Poslední mohykán (1947)

Vtipný a skvěle obsazený film. Moc se mi líbí scénář a samozřejmě skvělý Marvan.

Kouř (1990)

Sklepácký humor je sice jen pro zvané, Ti si to ale zase na druhou stranu parádně užijou. Pátá hvězdička je individuální pro Šimona Cabana :-).

Černí baroni (1992)

Tenhle film musí ocenit každej, kdo byl na pořádné vojně. Vspomínám si, jak jsem na vojně četl tuhle knížku jako samizdat (byl rok 1985) a brečel jsem smíchy. Film mě vůbec nezklamal, všichni herci jsou naprosto přesní a opravdoví, Vydrovy a Donutilovy vychytávky jsou na nějakou cenu. Paráda.

Kdo chce zabít Jessii? (1966)

Originální nápad s bublinama a kreslenýma pasážema umocnil Kája Saudek svým skvělým kreslířským stylem a Schoberová, Sovák a Menšík svojí přítomností na plátně. Tenhle film je originální a zábavnej.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Tenhle film jsem nepochopil a už vůbec jsem nepochopil, co v něm dělá Polívka - při pohledu na Šaška a královnu nebo Zapomenuté světlo se mi nechce věřit, že by se snížil k něčemu takhle ubohému. I když vzhledem k reklamě na Májku to začínám chápat. Co je proboha na lidech, kteří se chovají jak burani, tak strašně zábavného ?

Proč? (1987)

Ve své době to byla pecka a zvláštní je, že se toho za těch 23 let zas tolik nezměnilo. Jenom ty průvody už nechoděj z Letné do centra, chlapci si to rozdávaj na předměstí. Smyczek natočil víc slušnejch filmů, ale tohle je, hlavně díky syrovosti a věrohodnosti, jeho nejlepší věc.

Hogo fogo Homolka (1970)

Za těch několik průměrných vtipů v jinak zoufale neoriginální komedii se víc hvězdiček dát nedá.

To neznáte Hadimršku (1931)

Tohle nemá cenu komentovat - Burian je geniální a v kombinaci s Fričem je to prostě paráda. Dodneška mě udivuje, jak byly Burianovy fóry nadčasový a jsou vtipný do dneška. Zajímalo by mě , jestli si někdo někdy troufne na remake a spáchá tak dobrovolně uměleckou sebevraždu :-).