Vražda mezi mormony (2021) (seriál)

Tesil jsem se na nejakou hlubsi sondu do mormonske duse v kontrastu s realitou pri vysetrovani, coz ale bylo znacne ovlinene filmem Svedek s H.Fordem :D, ktery se mi vybavil, kdyz na me tahle mini serie vyskocila na Netflixu. To ale nebylo cilem, a tak se dockame jen obecneho popisu bez nijakeho pitvani reci ucastniku, kteri veri na kouzelne mloky. Pribeh se toci kolem "podezdreleho", at nespoileruju, ktery by s Frankem Abagnalem tvoril silny kombo:)) a jako takovy nenudi a netahne se jako tomu bylo treba u hotelu Cecil. Pro fanousky, kteri uz maj vseci top krimi pripady skouknuty, to bude prijemna jedmohubka.

Allen vs. Farrow - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

První epizoda se drží tak nějak na hraně. Dává téměř jednostranný postoj, protože je zde zmineny i důvod Woody chování (k tomu, ze nikdy nechtěl děti a veřejně se tim prezentoval, musel mit nejaky skryty duvod, ktery se lisil od lacineho "vzdyt to kadi, zvraci, proste fujky). Ocekaval jsem, ze druha epizoda bude v podobnem duchu a tim to skonci. Ale ze jsou 4, mi dava nadeji, ze to nebude tak cernobile:)

Vražda v Madisonu - Reasonable Doubts (2020) (epizoda)

Hlavni protagonista mi celou dobu pripominal Zaca Efrona, sem jedinej? :D Jinak je smutny, ze policie nechce zpristupnit slozky ani po 10letech, na druhou stranu chapu, ze kdyby soukroma ocka diky tomu dokazali odhalit vraha, ukazalo by to, jak jsou neschopni. Jsem zvedav, zda tento dokument prinese nejakou odezvu, ktera prispeje k usvedceni...

Mimo bublinu: Road trip s Alexandrou Pelosiovou (2018) (TV film)

Rozhodne se nejedna o objektivni domument. Titulovana intelektualka nezkousla zvoleni Trumpa a odjela na Jih, aby to tem vidlakum dala sezrat, coz jde poznat jak z jejiho tonu, kdyz se snazi vyvracet argumenty delniku, tak z ucelovych zaberu, abych vsici videli, jak jsou jednodusi. Nejsem sice fanousek Trumpa, ale je obecne znamo, ze lide z nizkoprijmovych rodin voli kandidaty s jednoduchymi a primymi hesly, ktere slibuji chlapy pro vsechny. Jarmile z DolniHorni lhoty je globalni otepolovani k prdu, ale slysi na vyssi pridavky na deti.

Mělas to vědět - Do No Harm (2020) (epizoda)

Treti dil mel rozhodnout, jestli se budu divat. Jelikoz v zakladni premise, dokazat nevernemu manzeli nevinu, jsem nenasel nic originalniho. A kdyz prisla unreal scena, kdy dva detektivove asi nahodne narazili na otce Kidman v galerii umeni, mel sem chut to vypnout. Ale diky posledni chvilce, zkusim jeste 4dil.

Špión, který spadl na Zem (2019)

Taky se vic priklanim k tomu, ze byl dvojtej agent, protoze mi hapruje motivace zaseknout egypt. Nasir, ktery mu srazil ego, byl ze hry a prizen noveho prezidenta si ziskal. A ze by na jeho pozici + dedictvim po Nasirovi z manzeciny strany mel nouzi o prachy se taky tezko veri. Na druhou stranu je otazka, jak by to dopadlo, kdyby informaci od nej o utoku den predem vzali Izraelci vazne a ten vecer mobilizovali armadu...

Slib (2020) (seriál)

Jsem rád za každý nový dokument o sektách a zvlášť když se toho chopi hbo nebo netflix. Tentokrat si vzali do parady vcelku obyceny kult se vsemi znamymi znaky, ktery jsou znamy uz od osmdesatych let, takze zadny velky halo. Kdyby to ten Keith neokorenil tim "znackovanim", at tu moc nespoileruju, tak verim, ze by se tim media moc nezabirala, pz by to byla jen jebnuta mlm skupina ve stylu OVB. Taky je skoda, ze se vic neozabirali tim zlepsovanim sebe sama, ktere nabizi za prachy, aby melo vedeni sekt z ceho zit. Dokument nabizi dost z tech seminaru a ty kecy hezky zni, ale tim to konci. Jako kdyz nekdo sdili motivacni videa na facebook, skouknete to, cejtite se lip, chcete zmenu a za 5min..ani nevite, ze jste si to pustili. Preci jenom hlavni akteri tam stravili v prumeru 10let, za tu dobu sebezlepsovani by uz meli byt na urovni Jedi a verit, ze si neuvedomovali, ze se nikam neposouvaj, se mi nechce verit. Spis byli zaseknuti v MlM systemu, kdy kvuli prachu furt sbirate lidi pod sebe a kdyz to vydelava, neresite smysl toho, co nabizete. Kazdopadne jsem zvedavy na druhou stranu, snad se vic zameri na spicky pyramidy, kteri kasiruji neskutecny prachy za nic

Vymítač ďábla (1973)

Vite jak muze tenhle horor po kazdem shlednuti strcit vsechny soucasne horory za poslednich 10let? U me to je tak, ze ho po shlednuti nejak neumyslne vytesnim a kdyz si na nej vzpomenu po 5letech, tak najednou nevim o cem byl a pustim si ho znova. A znova sem posranej strachy coz se jinymu hororu nepovedlo. Nerikam ze vsechy ostatni jsou spatny, me bavi dobry horory, ale nebojim se jich. Az na jeden, fuj, vytesnit, ted.

Spolu to dáme (2017)

Vysmech filmum s podobnou tematikou, az mi z tech dialogu bylo trapne. Tim nechci znevazovat skutecnost, protoze ta je opravdu jina.