supr, asi bych tam byl pořád (a nejen tam) Pánové chápou... Takhle má vypadat zajímavá, inteligentní komedie.

Tango (1993)

Poetická a vtipná road movie s ryze praxí osvědčenými pravdami a názory na život, ženy, sexualitu.

Nenapravitelný (1975)

Vynikající jednohubka, pohoda, má to spád a Belmondo tak, jak jej známe, prostě furt to chrlí, jeden nápad za druhým.

Příběh kmotra (2013)

Film, ze kterého je zřejmé, že každý je ke koupi či na prodej. Film, který je tak trochu nejen ekonomickým dějepisem. Film, který měl být natočen jako x-dílný epos, alá Mafie v Atlantic city, mohlo se jít víc do hloubky a příběh o vzestupu a pádu podat detailněji. Myslím, že by se na to každý rád podíval. Film, u kterého si řeknete kde je asi ten archiv? A taky hlavně film a téma u kterého se lidem otevřou oči a přestane znít cinkot klíčů v uších.

Transcendence (2014)

Blízké sci-fi, OK nápad trošku přitaženej za vlasy, ale přehnané a nudící. A Depp to nezachrání. Takové chladné a neosobní mi to přišlo a to včetně Freemana. Zklamání.