Naprosto střelená a ulítaná crazy komedie. JPB se od chvíle, kdy vystoupí z brány vězení, prakticky nezastaví. Lapí do svých osidel krásnou mladou dámu a od té doby jeho kolotoč podvůdků, výmyslů a nápadů neutuchá. Tohle je přesně to, co mám na francouzském filmu tak rád. Nechybí komediálně-kriminální zápletka a v zásadě překvapivý a zajímavý závěr. Jo a ještě něco: dávejte si pozor na ženský, který vypadájí, jako kdyby neuměly do pěti napočítat!!!(28.7.2003)

Nenapravitelný na Belmonda sedí naprosto dokonale. Nenapravitelný on totiž je. O tom žádná. Pro mě je to teda film, který mi Belmonda ukázal v tak světlé stránce, tak zářivé stránce, v takové stránce, v jaké on skutečně figuruje nejlépe a nejhodnotněji. Jean Paul Belmondo je prostě frajer a v tomto filmu mu to horko těžko mohu upřít.(11.7.2008)

Jean-Paul Belmondo je skutečně nenapravitelný. Nenapravitelný ve své schopnosti pobavit diváky po celém světě. Nenapravitelný kašpar, rošťák a svůdce žen, který si může oblíknout cokoli a vždy bude působit jako světák plnej elánu a nebetyčnej frajer, co má veškerý starosti u prdele. Přesně tak působí Jean Paul Belmondo v tomto filmu a přesně tohle působení je důvod, proč mě Nenapravitelný vždy napraví náladu.(24.9.2007)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,600,000║ Ako bláznivá komédia bola daná zlodejská téma dobrý nápad ale potenciál nebol úplne využitý, miestami zábavné a miestami len pasívne odbitie. /60%/(6.4.2010)

Romantiko, tvé jméno je chtíč! Zábavo, tvé jméno je kolovrátek! Šarme, tvé jméno je faleš! De Brocovy komedie, jimž vévodí sebestředná, obrazu plná, z něj přetékající Belmondova postava, mi imponují jen tehdy, dokáží-li onu sebestřednost a vyčůranost usadit něčím jiným (chytřejším) než větší sebestřednou vyčůraností, např. jako v Muži z Acapulca. S trochou nadsázky a fantazie "Nenapravitelného opravdu napravit." Slabé ***.(11.1.2010)

Tenhle film jsem neznal, tudiz jsem nevedel, co od nej ocekavat, ale nakonec jsem byl spokojenej. Celej film tu tahne Jean-Paul. Uplyne nakejch tricet sekund, behem kterejch vypadne z vezeni a uz rozjizdi jeden podvod za druhym. Ale ne zadny pomaly planovani, JP tu lita jak nadopovanej a jede fakt kurevsky ve velkym. Skoda, ze ke konci to jeho skakani od jednoho podvodu ke druhymu ustoupi do pozadi a jde uz jen o jednu velkou kradez, ale i tak je film neskutecne sviznej, hodne zabavnej a Belmondo je tady fakt dokonalej.(20.12.2007)

Ano, někteří lidé jsou prostě a jednoduše nenapravitelní. Panebože, děkujeme ti za to!(5.5.2008)

Příběh sympatického, nenapravitelného zloděje, jenž chce vyzrát nad svojí mladou kurátorkou. ...pak se však náš hrdina zamotá do citových záležitostí a ona vyzraje nad ním. Velice originální je závěr, kdy se Belmondo radši vrací ke svému kamarádovi (starý známý Tricatel z Křidýlko nebo stehýnko, 1976) :-) než by zůstal u svého lupu a se svou bývalou kurátorkou k tomu! :-)) Jinak, v průběhu celého filmu je docela méně vtipů, než jsme u Belmonda zvyklí.(13.10.2003)

• RHK

Tak tohle že má být bláznivá francouzská komedie? Francouzská ano. Bláznivé to je taky, protože scénář je plný neustále se měnících Belmondových nápadů a výmyslů. O komedii však jde jen zařazením, protože dívat se na tohle dadaistické dílko o šarmantním podvodníkovi je spíše pěkná nuda. Alespoň za charisma a šarm Belmondova podvodníka Victora Vautiera však lze nad kvalitou dílka přimhouřit jedno oko. Ukázka: http://tv.sms.cz/televize/CT2/20100420/1230226790_Nenapravitelny?porad_stav=ukazka(14.3.2009)

Jeden z prototypů francouzské komedie - krásné ženy, světáčtí muži, lehce kriminální zápletka a Jean-Paul Belmondo. Celý film se nezastaví - pobíhá sem tam, podvádí, svádí krásné ženy. Loupež na zámku je přímo dokonalá. Philippe de Broca Belmondovi ze všech "jeho" režisérů asi nejvíce rozuměl a tak nechal jeho komediální potenciál plně rozvinout. A vznikla tak komedie, která vždy dokáže napravit každou blbou náladu.(14.12.2007)

Jean-Paul Belmondo se proslavil jako sympatický dobrodruh a své rošťáky dokázal hrát s nenapadobitelným šarmem. Bohužel mám pocit, že s přibývajícími léty se z toho stala tak trochu šablona a právě Nenapravitelný představuje snímek, kde mě svým přehráváním začínal Belmondo poněkud unavovat, a to i přes závěr, který jde částečně proti diváckému očekávání. Podvodník, svůdník a neuvěřitelný snílek a mluvka tentokrát narazí na svým způsobem rovnocenného protivníka. Celkový dojem: 55 %.(20.8.2010)

Šarmantní mluvka Jean-Paul Belmondo zase jednou v plné síle, i když z té jeho užvaněnosti a přehrávání jde docela hlava kolem, až se místy lehce zajídá. Beztak mu roli psali přímo na tělo, škoda, že scénář v druhé polovině ztrácí na síle i vtipu. Geneviève Bujold je mu naštěstí rovnocenným protivníkem, nepředstavuje jen krásnou tvář, které by se z Belmonda „jen“ podlamovala kolena. Film, který se nezastaví, i když zastavit se měl hlavně scénárista, aby se podíval, co na papír občas dává!!(8.4.2013)

"To je alergie. Není tu někde stoh sena nebo angorská kočka? Aha, štafle! Já jsem strašně alergický na štafle! Když jsem byl malý, matka z nich spadla a od té doby je nemůžu vidět. Dokonce ani malé štafličky. A tím hůř, když ty štafličky jsou takhle veliké!"(29.3.2008)

Krásná komika, musím smeknout před výkony pana "B"(19.7.2007)

Jak napravit tak nenapravitelného chlapa? Postavit mu do života ženu, která to s ním umí a která na něho platí. A zde tomu tak bylo!(23.8.2010)

Koitus je drahý. Měli jsme si radši ochočit ovečky, ty neumějí uzamykat sejf. Neodolatelná tlama Bébel opět exploduje v gejzír gagů, šarmu a pitominek. Obávám se, že momentální francouzská, možná i evropská kinematografie postrádá osobnost podobného formátu.(3.7.2012)

100% Spolu se zvířetem a Mužem s Acapulca nejlepší belmondova role (a zde patrně nejlepší životní dabingový výkon Miroslava Moravce). Asi v žádnym jinym filmu toho tolik nenakecal a většína z toho, co řekne, je i vtipná. Scéna, ve které se snaží prodat černošské vládě stíhačky, patří k vrcholům francouzské komedii.(12.4.2010)

Dnešním komediím se tato ani trochu nepodobá - a to je její klad. Naopak záporem je dost takový ten nádech toho francouzského humoru(i když co bych čekala od Francie jiného?). Vzhledem k tomu, že hlavní roli hraje Jean-Paul Belmondo jsem ale čekala trochu lepší kvalitu. Sám Belmondo byl jako vždy skvělý, tak proto mi nezbývá než udělit 4 hvězdy.(16.9.2013)

Přestože mám Belmonda raději v jiných rolích, tento snímek má ohromný trumf v tom, že se zde neustále něco děje.(1.7.2013)

Neovladatelný živel Belmondo připomíná od první do poslední minuty kulový blesk řítící se dějem a sršící bláznivými gagy. A k tomu všemu nádherná, ale opravdu nádherná, Genevieve Bujold.. co víc si člověk může přát.. Snad aby se konečně objevil někjdo, kdo by ještě dnes uměl natočit něco tak svěžího, plného energie a šarmu.(3.2.2008)

<< předchozí 1 2 3 4 5