Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Promiňte nemohu jinak - " ten dělá to a ten zas tohle ......" - asi noční můry z mládí nebo co. Dvě hvězdičky za Natašu Gollovou - to byla opravdová superstar.

Pink Floyd: The Wall (1982)

Když jsem se poprvé podíval za západní hranice ( 1982 ) , moje první kroky vedly do obchodu s deskama a tam k regálu nadepsanému "P". Dvě hodiny jsem pak nebyl ochotnej dát album The Wall z ruky. No a druhý kroky vedly do kina na stejnojmený film. Přestože jsem neuměl ani německy a ani pořádně anglicky, kino mělo malý plátno a před filmem běžel nějakej německej týdeník, byl to jeden z mejch největších filmovejch zážitků v životě. Dodnes si jednou v roce koupim lahev Jamesona, zapálim si cigáro a tuhle sílu si vychutnám.

Terminátor (1984)

Klasika všech klasik - prostě jízda od začátku do konce. Cameron tu poprvé dokázal, že je téměř geniální. Trefil všechno: scénář, triky a hlavně casting - jak Arnold, tak Linda Hamilton, ale především Michael Biehn už nikdy nebyli tak dobří, jako v tomhle filmu.

Andělé a démoni (2009)

Původně jsem dával 4 , ale pak jsem si to na DVD bohužel pustil s dabingem ..... kde je sakra Vláďa Dlouhý ! To Ti tupci neví, kdo dabuje Hankse ??? ...... No nic, film ujde, i když kdo zná knížku, bude spíš sklamanej. Jo a vynikající hudba .

Všichni prezidentovi muži (1976)

Alan J. Pakula mě fascinuje od mládí. Ať už to byl Pohled společnosti Parallax, Všichni prezidentovi muži, Sophiina volba nebo Případ Pelikán. Všechny tyhle filmy mi dávaly pocit, že můžu nakouknout pod pokličku na něco, o čem se normálně nemluví. Jako režisér navíc dokázal obsadit vždycky hvězdy, které dokonale vystihly hrané postavy - nakonec Meryl Streep dostala za Sophiinu volbu Oscara. Také v Prezidentových můžích je základem perfektní volba tandemu Hoffman-Redford, kteří v podstatě neslezou z plátna. Film je skvěle natočený a přes poměrně slušnou délku si nedojdete ani pro brambůrky.

Láska nebeská (2003)

Prvotřídní romantický film - jsou v něm věci veselé ( Bill Nighty : děti nekupujte drogy, staňte se rockovou hvězdou a budou vám je dávat zadarmo :-)), věci smutné ( ten proklatý Alan Rickman ), věci romantické ( Hugh Grant je prostě bezchybný ) a věci kruté ( bezeslovné vyznání lásky na čtvrtkách v podání Andrewa Lincolna nebo vztah Laury Linney ztracený kvůli vazbě na nemocného bratra ). V tomhle filmu si nepochybně najde každý toho svého správného hrdinu - a o to jde.

Mission: Impossible III (2006)

Při vší úctě k T.Cruisovi - P.S.Hoffman je v tomhle filmu jednička - tedy ne že bych mu fandil - jen jsem zíral, co ten chlapík dokáže zahrát. Jinak za čtyři hvězdy, standardní Cruisova jízda, výborná hudba, scénář nic nezkazil a navíc skvělá režie - s čím přijde Abrams příště? Zfilmuje Lost ??? (apendix - zfilmoval Star Trek - taky dobrý !!! )

Poslední skaut (1991)

Nebe je modrý, voda je mokrá ........ a neříkej mi paznechte ! Howg.

Agent bez minulosti (2002)

Vynikající film ve všech směrech, při vší úctě k R.Chemberlainovi lepší než původní film. Damon totálně překvapí schopností zahrát drsnou akční hvězdu, příjemným překvapením - i když ne tak velkým - je i Franka Potente. Doug Liman režíruje bezchybně, film má tempo jak na horské dráze, všichni hrají jako o život a pražské exteriéry jsou jako třešnička na dortu.

Sedm samurajů (1954)

Nemám rád japonské filmy - to jejich neustálé přehrávání, pořvávání a pro evropana naprosto nepochopitelné chování mi vyloženě vadí. Přesto jsem Sedm samurajů dokoukal do konce - ať už proto, že jsem chtěl vidět, kolik ještě vychytávek okopírovalo Sedm statečných, a nebo proto, že ten film je , na rozdíl od Klanu létajících dýk a podobných blbin, prostě něčím mimořádný a fascinující.