Strážce duší (2005) (seriál)

No Akta X to opravdu nejsou - je otázka, jestli něco podobného v Čechách vůbec natočit jde. Pokud se na Strážce budu koukat z roviny běžné televizní produkce, určitě si ty hvězdičky zaslouží.

Bez předsudků (2009) (TV film)

Nesrovnatelné s představením v Kalichu - všechné se vytratilo - humor , pointy a hlavně jiskření mezi J.Paulovou a P.Zedníčkem. Troška může točit přiblblé komedie ale těžko natočí jiskřící film o vztahu chlapa a ženský. Pokud jste neviděli divadlo, spěchejte a na TV zapomeňte.

Nadaný žák (1998)

Svým přesahem a krutou mrazivostí asi nejlepší film podle Stephena Kinga. Samozřejmě - Zelená Míle a Vykoupení jsou známější a populárnější, ale Nadaný žák je prostě JINÝ film. Půl filmu Vám z děsivé atmosféry bude běhat mráz po zádech a sir McKellen je v nacistické uniformě tak uvěřitelný až je jednomu úzko. Brad Renfro ukázal fantastické nadání, jenže se zdá , že některé šílené aspekty osobnosti hlavního hrdiny nemusel moc hrát - dobře nastartovanou hereckou kariéru utopil v chlastu a drogách a přestože ještě předloni natáčel s M.Rourkem a Kim Basinger, začátkem roku 2008 zemřel.

Wasabi (2001)

Pokud nečekáte dalšího Leona, slušně se pobavíte. Na rozdíl od Godzilly tu Reno nepůsobí nijak trapně a celej film je tak nějak po francouzsku vtipnej - i když v japonském stylu.

Ztracené město (2008) (TV film) odpad!

Tohle zoufalství tedy vidět nemusíte. Totálně ubohé triky, příšerná zápletka a ještě horší herci - no chápu, že James Brolin nějakou tu kačku vydělat musí, ale pokud mě paměť neklame, Ben Cross byl slušnej herec. Nenechte se oblafnout názvem, o žádné ztracené město nejde, to zas jen někdo odfláknul překlad - originál je poněkud výstižnější.

Michael Jackson: Number Ones (2003) (video kompilace)

Není pochyb o tom, že Michael Jackson byl tak trochu úchyl a tak trochu mimo. Nicméně to nebrání konstatování, že v oboru zvaném videoklip byl a stále je absolutní jednička. Thriller, Bad a nebo koncertní Dirty Diana se budou překonávat jen těžko.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Bohužel jsem neviděl původní film, takže nemám srovnání. Je to asi výhoda, protože čtyři hvězdičky jsou podle většinového názoru neobjektivní, přesto : máte li rádi Keanu Reevese, již od mládí (Labirinth) zbožňujete Jennifer Connelly a máte rádi slušně odvedené režisérské řemeslo, dáte čtyři hvězdy také - byť budete mít pocit, že už jste to někdy a možná o něco lépe viděli.

David Bowie: A Reality - Live in Dublin (2003) (koncert)

Tenhle koncert jsem viděl pár týdnů před pořízením záznamu v Mnichově. Věřte mi, že ani dokonalá digitální technika nedokáže ten fantastickej zážitek přenést na obrazovku. Bowie se vám prostě nemusí líbit díky svojí minulosti, nemusí se Vám líbit jeho současná muzika, ale to je asi tak všechno, co s tím můžete dělat. Tenhle pán je prostě absolutní megastar a jeho koncerty tomu plně odpovídají.

Eva tropí hlouposti (1939)

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií , Nataša Gollová byla opravdu superstar ( to už jsem ale asi psal ) .

Jak se budí princezny (1977)

Kraus, Kraus, Honza Kraus - tohle se mi chce vždycky řvát, když vidím tuhle pohádku - čert vem zbytek osazenstva, je to sólo pro jednoho herce a jeho nezapomenutelné hlášky.